kolmapäev, 10. juuli 2019

30.Rukkilillemängudel tehti häid tulemusi

Eile ja täna Pärnu Rannastaadionil toimunud 30.Rukkilillemängudel võitsid meie sportlased kokku 12 medalit: 7 kulda, 2 hõbedat ja 3 pronksi.

U18 vanuseklass
Kõige vanemas vanuseklassis võitis kaks esikohta Ann Marii. Esimesel päeval võitis ta neidude 100 meetri jooksu 12,40ga ja teisel päeval 200 meetri jooksu 24,99ga. 100 meetri distantsil tegi ta oma hooaja teise jooksu, maikuus jooksis ta Paikusel 13,03. 200 meetri jooksus alistas ta 25 sekundi piiri sel suvel teist korda, hooaja tippmark on endiselt 24,79.

Kolmanda esikoha selles vanuseklassis tõi meile Elisa. Kahe aastase võistluspausi järel juuni lõpus taas kaugushüppevõistlustele naasnud Elisa parandas oma hooaja tippmarki 45 sentimeetriga ning võttis kaugushüppe võidu 5.43ga. Ta alustas võistlust kahe üleastutud katsega, ent mõlemad hüpped olid väga pikad. Finaali pääsemiseks tuli kindlasti tulemus kolmandal katsel kirja saada. See ka õnnestus - 5.05 viis neljandana finaali. Viiendas voorus sündis päeva pikim hüpe - 5.43. Isiklik rekord jäi küll veel 17 sentimeetri kaugusele, aga kaks esimest hüpet tänasel võistlusel näitasid selgelt ära, et selline tulemus on tal jalas juba praegu. Kuulitõukes oli Elisa kümnes 10.09ga.

Neljanda esikoha U18 vanuseklassis võitis Mikk, kes noormeeste teivashüppes sai jagu kõrgusest 4.05. Esikoha võitis Mikk klubikaaslase ees alles ümberhüpete järel, sest enamat 4 meetri alistamisest kumbki Altiuse poiss esialgu ei suutnud. Seejärel algasidki ümberhüpped, mis sisuliselt tähendab seda, et hüpatakse niikaua kuni üks võistleja eksib. Nii ületaski Mikk 4.05 ja teine Altiuse poiss Madis sellel kõrgusel eksis. Nii oligi esikoht võidetud. Lisaks pääses Mikk finaali odaviskes, kus ta kolme esimese katsega sai kirja tulemuse 46.73. Finaalkatsetest aga loobusime, kuna jalg teeb pisut haiget ja ees on ootamas veel Balti meistrivõistlused. Kuulitõukes oli ta kümnes tulemusega 11.23.

Kätlin osales seekord lisaks tavapärastele 100 ja 200 meetri jooksudele esimest korda elus ka 400 meetri jooksus ning tegi seda väga edukalt. Aeg 1.03,11 andis kokkuvõttes teise koha ja hõbemedali! 100 meetri jooksus sai ta 13,28ga kümnenda koha ja 200 meetri jooksus andis tulemus 26,78 neljanda koha. Isiklikust rekordist jäi lahutama vaid 2 sajandikku, hooaja tippmark paranes aga 12 sajandiku võrra.

Kõige napimalt jäi poodiumilt välja Andry. Noormeeste odaviskes püstitas ta isikliku rekordi 49.47, mis andis neljanda koha. Juuni lõpus Eesti meistrivõistlustel visatud tulemusele lisas ta koguni 7 meetrit. Kolmandast kohast jäi seekord puudu 2 sentimeetrit. Kettaheites jõudis ta samuti finaali, kui tuli kaheksandaks tulemusega 31.19. Kuulitõukes jäi tulemuseks täpselt 11 meetrit. See tulemus andis 11.koha.

