reede, 13. juuli 2012

Teine võistluspäev

Neljapäeval olid Tallinnas juba hoopis teised ilmastikuolud kui avapäeval. Esimene pool võistluspäevast puhus jooksudes tugev vastutuul ning poolteist tundi enne võistluste lõppu hakkas paduvihma sadama, mistõttu võistlus ka 20 minutiks katkestati. Seejärel joosti aga 200 meetri finaale juba päikese ja tagantuulega.

Kõige säravama tulemuse eest hoolitses Rait, kes osales 200 meetri jooksus. Hommikuses eeljooksus sai ta ajaks 22,50, mis viis ta parimana finaali. Teised jooksid kõik ajad üle 23 sekundi. Raidi isiklik rekord on eelmisest suvest 22,03. Finaalis suutis ta aga esmakordselt murda 22 sekundi piiri ning võitis jooksu ülekaalukalt uue isikliku rekordiga 21,85. Rait on sellega viies eestlane, kes sel suvel alla 22 sekundi suutnud joosta.

Poodiumi teise astme hõivas Ranno 110 meetri tõkkejooksus. Jooksjate vähesuse tõttu eeljookse ei toimunud ning peeti seega kohe finaal. Jooks ei tulnud Rannol hästi välja, ent see oli piisav, et tulla teiseks ajaga 14,98. Tuul puhus vastu peaaegu 3 meetrit sekundis. Lisaks osales Ranno 400 meetri jooksus, kus tuli 53,53 sekundiga neljandaks. Kolmandaks tuli aga Risto, kes sai ajaks 52,96. Väärib märkimist, et just vahetult enne seda jooksu hakkas tugevalt vihma sadama ja nii jooksid meie poisid tugevas vihmasajus.

Meesjuunioride 1500 meetri jooksus tuli kuuendaks Karl, kes sai ajaks 4.20,89. Poiste A vanuseklassi 200 meetri eeljooksudes sai Jaagup ajaks 24,15 ja Kristjan 25,79. Jaagupi jooksus puhus vastutuul 3,5 ja Kristjani omas 2,5 meetrit sekundis. Jaagup jäi selle ajaga esimesena finaalist välja. Viimane aeg, mis edasi viis, oli 24,08.

Neidude A 1500 meetri jooksus tuli Mädli neljandaks ajaga 5.24,16. Naisjuunioride 400 meetri jooksus tuli Triin kuuendaks ajaga 1.04,02.

Õhtuks üritan üles laadida ka videod eilsest võistluspäevast (Meesjuunioride 110m tõkkejooks, 400m jooks ning 200m finaaljooks).