esmaspäev, 19. mai 2014

Hulganisti TV10 olümpiastardi normitäitjaid

Täna toimusid Niidupargi ja Koidula staadionitel TV10 olümpiastardi järjekordsed võistlused.

Tehti väga palju suurepäraseid tulemusi, mida üritan nüüd ka kokku võtta. Võistlused algasid meile Niidupargi staadionil, kus toimus pallivise. Vanemate tüdrukute palliviskes võitis esikoha Merilin, kes viskas parimal katsel 53.01. Vabariikliku etapi normatiiv oli 45 meetrit, seega sai see kuhjaga täidetud. Anett Maria viskas 44.56, seega alla poole meetri jäi tal veel normist puudu. Temal on võimalus 45 meetri joont püüda veel homme, kui toimuvad Pärnu linna koolinoorte võistlused.

Nooremate tüdrukute palliviske võitis 39.11ga Vanessa. Teine oli Ann Marii tulemusega üle 34 meetri, kolmas Elisa tubli isikliku rekordiga ligi 32 ja pool meetrit (täpseid tulemusi mul hetkel veel ei ole). Normatiiv oli 38 meetrit, seega täitis selle Vanessa.

Nooremate poiste palliviskes tuli teiseks Andry, kelle parim tulemus oli 42.96.

Seejärel kolisime Koidula staadionile, kus toimus nooremate tüdrukute kaugushüpe ja kõik jooksudistantsid. Kaugushüppe võidu napsas Vanessa, kellele see oli päeva teine alavõit. Parim tulemus sündis viimasel kuuendal katsel - 4.86. Teine oli taas Ann Marii isikliku rekordiga 4.74 ja kolmas samuti isikliku rekordiga 4.69 Elisa. Aasta teistest tüdrukutest noorem Kätlin hüppas samuti isikliku rekordi - 3.83! Vabariiklik normatiiv oli 4.36, seega on kolmel tüdrukul see ka täidetud.

Nooremate poiste 1000 meetri jooksus tuli teiseks Andry, kes jooksis väga vapralt ja julgelt ning sai tulemuseks 3.35. Normatiivist jäi puudu vaid 5 sekundit.

Vanemate tüdrukute 600 meetri jooksus võttis alavõidu Ramona, kes sai ajaks 1.58,3. Teine oli Anett Maria, kes tegi jooksu alguses juba jalale liiga, ent võitles vapralt lõpuni - ajaks tuli 2.00,5. Kolmas oli Pirgid 2.12ga.

Nooremate tüdrukute 600 meetri jooks oli väga kõrgetasemeline. Alavõidu sai seal isikliku rekordiga 1.50,6 Ann Marii. Talle järgnes Elisa, kes tegi vägeva lõpuspurdi ja oleks peaaegu Ann Mariist ka jagu saanud. Seekord tuli leppida napi kaotusega, ent suurepärase ajaga 1.50,8. Kolmas oli Vanessa 1.56,9ga. Kõik kolm tüdrukut täitsid normatiivi, milleks oli 1.59.

Seega on hetkel seis selline, et 31.mail Rakveres võistlevad Merilin (vanemate tüdrukute pallivise), Vanessa (nooremate tüdrukute pallivise, kaugushüpe ja 600 meetri jooks), Ann Marii (nooremate tüdrukute kaugushüpe ja 600 meetri jooks), Elisa (nooremate tüdrukute kaugushüpe ja 600 meetri jooks). Veel on võimalus normi täita Anett Marial palliviskes.

Ann Mariist on aga põhjust veel rääkida, sest eelmisel nädalal - reedel - toimusid Pärnu maakoolide meistrivõistlused C vanuseklassile Audru staadionil. Ann Marii võitis seal neli esikohta - 100 meetri jooksus 13,3ga, 500 meetri jooksus 1.25,8ga, kaugushüppes 4.55ga ja kõrgushüppes 1.35ga.

Väga tublilt võistlesid seal ka Janeli ja Anne-Mari. Janeli oli kolmas 100 meetri jooksus 14,2ga, teine 500 meetri jooksus 1.35,7ga, kolmas kõrgushüppes 1.30ga. Anne-Mari oli 100 meetri finaalis viies 14,7ga, kolmas kaugushüppes 4.10ga, neljas kõrgushüppes 1.30ga,

Treener koos oma tublide õpilastega - Ann Marii valges särgis, Elisa keskel ja Vanessa