kolmapäev, 30. juuni 2021

Eesti meistrivõistlustelt 2 medalit ja mitu isiklikku rekordit!

26-27.juunil toimusid Tallinnas Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused, kus meie noored näitasid üldjoontes väga head minekut.

Eesti meistrivõistlustel ei saa osaleda igaüks, vaid selleks tuleb esmalt täita osavõtunorm. Naiste 100 meetri jooksu starti pääsesid meil seekord Ann Marii, Anete, Carlyn, Kätlin ja Emmeliine.

Oma eeljooksu Ann Marii võitis, joostes välja oma hooaja tippmargi 11,99. Anete lõpetas oma eeljooksu teisena, aga püstitas uhke isikliku rekordi 12,17. Rekord paranes lausa 15 sajandikuga! Carlyn lõpetas oma eeljooksu neljandana, püstitades samuti isikliku rekordi 12,49. Rekordiparandust tuli 14 sajandikku. Väga tubli rekordiparanduse tegi ka Kätlin, kelle aeg oli 12,69. Tema isiklik tippmark paranes koguni 20 sajandikuga. Emmeliine aeg oli 13,07. Finaali jõudsid meil Ann Marii ja Anete, kelle ajad olid kõikide eeljooksude peale vastavalt kolmas ja neljas. Samadel kohtadel lõpetasid nad ka finaaljooksu. Ann Marii võitis Eesti meistrivõistluste pronksmedali 11,96ga, Anete oli neljas 12,14ga. Finaali ajal puhus kahjuks lubatust suurem taganttuul 2,3 meetrit sekundis.

Fotod: EKJL/Marko Mumm

Ann Marii ja Anete osalesid teisel päeval ka naiste 200 meetri jooksus. Ann Marii lõpetas oma eeljooksu teisena 24,49ga, Anete oli samas jooksus kolmas 24,95ga. Jooksu ajal puhus lubatust suurem taganttuul 2,9 meetrit sekundis. Mõni tund hiljem toimunud finaalis võitis Ann Marii nende meistrivõistluste teise medali - pronksmedali tõi aeg 24,43. Anete oli finaali kuues 24,99ga. Kahjuks puhus ka finaalis lubatust suurem taganttuul.

Ann Marii medalivõidud väärivad kindlasti ära märkimist, naiste arvestuses ei saa nende võitmist kuidagi tavaliseks veel pidada ja iga medal on omamoodi eriline. Anete näitas nendel võistlustel väga head minekut ja tema sooritustega saab mõlemal distantsil kindlasti rahul olla.

Meeste 100 ja 200 meetri jooksudes osales meil Hanno, kelle jaoks need olid esimesed Eesti meistrivõistlused täiskasvanute arvestuses. Sel suvel on Hanno oma isiklikud rekordid viinud 100 meetri jooksus 11,26ni ja 200 meetri jooksus 22,39ni. Oma eeljooksus näitas Hanno kohe suurepärast minekut, püstitades võimsa isikliku rekordi 11,07! Sellega oli ta oma jooksus kolmas. Kõikide eeljooksude peale viis see tulemus ta kuuendana finaali. Finaalis näitas Hanno veelgi paremat minekut, püstitades taas isikliku rekordi 11,04! See andis esimestel Eesti meistrivõistlustel kuuenda koha. Jooksu ajal puhus taganttuul 0,8 meetrit sekundis.

Teisel päeval oli kavas 200 meetri jooks. Oma eeljooksu lõpetas Hanno kolmandana ajaga 22,49. Jooks toimus täielikus tuulevaikuses (0,0m/sek). See aeg viis ta viimasena finaali! Esimest korda elus tuli päevas teist korda 200 meetri jooksma minna. Finaaliks enam särtsu ei jagunud, aga aeg 22,65 andis siiski tubli 8.koha. Hanno jaoks olid need võistlused kindlasti väga õnnestunud!

Meeste 1500 meetri ja 5000 meetri jooksudes saavutas kuuenda koha Karl. Lühemal distantsil oli tema aeg 3.59,50 ja pikemalt 15.12,13.

Naiste teivashüppes asus kõrgete ootustega hüppama Carlyn, kes 21.juulil Viljandis püstitas uue isikliku rekordi 3.71, mis tähistas ka uut Pärnu linna ja meie spordiklubi rekordit. Kahjuks Kadrioru staadionil võistlus ebaõnnestus, tulemus 3.50 jättis ta medalist ilma. Loodetavasti saame rohkem rõõmustada Eesti noorte meistrivõistlustel, mis toimuvad juba sel nädalavahetusel Rakveres. Selleks tuleb aga kindlasti teha omad järeldused ebaõnnestunud võistlusest.

Juba 1-2.juulil toimuvad Rakveres U14 ja U16 Eesti meistrivõistlused, 3-4.juulil selgitatakse Eesti meistrid välja U18, U20 ja U23 vanuseklassides!