Kui Andry kaotas odaviskes kolmandale kohale 2 sentimeetriga, siis Karl-Martin jäi kolmandast kohast 11 sentimeetri kaugusele ning saavutas viienda koha. Kuuendat kohta edestas Karl-Martin aga 1 sentimeetriga. Seega oli odaviske võistlus väga tasavägine ja vahed poiste vahel väikesed. Karl-Martinile oli see aga selle suve esimene võistlus ning seetõttu oli teda üldse oda viskamas näha väga meeldiv. Küll tulemus ka sinnamaani jõuab, mis juba endale rahuldust pakub. Praegu on ikkagi peamine, et tervis lubab taas vaikselt võistlustele tagasi tulla.

Oma hooaja parima odaviske võistluse tegi ka Vanessa. Neidude odaviskes sai ta kirja 37.26, millega saavutas viienda koha. Hooaja tippmark paranes pea 4 meetriga.

U16 vanuseklass
Selles vanuseklassis võideti 2 kuldmedalit ja 1 pronksmedal. Carlyn võitis esikoha teivashüppes 3.40ga, saades magusa revanši Eesti meistrivõistlustel saadud napi ja valusa kaotuse eest. Carlyn tegi kokku 4 õnnestunud katset - algkõrgus 3 meetrit, 3.20, 3.30 ja 3.40 alistusid kõik esimesel katsel. 3.50 alistamiseks oleks seekord vaja olnud järgmist teivast. Teisel päeval osales ta kaugushüppes, kus 5.29ga teenis kolmanda koha. Carlyn astus üle koguni 4 katset, millest viimased kolm olid kõik ka väga head hüpped. Isiklik rekord 5.33 oleks kindlasti ka paranenud, ent seekord ei õnnestunud sammu väga hästi paika saada. Sellegipoolest väga hea võistlus ka Carlyni poolt. Kuulitõukes pääses ta finaali, kus oli lõpuks kaheksas tulemusega 10.30.

Kuulitõuke esikoha võitis Greete-Liis, kes seekord piirdus tulemusega 11.55. Võiduks sellest aga piisas. Loodetavasti näitab Greete-Liis juba paremaid tõukeid laupäeval Balti meistrivõistlustel, kuhu ta pääses esimest korda Eesti koondist esindama. Odaviskes tuli Greete-Liis seitsmendaks tulemusega 37.20. Märkimist väärib tema puhul kindlasti aga see, et ta on U16 vanuseklassis esimest aastat ning seega võistleb ta sel aastal aasta vanemate tüdrukute vastu!

Väga tublilt võistlesid ka teised meie U16 vanuseklassi sportlased. Pilleriin jõudis kolmikhüppe finaali ning hüppas lõpuks 10.15. Sellega oli ta kokkuvõttes kuues. 100 meetri tõkkejooksus toimus kokku 3 jooksu ja kõikide jooksude peale kokku oli Pilleriin 16,76ga üheteistkümnes. 200 meetri jooksus oli ta tulemuseks 29,21. Sellega võitis ta oma jooksu ja sai 4 jooksu peale kokku 15.koha. Veel talvistel Eesti meistrivõistlustel läbis ta 200 meetrit 30,67ga. Seega on edasiminek olnud väga suur. Seekord puhus küll jooksu ajal lubatust suurem taganttuul, aga selget arengut näitab see aeg sellegipoolest. Esimest korda 200 meetri jooksus kaasa teinud Emma sai ajaks 29,83, mis andis 20.koha. 100 meetri jooksus püstitas Emma aga isikliku rekordi 14,43. Maikuus joostud isiklikku rekordit parandas ta 41 sajandikuga.

Uue isikliku rekordi püstitas 800 meetri jooksus startinud Mirtel. Kui Eesti meistrivõistlustel läbis ta distantsi 2.48,48ga, siis seekord ületas ta finišijoone 2.42,29ga. Väga tubli isikliku rekordi parandus andis 9.koha. 100 meetri jooksus parandas isiklikku rekordit Iiris, kelle aeg oli 14,57. Rekord paranes 45 sajandikuga.

