pühapäev, 25. juuli 2021

Eesti mitmevõistluse meistrivõistlused

Rakveres selgitati 21-22.juulil välja Eesti meistrid mitmevõistluses. Meil tegi seal U16 tüdrukute seitsmevõistluses kaasa Viola, U14 seitsmevõistluses pani oma võimed proovile Kertrud.

Väga põnevas U16 vanuseklassi seitsmevõistluses võitis meistritiitli Viola, kes kogus kahe võistluspäevaga täpselt 4600 punkti!

U14 vanuseklassi seitsmevõistluse lõpetas Kertrud 9.kohaga, kogudes 4672 punkti. Punktisummasid tüdrukutel võrrelda ei ole mõtet, sest U14 vanuseklassi võistlejate punkte peetakse TV10 Olümpiastardi punktitabeli alusel, kus tulemused annavadki rohkem punkte.

Võtame tüdrukute võistluse aga lühidalt kokku ka. Alustame viimase alaga end Eesti meistriks jooksnud Violast.

U16 seitsmevõistlus

100 meetri tõkkejooks

Viola saavutas avaalal kohe alavõidu, joostes tõkkeid 15,03ga. Ise lootsin tulemus 14,85-14,90 vahele, seega andsime siin ligi 30 punkti ära. Jooksu ajal puhus lubatust suurem taganttuul, mistõttu jäid tõkkevahed Violale veelgi kitsamaks kui need on tavapäraselt. Esimese ala järel juhtis Viola võistlust 65 punktilise vahega.

Kõrgushüpe

Viola jagas siin paremuselt 4-5.kohta, hüpates 1.58. See vastas igati ootustele, sest järgmise kõrguse ületamine oleks tähendanud juba isikliku rekordi kordamist. Kahe ala järel langes Viola kolmandale kohale, kaotust liidrile oli 66 punkti.

Kuulitõuge

Kuuli tõukas Viola 8.58. Siin ootasin meeter paremat tulemust, seega kaduma läks meil ca 60 punkti. Kuulitõuke järel langes Viola neljandaks, kaotades liidrile 144 punkti.

200 meetri jooks

Nii nagu võistluspäev algas, nii see ka lõppes. Teine alavõit tuli Violale päeva viimasel alal - 200 meetri jooksus. Seal näitas ta rekordilähedast tulemust 26,79. Rekord on vaid 6 sajandikku parem.  Esimese võistluspäeva lõpuks tõusis Viola taas kolmandaks, nelja alaga oli kokku 2716 punkti. Liidrile kaotas ta 97 punktiga.

Kaugushüpe

Teine võistluspäev algas varakult, kell 10 algas kaugushüppe võistlus ja see läks oodatust palju raskemalt. Esimesel katsel sai Viola kirja 4.50, teisel 4.73. Et kõrgete kohtade eest edasi võistelda, oli vaja kindlasti punktilisa. See viimases voorus õnneks ka tuli - 4.89 andis 43 punkti kohe juurde. Sellel alal oli Viola paremuselt neljas. Ning kuigi ise ootasin tulemust 5.10 kanti, tuli seekord ka selle tulemusega rahul olla. Viie ala järel jätkas Viola kolmandal kohal, kaotust liidrile oli aga 110 punkti.

Odavise

Odavise toimus keerulistes tuuleoludes ning esitas tõelise väljakutse. Sel suvel üle 39 meetri visanud Viola visked ei klappinud eriti hästi juba soojendusel. Esimeses voorus saime vähemalt rahuldava tulemuse kirja - 33.23. Kuigi tulemus ei olnud väga hea, olid hädas ka teised medalinõudlejad. Teises voorus tuli pisut lisa - 34.20 ja see jäigi Viola parimaks seekord. See oli paremuselt viies tulemus. Enne viimast ala oli Viola jätkuvalt kolmas, kaotust liidrile 129 punkti, teisele kohale 89 punkti. 130 punkti tähendas 800 meetri jooksus ligi 10 sekundilist vahemaad.

