reede, 30. märts 2018

Võistluste tulemusi

Pikaks veninud talvine võistlushooaeg hakkab oma lõpusirgele jõudma. Ees on ootamas vaid TV10 Olümpiastardi III üle-eestiline etapp, mis toimub 7.aprillil Tartus.

Teeme nüüd väikese tagasivaate kahele viimasele võistlusele, kus meie sportlased on teinud väga korralikke tulemusi.

TV10 Olümpiastarti III Pärnumaa etapp, 27.märtsil

Vanemate tüdrukute arvestuses saavutas kolmandal etapil kaks alavõitu Carlyn. Kaugushüppe võitis ta 5.08ga ja kõrgushüppe 1.48ga. Kõrgushüppes püstitas ta 1 sentimeetriga ka uue isikliku rekordi.

Kaugushüppes saavutasid meie tüdrukud aga lausa viis paremat kohta. Carlyni järel tuli teiseks Reena, kes hüppas isiklikuks rekordiks 4.80. Kolmanda koha sai Agneta 4.70ga (samuti isiklik rekord). Neljas oli Martha-Liset 4.65ga ja viies Greete-Liis 4.63ga. Ka nemad püstitasid uue isikliku rekordi. Mirtel oli kaheksas 4.44ga. Kõrgushüppes ületasid koguni 7 meie tüdrukut kõrguse 1.31. Kohtade paika panemisel sai nüüd oluliselt see, kes mitmendal katsel kõrgused ületas. Nii oli Greete-Liis neljas, 5-8.kohta jagasid Martha-Liset, Annabel, Emma. Karolin sai 9.koha ja Mirtel 10.koha. Ka Pilleriin ületas 1.31, aga suurem hulk ebaõnnestunud katseid andis talle 11.koha.

Vanemate poiste kõrgushüppes oli Tambet 1.31ga neljas ja Johannes jagas 5-6.kohta 1.26 ületamisega.

Nooremate poiste arvestuses saavutas kaks alavõitu Tristan. Kaugushüppes tuli alavõit 4.44ga ja kuulitõukes tulemusega 10.10. Laur oli kaugushüppes teine 4.40ga ja kuulitõukes kolmas 8.94ga. Kaugushüppe finaali jõudis ka Rihard, kes 3.70ga oli kokkuvõttes kaheksas.  Nooremate tüdrukute teivashüppe võitis Mia 1.70ga.

7.aprillil Tartus toimuvale etapile pääsesid seega: Carlyn (kaugushüpe, kõrgushüpe), Reena, Agneta, Martha-Liset, Greete-Liis (kõik kaugushüppes), Tristan (kaugushüpe, kuulitõuge), Laur (kaugushüpe), Mia (teivashüpe).

Võru Spordikooli rahvusvahelised auhinnavõistlused, 24.märtsil

Poiste U16 vanuseklassis saavutas kolm alavõitu Hanno. Ta jooksis 200 meetri distantsil uue isikliku rekordi 23,94, hüppas kõrgust 1.85 ja kaugust 6.09. Karl-Martin võitis esikoha 60 meetri tõkkejooksus 8,82ga, 200 meetri jooksus oli ta kolmas 25,21ga (isiklik rekord). Kaugushüppes oli ta 5.57ga kuues. Andry oli 60 meetri tõkkejooksus teine 8,97ga. Lisaks püstitas ta isikliku rekordi kaugushüppes 5.80ga. Sellega oli ta tihedas konkurentsis neljas. 200 meetrit läbis Andry 26,58ga, mis andis 8.koha.

Poiste U14 vanuseklassis tegi Laur kaasa kolmel alal. 60 meetri jooksus oli ta aeg 9,10 (11.koht), 200 meetri jooksus 30,40 (11.koht) ja kaugushüppes jäi ta parimaks 4.28 (9.koht).

Tüdrukute U16 vanuseklassis teenis 200 meetri jooksus alavõidu Carlyn, kelle võidutulemus oli 27,70. 60 meetri tõkkejooksus ja kaugushüppes oli ta teine. Tõkkejooksus oli ajaks 9,32 (võitjale kaotus 1 sajandik) ja kaugust hüppas ta 5.06. Ilusa võistluse tegi Kätlin. 60 meetri jooksu finaalis parandas ta oma rekordit koguni 14 sajandikku  - aeg 8,29 ning selle tulemusega oli Kätlin teine. Teine oli ta ka 200 meetri jooksus, kindlustades sellega meile kaksikvõidu. Kätlini aeg oli 27,82. Samal distantsil tegi kaasa ka Reena, kes ajaga 29,25 teenis 11.koha.  600 meetri jooksus oli Kertu neljas ajaga 1.49,66.

Tüdrukute U14 vanuseklassis jõudis poodiumile Agneta, kes 200 meetri jooksus oli ajaga 29,02 kolmas. Lisaks jõudis ta 60 meetri jooksu finaali, kui tema eeljooksu aeg oli 8,74. Finaalis tuli leppida kuuenda kohaga ning ajaga 8,85. Kuulitõukes saavutas kolmanda koha Greete-Liis tulemusega 11.87. 200 meetri jooksu esikümnesse jõudsid veel nii Greete-Liis (8.koht ajaga 29,72) kui ka Mirtel (9.koht ajaga 29,95). Iiris oli ajaga 30,93 18.kohal ning Pilleriin 31,80ga 23.kohal. 60 meetri tõkkejooksu finaali jõudis Greete-Liis, kelle eeljooksu aeg oli 10,15. Finaalis aeg paranes - 10,05 ning sellega oli ta viies. Kaugushüppe finaali pääses Mirtel, kes 4.44ga oli kokkuvõttes viies.