Poistest tegi kaasa vaid Henri, kes 800 meetri jooksus sai ajaks 2.37,59 ning 400 meetri jooksus 1.10,86. Usina trennitegijana hakkab Henri oma isiklikest rekorditest sekundeid ja sajandikke maha lihvima juba õige pea.

U14 vanuseklass
Kõige nooremas vanuseklassis võitsid meie noored 4 medalit: ühe kulla, ühe hõbeda ja kaks pronksi.
Laur võttis Eesti meistrivõistluste 80 meetri tõkkejooksu finaalis saadud valusa kaotuse eest magusa revanši ning teenis kindla esikoha uue isikliku rekordiga 11,63. Hiljuti toimunud Eesti meistrivõistluste finaalis kaotas Laur mäletatavasti esikoha ühe sajandikuga, seekord edestas ta lähimat konkurenti 12 sajandikuga ning valitsevat Eesti meistrit 23 sajandikuga. Kaugushüppes võitis ta pronksmedali 5.04ga. Teise võistluspäeva lõpetas Laur järjekordse isikliku rekordiga 200 meetri jooksus - 26,72ga võitis ta pronksmedali. Talvel jooksis ta seda distantsi 27,60ga, areng on märkimisväärne.  Seekord puhus jooksu ajal veel kerge vastutuul 0,5 meetrit sekundis.

Viola võitis hõbemedali tüdrukute 800 meetri jooksus ajaga 2.28,22. Kaotust esikohale oli vähem kui 1 sekund. Hästi esines Viola ka teistel aladel. 200 meetri tõkkejooksus oli ta ajaga 30,46 neljas. Kolmas koht jäi vaid 7 sajandiku kaugusele. 400 meetri jooksus oli Viola viies ajaga 1.05,52. Eelmisel suvel jooksis ta seda distantsi veel 1.11,43ga.

Tristan tegi kõigepealt kaasa teivashüppes. Ta ületas algkõrguse 2.20, aga enamaks seekord jaksu ei olnud. Selle tulemusega oli ta viies. Kaugushüppes andis tulemus 4.49 10.koha. Kettaheites jäi tal parimaks 26.57. Sellega oli ta kokkuvõttes üheteistkümnes.

Esimesel suurel võistlusel osales aga esimest aastat U14 vanuseklassi kuuluv Eliise. Esimesel päeval osales ta 400 meetri jooksus ning saavutas seal ajaga 1.12,87 14.koha. Teisel päeval proovis ta oma võimeid 200 meetri jooksus - tulemus 31,53 andis 17.koha. Märk on maha pandud ja siit on hea nüüd edasi minna. Eliise on üks usinamaid trennitegijaid oma grupis ning sügisest hakkab ta trenni tegema juba vanemas grupis. Hoiame tema tegemistel ka kindlasti pilku peal!

Kokkuvõttes võib võistlustega igati rahule jääda. Võideti palju medaleid, püstitati mitmeid isiklikke rekordeid ja hooaja tippmarke. Ning muidugi oli kodustaadionil ka väga mõnus võistelda. Väga tore on, et kaks meie sportlast on vigastuspausilt tagasi - Elisa ja Karl-Martin. Ootame nende esituses kindlasti häid tulemusi veel käesoleval suvelgi.

Meie sportlastel jätkub aga väga tihe võistluskalender. Juba reedel toimuvad Tartus Eestimaa suvemängud, kus teevad kaasa Anete (100m, kuulitõuge, odavise ja 4x100m teatejooks), Kätlin (100m, kaugushüpe, 4x100m teatejooks), Vanessa (kaugushüpe, kõrgushüpe, odavise, 4x100m teatejooks) ja Carlyn (4x100m teatejooks). Laupäeval võistlevad Ramona ja Greete-Liis Võrus Balti U16 ja U20 meistrivõistlustel. Ramona teeb kaasa 400 meetri tõkkejooksus ja Greete-Liis kuulitõukes. Ning juba 19.juulil sõidame Ann Mariiga Bakuusse Euroopa olümpiafestivalile.