teisipäev, 4. jaanuar 2022

Teivashüppe GP-st

2.jaanuaril Tallinnas toimunud Teivashüppe GP võistlusel püstitati mitmeid isiklikke rekordeid ja jõuti ka paremate hulka.

Alustame väikest ülevaadet vanematest vanuseklassidest.

Naiste 150 meetri jooksus saavutasid Ann Marii ja Anete kaksikvõidu. Ann Marii püstitas uue isikliku rekordi 18,49. Anete saavutas teise koha 19,62ga. Võistluse kõigi aegade edetabelis tõusis Ann Marii selle tulemusega kolmandaks. Ettepoole jäävad nüüd vaid kaks Kreete Verlini tulemust (18,17 ja 18,33).

Meeste U20 vanuseklassi 150 meetri jooksus saavutas Hanno teise koha ajaga 17,26. Tulemus tähistab ka uut isiklikku rekordit. Naiste U20 vanuseklassi 150 meetri jooksus sai kolmanda koha Carlyn, kes püstitas samuti isikliku rekordi 19,55. Emmeliine sai 19,91ga viienda koha, Anete Kirke oli 19,93ga kuues. Emma oli ajaga 20,86 üheteistkümnes. Kõik needki tulemused tähistavad isiklikke rekordeid.

Carlyn tegi lisaks 150 meetri jooksule kaasa oma kahel põhialal, mis seekord kahjuks soovitult välja ei tulnud. 60 meetri tõkkejooksu eeljooksus oli ta aeg 9,13 ja finaalis 9,01. Kuna U20 vanuseklassis joostakse juba naiste tõkkeid, osales Carlyn kahes arvestuses - nii naiste kui ka eraldi U20 arvestuses. Naiste arvestuses oli ta selle ajaga teine, U20 arvestuses esimene. Teivashüppes jäi Carlynil seekord kirja ainult algkõrgus 3.25. See andis võistlustel teise koha.

U18 neidude 150 meetri jooksus püstitas Viola isikliku rekordi 19,59 ning saavutas sellega neljanda koha. Grethe Karoline oli 20,10ga üheksas, Iiris 21,07ga seitsmeteistkümnes. 60 meetri tõkkejooksus tegid väga ilusa jooksu nii Viola kui ka Iiris. Viola jooksis välja isikliku rekordi 8,91, millega ta oli teine. Esikohast jäi lahutama vaid 2 sajandikku. Iiris sai ajaks 9,53, mis andis seitsmenda koha. Isiklikule rekordile jäi tulemus 2 sajandikuga siiski alla. Kuulitõukes saavutas alavõidu Greete-Liis, kelle võidutulemus 13.25 sündis kohe esimeses voorus. 26.detsembril Pärnus püstitatud isiklikule rekordile jäi Greete-Liis seekord alla 1 sentimeetriga.

U16 vanuseklassi 150 meetri jooksus oli meie parim Kertrud kuues ajaga 20,80. Naomi oli ajaga 21,08 kümnes. 60 meetri tõkkejooksus sai Naomi ajaga 9,55 kolmanda koha. Eliise oli ajaga 9,79 kuues, Kertrud 10,06ga üheteistkümnes, Kaisa-Maria 10,84ga kaheksateistkümnes. Teivashüppes püstitas Eliise 2.75ga aga isikliku rekordi. Kaisa-Maria kordas oma isiklikku rekordit 2.45. Tüdrukud said vastavalt neljanda ja viienda koha.

Sama vanuseklassi poiste 60 meetri tõkkejooksus tegi väga ilusa jooksu Kaspar, kes ajaga 9,01 saavutas teise koha.

U14 vanuseklassi poiste teivashüppes tegi ilusa võistluse Kaur, kes parandas mitu korda isiklikku rekordit, viies selle lõpuks 2.35ni. Selle tulemusega oli Kaur neljas. 150 meetri jooksus oli Kaur ajaga 22,68 üheksas.