pühapäev, 23. mai 2021

Pärnumaa meistrivõistlused

Reedel ja laupäeval toimusid Rannastaadionil Pärnumaa meistrivõistlused, kus võisteldi kolmes vanuseklassis: U16, U18 ja täiskasvanud.

Võistlustel sündis üks klubi rekord ja püstitati mitmeid isiklikke rekordeid. Nagu hooaja esimestele võistlustele kohane, on sportlaste valmisolek ja vorm erinev. Vajalikku informatsiooni kõikide meie sportlaste seisundi kohta saime aga piisavalt. Jätkame treenimist ja järgmisteks võistlusteks valmistumist.

Nüüd võtame need kaks võistluspäeva aga kokku. Teen seda vanuseklasside kaupa, alustades kõige vanematest - meie täiskasvanud võistlesid koos U23 ja U20 vanuseklassi sportlastega.

Täiskasvanud

Naiste 4x100 meetri teatejooksus püstitati meie spordiklubi rekord 48,49. Võistkonna esimest vahetust jooksis Emmeliine, teist vahetust Kätlin, kolmandat Anete ja viimast vahetust Ann Marii. Klubi senine rekord 48,62 püsis 2018.aastast. Ka siis jooksid võistkonnas Anete ja Ann Marii.

Naiste 100 meetri jooksu Pärnumaa meistriks tuli Anete, kelle aeg oli 0,8 meetrise vastutuulega 12,76. Hõbemedali võitis Emmeliine, kes püstitas uue isikliku rekordi 13,03. Rekord paranes 9 sajandikuga. Pronksi võitis Kätlin 13,15ga. Esikolmikust jäi esimesena välja Elisa, kelle aeg oli 13,24. Ann Marii tegi kahjuks valestardi ja diskvalifitseeriti.

Naiste 400 meetri jooksu võitis Emmeliine, kes püstitas taas isikliku rekordi 1.00,66. Eelmisel suvel joostud senine isiklik tippmark paranes 70 sajandikuga.

Naiste kaugushüppes saavutas teise koha Ann Marii, kelle tulemus oli 5.52. Võidutulemus oli täpselt sama, aga paremuselt teine katse oli Ann Mariil konkurendist 1 sentimeetri võrra kehvem. Kolmanda koha saavutas Vanessa 4.88ga.

Naiste kuulitõukes võitis pronksmedali Elisa, kes tõukas esmakordselt 4 kilost kuuli. Tulemuseks seekord siis 10.09. Anete oli neljas 9.87ga. Odaviskes võitis esikoha Vanessa 34.57ga, isiklikust rekordist jäi lahutama vaid 1 sentimeeter.

Naiste kõrgushüppe võitis Elisa 1.66ga. Talvel hüpatud isiklik rekord on tal 1.69. Katsed 1.70 peal olid vägagi lootustandvad ning peagi ootame temalt ikka rekordi parandamist.

Meeste 100 meetri jooksus saavutas teise koha Hanno. Eeljooksus oli ta aeg 11,71, finaalis 11,62. Mõlemad jooksud toimusid kerges vastutuules. Mikk lõpetas finaali neljandana, saades ajaks 12,04. Eeljooksus püstitas ta aga isikliku rekordi 11,90.

Meeste 400 meetri jooksu lõpetas kolmandana Hanno, kelle aeg oli 52,46. Kuigi rekord jäi enam kui sekundi kaugusele, ei ole tulemus ka sugugi hull. Eelmisel suvel alustas ta hooaega 52,17ga. Mai alguses püstitas Hanno isikliku rekordi 30 meetri jooksus lendlähtest - 3,02. Praegused võistlustel joostud ajad sellega veel kuidagi ei ühti, aga loodame, et juba järgmistel võistlustel on ta oluliselt teravam.

Meeste 1500 meetri jooksu võitis Karl 4.04,09ga. Algusest peale jooksu juhtinud ja lõpuks enam kui 18 sekundiga järgmist edestanud Karl jooksis juba välja kiirema aja kui eelmisel aastal.

Meeste kuulitõukes tuli kolmandaks Mikk tulemusega 10.45. Teivashüppes ületas Herman 3.85, millega ta saavutas teise koha.

U18 vanuseklass

Neidude 100 meetri jooksus võitis esikoha Anete Kirke, kelle aeg finaalis oli 13,25. Grethe Karoline lõpetas finaali kolmandana, saades ajaks 13,40. Finaali viiendana lõpetanud Iiris püstitas isikliku rekordi 13,67. Isiklik paranes 41 sajandikuga. Seitsmendana ületas finišijoone Emma, kelle aeg finaalis oli 14,16. Eeljooksus püstitas ta isikliku rekordi 13,99. Eeljooksude kõige kiirema aja jooksis välja aga Carlyn, kes püstitas 1,7 meetrise vastutuulega isikliku rekordi 12,72. Rekord paranes 26 sajandikuga! Kuna päev varem oli aga põlv kaugushüppes põrutada saanud, otsustasime finaali vahele jätta.

100 meetri tõkkejooksus võitis hõbemedali Iiris, kelle aeg oli 15,87. Kolmanda koha saavutas Pilleriin 16,36ga.

Kaugushüppes võitis esikoha Carlyn 5.55ga. Tulemus oleks tähistanud ka uut isiklikku rekordit, aga selle hüppe ajal puhus lubatust suurem taganttuul 2,8 meetrit sekundis. Määrustepärase tuulega läks kirja paremuselt teine katse 5.41. Teise koha saavutas kaugushüppes Grethe Karoline, kes viimases voorus hüppas 5.27. Ka see oleks olnud isiklik, aga siingi puhus lubatust suurem taganttuul 2,1 meetrit sekundis.

