neljapäev, 20. mai 2021

Võistlushooaeg avatud

Sel esmaspäeval, 17.mail toimusid Rannastaadionil esimesed võistlused sel välishooajal. Paljude jaoks oli tegemist esimese võistlusega alates eelmisest suvest, sest talvel lubati võistlema ainult koondise kandidaate. Võistlus kandis nime Pärnu Spordikooli sprindiõhtu. Lisaks kohalikele sportlastele tegid kaasa paljud ka väljaspoolt Pärnut ning leidus ka külalisvõistlejaid Lätist. Kokku oli võistlustules üle 100 sportlase.

Ilm midagi lihtsaks ei teinud. Võistluste esimene ala - 100 meetri jooks toimus tugevas vihmasajus ning kuigi tõkkejooksudeks ja 200 meetri jooksudeks jäi vihm järele, oli õhk üsna jahe ja niiske.

Meie sportlaste valmisolek algavaks võistlushooajaks on erinev. Mõni püstitas juba esimesel võistlusel isikliku rekordi, mõnel teisel kulub tippvormi saavutamiseks kindlasti rohkem võistlusstarte ja aega. Hooaja tähtsamad võistlused ootavad ees ikkagi juulis. Praeguse võistluse kõige suuremaks eesmärgiks oli pigem ülevaate saamine sportlaste hetkeseisust. Usun, et see ülevaade on nüüd mul ka olemas.

Naiste 100 meetri jooksus saavutas kolmanda koha Anete, kes läbis staadionisirge 12,71ga. Isiklikule rekordile jääb tulemus küll tublisti alla, aga võrreldes eelmise aasta avastardiga, on isegi parem algus tehtud. Eelmisel aastal alustas Anete hooaega 12,98ga, hooaja lõpus jooksis ta välja isikliku rekordi 12,32.

200 meetri jooksus oli Anete samuti kolmas, saades 0,7 meetrise vastutuulega aja 26,22.

Neidude U20 vanuseklassi 200 meetri jooksu võitis Ann Marii 25,26ga. Jooksu ajal puhus vastutuul 0,8 meetrit sekundis. Aasta tagasi alustas ta hooaega 25,02ga. Ann Marii jaoks on kõige olulisem olla tippvormis juuli keskel Tallinnas toimuvatel U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel.  Selle nimel töö käib ja loodame siis juba hoopis teistsugust kiirust näidata.

200 meetri jooksus sai neljanda koha Kätlin ajaga 26,84. Selle ajaga jäi ta ainult 8 sajandikku alla oma isiklikule rekordile. 100 meetri jooksus oli Kätlin 13,06ga kolmas. Ka siin ei jäänud isiklik rekord kaugele - rekordikordusest lahutas 5 sajandikku.

Kätlini järel lõpetas 200 meetri jooksu viiendana Emmeliine, kes sai ajaks 27,58. 100 meetri jooksus oli Emmeliine samuti viies 13,35ga.  100 meetri jooksus oli Kätlini järel neljas Elisa, kelle aeg oli 13,17.

Noormeeste U20 200 meetri jooksu võitis Hanno 23,35ga. Isiklikule rekordile kaotas ta sellega 19 sajandikku, aga nähes, kui ettevaatlikult ta esimest 100 meetrit jooksis, võib siit peagi loota olulist tulemuse parandamist.

100 meetri jooksus püstitas isikliku rekordi Mikk, kes sai 7.koha 11,99ga. Isiklik rekord paranes 31 sajandikuga.

Neidude U18 vanuseklassis oli suurepärases hoos Carlyn. 100 meetri tõkkejooksus võitis ta esikoha uue isikliku rekordiga 14,33. Tema senine rekord oli eelmisel suvel joostud 15,17. Selle ajaga püstitas ta ka Altiuse U18 vanuseklassi rekordi, mis oli püsinud juba 1994.aastast!

200 meetri jooksus saavutas Carlyn samuti kindla esikoha 26,05ga. Isiklik rekord paranes sel distantsil 61 sajandikku!

100 meetri jooksus sai Anete Kirke 8.koha 13,43ga. 200 meetri jooksus oli Anete Kirke kuues ajaga 27,40. Seejuures puhus vastutuul 1,3 meetrit sekundis.

Tüdrukute U16 vanuseklassis on suure arenguhüppe teinud Eliise. 100 meetri jooksus saavutas ta teise koha ajaga 13,90. Tema senine rekord oli püstitatud 2019.aastal - 15,05. Martha sai 8.koha ajaga 15,57. 100 meetri tõkkejooksus püstitas isikliku rekordi Viola, kes 15,64ga sai teise koha. Eelmisel suvel joostud isiklik rekord paranes enam kui sekundiga!

Poiste U16 vanuseklassi 100 meetri jooksus saavutas teise koha Kaspar, kelle aeg oli 12,42. 110 meetri tõkkejooksu võitis Laur ajaga 15,72. Isiklikust rekordist jäi lahutama vaid 5 sajandikku. Lauri järel lõpetas teisena Kaspar, kelle aeg oli 16,94. Mõlemad poisid tegid väga korraliku avastardi ja ma olen täiesti veendunud, et mõlemal jäi veel suur varugi sisse. 200 meetri jooksus tegi kaasa Laur, kes ajaga 25,19 saavutas teise koha. See aeg tähistas ka uut isiklikku rekordit. Senine rekord 25,51 oli püstitatud eelmine suvi Eesti noorte meistrivõistlustel.

Tüdrukute U14 100 meetri jooksu võitis Kertrud, kelle võiduaeg oli 14,52. Brigitta saavutas kolmanda koha 14,98ga. 100 meetri tõkkejooksus saavutas Kertrud kolmanda koha 13,91ga. Kaisa-Maria oli viies ajaga 14,41.

Juba 21-22.mail toimuvad Rannastaadionil Pärnumaa meistrivõistlused, kus samuti paljud meie sportlased võistlemas!