pühapäev, 6. august 2017

Balti U18 meistrivõistlused

Eile ja täna toimusid Lätis, Valmiera staadionil U18 vanuseklassi Balti meistrivõistlused. See oli ühtlasi viimane võistlus sellel staadionil, sügisel läheb staadion ja staadionihoone lammutamisele ja asemele kerkib uus staadion koos sisehalliga. Kuna oleme juba aastaid Valmieras võistlemas käinud, siis kindlasti külastame ka uut keskust esimesel võimalusel.

Kahe võistluspäeva kokkuvõttes kogus Eesti koondis 273 punkti. Täpselt samapalju punkte sai Leedu, Läti lõpetas võistluse kolmandana, kogudes 251 punkti. Võrdsete punktide korral vaadati järgmise asjana seda, mitu alavõitu Eesti ja Leedu saavutasid. Siin edestasime Leedut napilt, kuna Eestil oli 15 ja Leedul 14 alavõitu. Seega kokkuvõttes esikoht meile!

Meie spordiklubi noored võistlesid nendel võistlustel hästi.

Kahekordseks Balti meistriks tuli Henri, kes võttis alavõidu 200 meetri jooksus 22,51ga. Lisaks kuulus ta ka võidukasse Eesti 4x100 meetri teatejooksu võistkonda. Eesti võiduaeg oli 42,82. 100 meetri jooksus oli Henri teine, joostes ajaks 11,05.

Tüdrukute 200 meetri jooksus tegi väga hea etteaste Ann Marii. Ta lõpetas jooksu teisena, ajaks 25,33. Alavõidu saavutas temast kaks aastat vanem Leedu sprinter 25,19ga. Isikliku rekordi kordamisest jäi Ann Mariil puudu vaid 1 sajandik. Vaid Eesti meistrivõistluste finaalis pronksmedalit võites suutis Ann Marii veelgi kiiremini joosta. Siis puhus jooksu ajal taganttuul 1,5m/sek. Täna kanti protokolli tuulenäitajaks 0,0 m/sek. Ann Marii on jätkuvalt väga heas vormis ja võimeline veel hooaja lõpus suurepäraseid tulemusi näitama.

Tüdrukute teivashüppes tegi uskumatult vägeva võistluse aga koondise pesamuna Carlyn. Ta ületas algkõrguse 2.60 avakatsel. Esimesel katsel alistus ka 2.75, 2.90, 3.05. Seejärel tuli proovima minna uut isiklikku rekordit 3.20 ning sellegi kõrguse alistas Carlyn esimesel katsel! Järgmisena ootas uus kõrgus 3.30. Kolmandal katsel õnnestus hüpe tehniliselt juba oluliselt paremini kui senised hüpped ning taas oli uus rekord sündinud! Kõrgus 3.40 sel korral veel ei alistunud, kuigi kolmandal katsel ei olnud seegi üritus enam lootusetu. Kokkuvõttes saavutas ta 3.30ga kolmanda koha, kusjuures teise koha saavutas 3 aastat vanem Leedu hüppaja sama tulemusega. Tema suutis 3.30 alistada teisel, Carlyn aga kolmandal katsel. Selle tulemusega tõusis Carlyn kindlalt Eesti U14 vanuseklassi edetabeli juhiks (seni jagas esikohta 3.10ga). Eesti naiste hooaja edetabelis tõusis Carlyn seitsmendale kohale.

Sellega on meie suvised Balti meistrivõistlused ka läbi. Meie sportlased andsid oma tugeva panuse Eesti edukasse esinemisse. Tuletame siinkohal kõikide meie sportlaste kohad ja tulemused meelde. Kõik meie sportlased jõudsid Balti meistrivõistlustel kolme parema hulka!

Balti U16 meistrivõistlused
Elisa - 1.koht kaugushüppes 5.53, 3.koht 100 meetri tõkkejooksus 15,21
Ann Marii - 2.koht 100m jooksus 12,66, 2.koht 400m jooksus 58,28, 2.koht väike-rootsi teatejooksus
Vanessa - 3.koht odaviskes 39.86

Henri - 1.koht 200m jooksus 22,51, 1.koht 4x100m teatejooksus 42,82, 2.koht 100m jooksus 11,05