800 meetri jooks

Panime täpselt paika graafiku, mis ajaga oleks vaja olla 200 meetri, 400 meetri ja 600 meetri läbimisel. See tähendas väga julget jooksu kohe esimestest meetritest. Oli ka teada, et sel alal seekord keegi ei aita tempot teha, tuli minna üksi väga julgelt jooksma. Viola täitis etteseatud plaani suurepäraselt - tema 600 meetri vaheaeg oli 1.43 nagu olime ka kokku leppinud. Finišijoone ületas ta uue isikliku rekordi 2.21,92ga, edu järgnevate ees oli üle 10 sekundi. Sellest piisas, et kokkuvõttes esimeseks tõusta! 7 ala järel edestas ta teist kohta 75 punktiga ja kolmandat 148 punktiga.

U14 seitsmevõistlus

80 meetri tõkkejooks

80 meetri tõkkejooksu lõpetas Kertrud 12,99ga ja viienda kohaga. Isiklik rekord jäi küll 17 sajandiku kaugusele, aga üldjoontes võib tulemusega siiski rahule jääda.

Kõrgushüpe

Kõrgushüppes oli Kertrudil mitu rasket hetke, ent õigel ajal suutis ta end siiski kokku võtta. Kõrgus 1.26 alistus kolmandal katsel ja ka lõpptulemuseks jäänud 1.34 alistus viimasel hüppel. Sellega jagas ta 6-10.kohta sellel alal. Kahe ala järel oli ta endiselt viies 1605 punktiga.

Kuulitõuge

See ala kahjuks seekord täielikult ebaõnnestus. Esimesel katsel maandus kuul küll piisavalt kaugele, aga sektorist välja. Teine katse oli tehniliselt väga kehv ja ettevaatlik, tulemuseks vaid 6.33. Kolmandas voorus tegi Kertrud taas hea tõuke, vajalikud meetrid tulid juurde, aga kahjuks läks meelest ära, et ringist tuleb välja tulla tagantpoolt ja nii seda katset ei mõõdetudki. Isiklik rekord sel alal on 8.60 ja sinna lähedale olid ka mõlemad katsed, mis kahjuks mõõtmisele ei läinud. Kaduma läks siin üle 250 punkti. Kuulitõuke järel langes Kertrud 12ndaks.

Kõige säravamat jooksu Kertrud näidata ei suutnud, kerges vastutuules oli tema aeg 30,44, mis oli paremuselt 9.tulemus. Päeva lõpp kujunes seega üsna raskeks, aga nüüd tuli hakata juba välja puhkama teiseks võistluspäevaks. Esimese päeva järel oli Kertrud 11.kohal 2791 punktiga.

Odavise

Teine võistluspäev algas odaviskega, kus Kertrud näitas väga head tulemust - 27.58 oli paremuselt neljas tulemus. Hea odaviskega tõusis ta kaks kohta kõrgemale ka kokkuvõttes - enne kahte viimast ala oli ta 9.kohal 3400 punktiga.

Kaugushüpe

Oma parima hüppe tegi Kertrud proovikatsel, millel oli pikkust vähemalt 4 ja pool meetrit. Võistlushüpped olid hoopis teistsugused, väga ettevaatlikud ja kindla peale hüpatud, parimaks jäi viimases voorus hüpatud 4.10. Ligi 130 punkti läks seega siit kaduma. Enne viimast ala hoidis Kertrud endiselt 9.kohta.

600 meetri jooks

Võistluse lõpetas Kertrud tubli 600 meetri jooksuga - ta oli paremuselt neljas ajaga 1.58,67. Kokkuvõttes 9.koht 4672 punktiga. 8.kohast jäi lahutama lõpuks vaid 21 punkti. Kokkuvõttes oli Kertrud tubli, mitmevõistluse kogemus käes ja see, et ühed alad õnnestusid paremini ja teised kehvemini, on noore sportlase puhul igati normaalne.

Fotod: EKJL/Marko Mumm & Günther Küttis