pühapäev, 13. juuni 2021

Eesti Karikavõistlused

5-6.juunil toimusid meie kodusel Rannastaadionil Eesti karikavõistlused. Esimesel päeval võistles U18 vanuseklass (kellega koos ka U16), teisel päeval olid võistlustules täiskasvanud (koos U20 ja U23ga).

Nendel võistlustel peetakse ka võistkondade punktiarvestust. Kuigi eraldi eesmärki meil võistkondlikult ei olnud, saavutati väga kõrged kohad. Meie U18 neidude võistkond saavutas koguni kolmanda koha, meie täiskasvanute võistkonnad, nii mehed kui naised, saavutasid kõrge viienda koha. Punkte kogusid mõlemal võistluspäeval üle 20 klubi.

U18 vanuseklassis tegi suurepärase võistluse Carlyn. Teivashüppes püstitas ta isikliku rekordi 3.56, millega tuli karikavõitjaks. Tulemus tähistab ka uut klubi U18 ja U20 rekordit. Veel muljetavaldavam oli Carlyni tulemus 100 meetri tõkkejooksus, kus ta püstitas uue isikliku rekordi 14,10, millega saavutas teise koha. Isiklik rekord ja klubi U18 rekord paranes 23 sajandikuga. Tulemus on nii tugev, et tähendab ka U18 Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitmist. Kahjuks jäävad aga selle vanuseklassi tiitlivõistlused tänavu ära. Olulist punktilisa tõi Carlyn ka 100 meetri jooksus, kus püstitas isikliku rekordi 12,63, millega ta saavutas viienda koha. Teine karikavõit tuli Carlynile 4x100 meetri teatejooksus, kus võistkonda kuulusid veel ka Iiris, Anete Kirke ja Mari Silvia. Võiduaeg oli 49,21.

Isiklikke rekordeid püstitati aga hulganisti veel. Veel U16 vanuseklassi kuuluv Laur jooksis isiklikud rekordid välja nii 100 kui ka 200 meetri jooksus. Uued rekordid on 12,04 (15.koht) ja 24,60 (11.koht). 100 meetri tulemus paranes 26 sajandikku ja 200 meetri oma 59 sajandikku.

Anete Kirke püstitas samuti kaks isiklikku rekordit. 100 meetrit jooksis ta esmakordselt alla 13 sekundi -12,94 (10.koht). 200 meetri jooksus alistus esmakordselt 27 sekundi piir - uued rekordnumbrid on 26,20 (5.koht).

Kahe isikliku rekordiga säras võistlustel ka Iiris. 100 meetri tõkkejooksus on uued rekordnumbrid nüüd 15,44 (11.koht), 100 meetri jooksus 13,36 (22.koht). Veel U16 vanuseklassi kuuluv Viola tegi kaasa seekord kõrgushüppes ja 200 meetri jooksus. Kõrgushüppes ületas ta kõrguse 1.53 (11-12.koht), ent pidi siis 200 meetri jooksu starti minema ja hüppamise pooleli jätma. 200 meetri jooksus sündis aga uus isiklik rekord 26,73 (10.koht). Grethe Karoline oli 100 meetri jooksus 13,11ga viieteistkümnes. Isiklik rekord jäi veel 8 sajandiku kaugusele. 200 meetri jooksus oli Grethe Karoline ajaga 26,83 üheteistkümnes. See tulemus tähistas aga uut isiklikku rekordit! 100 meetri tõkkejooksus püstitas isikliku rekordi veel Pilleriin - 16,26.

Teisel võistluspäeval olid meil võistlemas U20 ja U23 sportlased, kes karikavõistlustel pidid aga hakkama saama täiskasvanute klassis.

Heas hoos oli Hanno, kes püstitas kaks vägevat isiklikku rekordit. 100 meetri jooksus püstitas ta uue isikliku rekordi 11,26 (9.koht) ja 200 meetri jooksus 22,39 (6.koht). 100 meetri isiklik rekord paranes 15 sajandikuga ja 200 meetri jooksu rekord 77 sajandikuga!

Paranevat jooksuvormi näitas Ann Marii, kes 100 meetri jooksus saavutas neljanda koha 12,01ga ja 200 meetri jooksus kolmanda koha 24,42ga. Lisaks kuulus Ann Marii meie teatenelikusse, kes saavutasid teise koha uue klubi rekordiga 47,54. Naiste klubi rekord paranes koguni 94 sajandikuga! Võistkonda kuulusid veel Emmeliine, Anete ja Elisa

Heas hoos olid Kätlin ja Emmeliine. 100 meetri jooksus püstitasid mõlemad isikliku rekordi. Kätlin jooksis uueks rekordiks 12,93 (15-16.koht) ja Emmeliine 12,94 (17.koht). Mõlemad jooksid esimest korda alla 13 sekundi. 200 meetri jooksus oleksid mõlema tulemused samuti uut isiklikku rekordit tähistanud, aga jooksu ajal puhus lubatust suurem taganttuul 2,1 meetrit sekundis. Kätlini aeg oli 26,18 (10.koht) ja Emmeliine aeg 26,36 (12.koht). Kaugushüppes sai Kätlin parimal katsel kirja 5.15 (11.koht).

Isikliku rekordi 200 meetri jooksus püstitas Anete - 25,20 (7.koht). 100 meetri jooksus oli Anete samuti seitsmes ajaga 12,48. Naiste kõrgushüppes kordas isiklikku rekordit Elisa - 1.69, mis andis 6.koha. Karikavõitja hüppas seejuures 1.72.

Mikk püstitas uue isikliku rekordi 100 meetri jooksus - 11,79. 200 meetri jooksus oli ta aeg 23,68, mis tähistanuks samuti isiklikku rekordit, aga jooksu ajal puhus lubatust suurem taganttuul 3,6 meetrit sekundis.

Fotod: EKJL/Marko Mumm