Kuulitõukes võitis Carlyn hõbemedali 11.39ga. Kõrgushüppes võitis esikoha Pilleriin 1.45ga. Sama tulemusega oli teine Emma. Teivashüppes võidutses Carlyn 3.35ga. 4x100 meetri teatejooksus võitis U18 võistkond hõbemedalid 50,39ga. Võistkonnas jooksid Kertu, Anete Kirke, Mari Silvia ja Carlyn

4x100 meetri teatejooksus võitis kolmanda koha meie U20/U18 segavõistkond, kus jooksid Vanessa, Grethe Karoline, Pilleriin ja Emma. Nende aeg oli 52,92.

Noormeeste kaugushüppes saavutas kolmanda koha Henri 4.89ga. Kõrgushüppes oli Henri samuti kolmas 1.50ga. Teivashüppes saavutas ta esikoha 2.55ga.

U16 vanuseklass

Väga head vormi nendel võistlustel näitas Viola. 400 meetri jooksus võitis ta esikoha ja  püstitas isikliku rekordi 1.01,49. Senine rekord paranes enam kui 4 sekundiga. Kaugushüppes sündis taas isiklik rekord 4.93 ja selle tulemusega võitis ta esikoha. Isiklik rekord sündis ka odaviskes - 36.53. Ka see tulemus tõi esikoha. Rekord paranes enam kui 4 meetriga. Veel ühe isikliku rekordi püstitas Viola kettaheites - 31.02. Selle tulemusega võitis ta järjekordse kuldmedali. Rekord paranes enam kui 3 meetriga. Esikoha võitis ta veel kõrgushüppes 1.55ga. Olgu siinkohal mainitud, et keset kõrgushüppe võistlust jooksis ta isikliku rekordi välja 400 meetri jooksus, ent jätkas siis kõrgushüppe võistlust nii nagu ei olekski vahepeal pidanud jooksmas käima. Viola osales veel kahel alal - 100 meetri jooksus ja 100 meetri tõkkejooksus. Mõlemad jooksud lõpetas ta teisena. 100 meetri jooksus püstitas ta isikliku rekordi 13,60, tõkkejooksus jäi aeg 15,70 vaid 6 sajandikuga alla isiklikule rekordile.

Hästi võistles Eliise, kes 100 meetri jooksus võitis pronksmedali, püstitades isikliku rekordi 13,73. See aeg sündis eeljooksus, kus puhus vastutuul 0,7 meetrit sekundis. Finaalis tõi talle kolmanda koha aeg 13,79. 100 meetri jooksus paranes rekord 17 sajandikku! Isikliku rekordi püstitas Eliise ka kõrgushüppes, kus ta võitis hõbemedali 1.45ga. Teivashüppes tõi talle teise koha 2.35 alistamine.

1500 meetri jooksus tuli maakonna meistriks Egle-Eliise, kelle võiduaeg oli 5.41,50. Lisaks tegid meil U16 vanuseklassiga kaasa veel kolm U14 vanuseklassi tüdrukut - Kertrud, Brigitta ja Kaisa-Maria. 100 meetri jooksus püstitasid mõlemad tüdrukud isikliku rekordi. Kertrud  läbis eeljooksu 14,30ga, mis juba tähistas uut rekordit (senine rekord oli joostud 17.mail - 14,52). Finaalis tuli parandust aga veelgi ja aeg 14,18 andis lõpuks kuuenda koha. Brigitta osales üldse võistlustel alles teist korda. Kui 17.mail sai ta ajaks 14,98, siis nüüd jooksis ta eeljooksus välja uue rekordi 14,41. Finaalis oli tulemus 14,54, millega ta oli seitsmes.

400 meetri jooksu lõpetas Kaisa-Maria neljandana, saades ajaks 1.11,80.  Teivashüppes püstitas Kaisa-Maria aga isikliku rekordi 2.45, mis tõi talle esikoha. Rekord paranes 24 sentimeetrit. Lisaks osalesid tüdrukud veel 4x100 meetri teatejooksus, kus nad jooksid välja aja 54,21. Võistkonnas jooksid Brigitta, Kertrud, Eliise ja Viola.

Poiste arvestuses võitis mitu medalit Laur. 100 meetri jooksus kordas ta oma isiklikku rekordit 12,30, millega võitis hõbemedali. 110 meetri tõkkejooksus võitis ta esikoha 15,80ga. Isikliku rekordi püstitas Laur kaugushüppes, kus ta võitis esikoha 6.03ga. Rekord paranes enam kui poole meetriga! Ka paremuselt järgmised hüpped olid igati korralikud - 5.96, 5.94, 5.88.

110 meetri tõkkejooksus püstitas isikliku rekordi Kaspar, kes 16,63ga saavutas Lauri järel teise koha. 17.mail joostud senine tippmark 16,94 sai tubli paranduse. Isiklik rekord paranes Kasparil ka kõrgushüppes, kus ta ületas 1.60. See tulemus tõi talle esikoha. Kaugushüppes jäi ta väga napilt esikolmikust välja. Tulemusega 4.82 saavutas ta viienda koha, aga nii kolmas kui ka neljas koht hüppasid 4.83.

Odaviskes püstitas isikliku rekordi ja võitis esikoha Tristan, kelle võidutulemus oli 40.05. Isiklik rekord paranes ligemale 7 meetriga. Kuulitõukes oli Tristan kolmas tulemusega 10.13. Kettaheites oli Tristan viies 26.56ga ja kaugushüppes kuues 4.72ga.

4x100 meetri teatejooksus jooksid U16 vanuseklassi poisid välja aja 49,60, millega tuldi maakonna meistriks. Võistkonnas jooksid meie poistest Kaspar ja Laur, lisaks kaks poissi teise treeneri grupist.