laupäev, 23. märts 2019

TV10 Olümpiastardi III etapp

Reedel, 22.märtsil toimus meie hallis TV10 Olümpiastardi võistlussarja kolmas linna ja maakonna etapp.

Vanemate poiste kõrgushüppes saavutas alavõidu Laur, kes sai jagu kõrgusest 1.40. Ka poodiumi järgmised astmed kuulusid meie sportlastele - Tristan võitis hõbemedali 1.35ga ja Henri pronksi 1.30ga.  Kuuenda koha sai Tambet, kes ületas 1.25. Teise alana oli poistel sel etapil kavas kuulitõuge, kus Tristan tõukas 9.73 ning saavutas sellega kolmanda koha. Laur oli kuulitõukes viies 9.22ga ja Henri kümnes 7.24ga.

Vanemate tüdrukute kõrgushüppes kordas oma isiklikku rekordit Pilleriin, kui ta ületas kõrguse 1.40. Sellega saavutas ta teise koha. Karolin, Mirtel ja Viola said jagu kõrgusest 1.25, Mia ületas 1.20.
Teise alana oli kavas kaugushüpe, kus meie edukaim oli Agneta, kes 4.46ga tuli neljandale kohale. Mirtel oli 4.42ga viies, Mia 4.24ga kuues, Pilleriin 4.22ga seitsmes ja Viola 4.19ga kaheksas.

Noorematel tüdrukutel oli seekord kavas ainult teivashüpe. Alles kuu aega tagasi hakkas seda ala õppima Martha ning eile sai ta esimest korda teivashüppes ka võistlustel end proovile panna. Ta võitis teivashüppe, ületades kõrguse 1.91, mis ületas juba ka minu ootusi. Kaasa tegi teivashüppes ka Elise, kes on nüüd talvel saanud kõigest paar trenni seda ala harjutada. Oma algkõrgusest 1.01st sai ta aga vapralt jagu!

Nooremate poiste kaugushüppes jõudis finaali Viljam, kes saavutas viienda koha 3.75ga. Tulemuse teeb märkimisväärseks aga see, et kõik neli Viljamist ettepoole jäänud sportlast olid temast koguni 3 aastat vanemad! Egert jäi esimesena finaalist välja, kui hüppas oma parimal katsel 3.53. Tubli võistluse tegi ka Willem, kelle parimaks jäi 3.17.

TV10 Olümpiastardi III üle-eestiline etapp toimub 30.märtsil Tartus. Normatiivi täitis seekord Martha nooremate tüdrukute teivashüppes (Norm - 1.80, Martha hüppas 1.91). Õiguse Tartus võistelda teenis ka Laur, kes saab Tartusse minna alavõitjana, kuigi normatiiv kõrgushüppes ei alistunud.