kolmapäev, 30. juuni 2021

TV10 Olümpiastardi etapil saavutati alavõit!

20.juunil toimus Pärnu Rannastaadionil TV10 Olümpiastardi II üle-eestiline etapp.

Vanemate poiste vanuseklassis tegi suurepärase võistluse Kaspar. Kõigepealt toimus 60 meetri tõkkejooks, kus Kaspar võitis oma eeljooksu 9,01ga. See aeg viis ta neljandana A finaali, kus joosti kohtadele 1-8. Finaalis oli Kaspari aeg 9,04, mis andis neljanda koha. Ka kolmanda koha aeg oli 9,04, aga otsustavaks said tuhandikud, mitte enam sajandikud. Kokku osales tõkkejooksus 43 poissi.

Seejärel ootas ees kõrgushüpe, kus ootused olid samuti kõrged. Algkõrguse 1.46 ja järgmise kõrguse 1.51 alistas ta esimesel katsel. 1.56 alistus teisel katsel. Kõrgusel 1.59 tekkisid aga suuremad probleemid ja vaja läks kolmandat katset. Kaspar võttis end hästi kokku ja ületas kõrguse. See õnnestunud hüpe oli kokkuvõttes niivõrd oluline, sest siit edasi sai ta väga hea hoo sisse. Kõrguse 1.62 alistas ta esimesel katsel, 1.65 alistus teisel ja uut isiklikku rekordit tähistav 1.68 kohe avakatsel! Sellest kõrgusest enam keegi teine jagu ei saanudki, nii oli Kaspar saavutanud alavõidu! Kõrgushüppes tegi kaasa 41 hüppajat.

Vanemate tüdrukute 60 meetri tõkkejooksus tegid kaasa Eliise ja Kertrud. Kertrud oli oma jooksus teine ajaga 9,96. Eliise võitis oma jooksu 10,15ga. Need ajad viisid tüdrukud B finaali, kus joosti kohtadele 9-16. B finaali lõpetas Eliise teisena, joostes välja isikliku rekordi 9,97. Kertrud oli viies 10,03ga. Kokkuvõttes oli Eliise kümnes ja Kertrud kolmeteistkümnes. Tõkkejooksus osales 50 jooksjat.

Kõrgushüppes ületas Eliise 1.41, mis 54 hüppaja arvestuses tähendas 15-16.koha jagamist.

Nooremate tüdrukute 60 meetri tõkkejooksu starti asus kokku 58 jooksjat. Oma eeljooksu lõpetas Ronja teisena, saades ajaks 10,63. See tulemus viis viimasena B finaali, mille üle oli väga suur rõõm, kuna Ronja on tõkkejooksu veel väga vähe harjutanud. B finaalis jooksis Ronja välja aja 10,64, mis kokkuvõttes tähendaski 16.kohta.

Fotomeenutus TV10 Olümpiastardi maakondlikult etapilt

Nooremate tüdrukute teivashüppes jõudis aga autasustamisele Crystal-Eliis, kes ületas 2.01 ja kõik eelnevadki kõrgused kohe esimesel katsel. Sellega jagas Crystal 5-6.kohta!

Fotod: EKJL/Marko Mumm