pühapäev, 14. juuli 2019

Greete-Liis Balti meistrivõistluste kolmas!

Laupäeval toimusid Võrus U16 ja U20 vanuseklassi Balti meistrivõistlused

U16 vanuseklassi kuulitõukes tegi kaasa Greete-Liis. Enne võistlust stardiprotokolli vaadates jäi silma, et Greete-Liis on ainus 2005 sünniaastaga võistleja, kõik konkurendid olid aasta vanemad. Proovikatsetel näitas Greete-Liis häid tõukeid, kuul maandus kahel järjestikkusel katsel 12 ja poole meetri kanti. Enne võistlust oli tema isiklik rekord 12.39, mille ta tõukas Eesti noorte meistrivõistlustel juuni lõpus. Võistlus algas aga pisut ärevalt. Esimene tõuge ebaõnnestus ning Greete-Liis seda ära mõõta ei lasknudki. Teinegi katse oli tehniliselt vilets, ent seekord sai ta tulemuse siiski kirja - 11.95. Järgmine katse ebaõnnestus taas täielikult ning kolme katse järel oli ta paremuselt viies. Esimene korralik tulemus sündis neljandas voorus, kui kirja läks 12.31. Kohta selle tulemusega aga ei parandanud. Lähimad konkurendid olid kirja saanud selleks hetkeks 12.35 ja 12.47. Et kolme parema hulka jõuda, tuli tõugata juba isiklik rekord. Ning just seda Greete-Liis viiendas voorus tegigi, tulemus 12.48 tõstis ta kolmandaks. Viimases voorus keegi enam oma tulemust parandada ei suutnud ning nii saavutaski Greete-Liis Balti meistrivõistlustel kolmanda koha!

U20 vanuseklassi 400 meetri tõkkejooksus tegi kaasa Ramona. Kui jooksu esimene pool oli enam-vähem korralik, siis teine pool läks Ramonal seekord raskeks. Aeg 1.08,41 tõi Eesti koondisele viienda koha punktid, isiklikule rekordile jäi tulemus aga 2 sekundiga alla.

Kokkuvõttes saavutas Eesti U20 koondis Läti ja Leedu ees esikoha, U16 koondis oli Läti järel ja Leedu ees teine.

Päev varem, reedel olid mõned meie sportlased võistlustules Tartus, kus toimusid Eestimaa suvemängud

Neidude U18 vanuseklassi odaviskes saavutas teise koha hooaja tippmargiga Vanessa, kelle tulemus oli 37.86. Kätlin püstitas isikliku rekordi kaugushüppes, kui sai kirja 4.90. 100 meetri jooksus oli Kätlini tulemus 13,14. Naiste 100 meetri jooksu finaali pääses Anete, kes eeljooksus sai kirja aja 12,95. Finaalis andis aeg 12,97 neljanda koha. Kuulitõukes oli Anete tulemus 9.45 ning odaviskes 24.78.

Vanessa, Kätlin, Carlyn ja Anete osalesid ka naiste 4x100 meetri teatejooksus. Kokku osales koguni 23 võistkonda. Toimus 5 jooksu. Meie tüdrukud olid paigutatud teise jooksu. Ajaga 50,93 lõpetati jooks teisena ning viie jooksu peale kokkuvõttes saavutati viies koht. Medalitest jäi lahutama 30 sajandikku.