pühapäev, 9. jaanuar 2022

Aleksander Tšikini mälestusvõistlustest

Legendaarse kergejõustikutreeneri Aleksander Tšikini mälestusvõistlustel särasid mitmed meie sportlased, püstitades isiklikke rekordeid.

Kõige paremas hoos olid meie U18 ja U16 vanuseklassi sportlased. Just selle vanuseklassi sportlased püstitasid kokku 8 isiklikku rekordit.

U18 vanuseklassi neidude 600 meetri jooksus võitis esikoha Viola, kes sai kirja isiklikku rekordit tähistava aja 1.38,25. Rekord paranes 1,43 sekundiga. Teise isikliku rekordi püstitas Viola kaugushüppes, kus tema isiklik rekord oli enne seda võistlust 4.93. Viola sai tulemuse kirja kolmel hüppel, millest pikim oli viimases voorus hüpatud 5.29. Kirja läksid veel 5.21 ja 5.17. Selle tulemusega sai ta 5.koha.

Kaugushüppes püstitas isikliku rekordi ka Grethe Karoline, kes teisel katsel hüppas 5.40. Isiklik rekord paranes sellega 14 sentimeetrit! Grethe paremuselt teine katse oli 5.25. Tulemusega 5.40 sai Grethe teise koha. 60 meetri eeljooksus oli Grethe aeg 8,28. Selle tulemusega pääses ta B finaali, kus joosti kohtadele 5-8. B finaali lõpetas ta teisena ajaga 8,24. Kokkuvõttes Grethele seega 6.koht.

U16 vanuseklassi tüdrukute arvestuses oli heas hoos Eliise. Oma 60 meetri eeljooksu võitis ta 8,37ga. Isiklikule rekordile jäi see tulemus veel 3 sajandikuga alla. Kõikide eeljooksude peale oli see aeg paremuselt viies. Ühe sajandikuga jäi Eliise välja A finaalist. B finaalis jäi Eliise stardis küll pisut magama, aga tegi sellegipoolest väga hea jooksu. Ta võitis jooksu uue isikliku rekordiga 8,30. Veel osales Eliise kaugushüppes, kus ta isiklik rekord enne võistlust oli 4.63. Isiklik rekord sündis kolmandas voorus - 4.79, mis tõstis ta 8 finalisti hulka. Finaalis parandas ta oma rekordit kahel korral veelgi - neljandas hüppevoorus mõõdeti hüppe pikkuseks 4.88 ja viiendas 4.90. Tihedas konkurentsis oli Eliise sellega seitsmes. Kolme hulka jõudmiseks tulnuks hüpata 5.01.

600 meetri jooksus püstitas isikliku rekordi Naomi, kes sai teise koha ajaga 1.38,92. Rekord paranes 1,28 sekundiga. Kertrud lõpetas oma 60 meetri eeljooksu teisena, saades ajaks 8,63. Sellega sai ta 9.koha, jäädes just esimesena B finaalist välja. Kertrudi isiklik rekord on Leetsari mälestusvõistlustel joostud 8,58. Teise väga korraliku etteaste tegi Kertrud 600 meetri jooksus, kui ta sai samuti 9.koha ajaga 1.51,40. Isiklik rekord jäi vaid 1,05 sekundi kaugusele. Kaugushüppes jäi talle kirja 4.39. Kaisa-Maria sai kaugushüppes kirja ühe katse - 4.24. 60 meetri jooksus oli Kaisa aeg 8,92.

Poiste U16 vanuseklassi kaugushüppes tegi vägeva võistluse Kaspar. Tema isiklik rekord enne võistlust oli 5.24. Nendel võistlustel näitas Kaspar väga head stabiilsust, kui ta sai kõigil kuuel hüppel tulemuse kirja. Ta alustas võistlust kohe isikliku rekordiga 5.61. Seejärel olid hüpete pikkused 5.43, 5.40, 5.54. Kahel viimasel katsel püstitas ta taas isikliku rekordi - 5.63 ja 5.64. Isiklik rekord paranes seega täpselt 40 sentimeetriga! Kokkuvõttes sai Kaspar selle tulemusega teise koha, esikohast jäi lahutama 3 sentimeetrit. 60 meetri eeljooksus püstitas ta kohe isikliku rekordi 7,89. Rekordiparandust tuli 5 sajandikku. Selle ajaga pääses Kaspar ka A finaali. Seal ebaõnnestus start ja ajaga 7,94 tuli leppida neljanda kohaga. Aga kokkuvõttes väga edukas võistlus Kaspari poolt!

U20 vanuseklassi 60 meetri jooksus võitis esikoha Carlyn, kolmandaks tuli Emmeliine. Anete Kirke võitis B finaali ja oli kokkuvõttes viies. Ent tüdrukute ajad olid oodatust tagasihoidlikumad. Carlyn võitis oma eeljooksu 8,12ga, Emmeliine oli oma jooksu kiireim 8,20ga. Anete Kirke lõpetas oma eeljooksu teisena, saades ajaks 8,50. A finaali võitis Carlyn 8,05ga. Emmeliine parandas samuti oma eeljooksu aega - 8,17. Anete Kirkele tõi B finaali võidu 8,31. Töö käib aga edasi ja loodetavasti on kõik oma parimas hoos hooaja tähtsamatel võistlustel, mis toimuvad veebruaris.

Väljaspool arvestust osales U20 vanuseklassi kaugushüppes Ann Marii, kes tegi oma hooaja esimese etteaste sel alal. Ta sai kirja tulemuse 5.75, mis jääb vaid 2 sentimeetriga alla isiklikule rekordile.