kolmapäev, 26. juuli 2017

Võistlustulemusi

Nädalavahetusel Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlustel olid meie sprinterid suurepärases hoos.

Meie medaliarve avas aga hoopis Karl, kes osales meeste 3000 meetri takistusjooksus. Eelmisel suvel läbis ta selle distantsi 9.20,78ga. Sel aastal saime nendeks võistlusteks valmistuda ainult poolteist kuud, sest mai lõpus sai Karlil läbi 11 kuu pikkune ajateenistus, kus trennitegemine oli mõistagi väga tagaplaanil. Karl tegi aga igati tubli jooksu ning võitis pronksmedali ajaga 9.31,33!

Naiste 200 meetri jooksus tegi suurepärase etteaste Ann Marii. Oma eeljooksu lõpetas ta teisena ajaga 25,51. Tegu oli hooaja tippmargiga ja eelmise suve isiklikust rekordist lahutas vaid 1 sajandik. Nii pääses ta kolmandana ka õhtusesse finaali. Seal sündis aga isiklik rekord 25,32 ning sellega võitis Ann Marii oma esimese täiskasvanute Eesti meistrivõistluste medali!

Naiste 100 meetri finaali jooksis end Anete, kes eeljooksus sai ajaks 12,42. See aeg tähendanuks ka isiklikku rekordit, ent jooksu ajal puhus lubatust suurem taganttuul. Anete pääses viiendada finaali. Finaalis õnnestus jooks veel paremini ning sündis ka uus isiklik rekord - 12,36 ja seekord määrustepärastes oludes. Sellega saavutas Anete neljanda koha. Järgmisel päeval toimunud kaugushüppes jäi tema parimaks 5.49, mis andis 12.koha.

Meeste 100 meetri finaali pääsesid nii Henri kui ka Jakob. Henri sai eeljooksus ajaks 11,06 ja Jakob 11,07. Finaalis sündisid aga mõlemal suurepärased isiklikud rekordid. Henri lõpetas jooksu kuuendana ajaga 10,88 (rekordiparandus 11 sajandikku!) ja Jakob seitsmendana ajaga 10,89 (rekordiparandus 18 sajandikku). Henri jooksis teist korda sel suvel alla 11 sekundi, Jakob murdis selle piiri esmakordselt. Teisel võistluspäeval jooksis Henri veel 200 meetri distantsil, kus pääses 22,29ga finaali. Finaalis aeg pisut paranes - 22,17 ning kokkuvõttes sellega seitsmes koht.

Oma täiskasvanute Eesti meistrivõistluste debüüdi tegi Elisa, kes naiste kaugushüppes sai kirja 5.36, mis andis Anete järel 13.koha. Kümne parema sekka hüppamiseks oleks Elisa pidanud püstitama juba isikliku rekordi.

Eesti meistrivõistluste ülekandeid saab ka järele vaadata.

Täna, kolmapäeval toimus meie rannastaadionil aga teivashüppe seeriavõistluse I etapp. Meeste arvestuses osutus parimaks Kristo, kes sai jagu 3.50st. Naiste arvestuses oli parim külalisvõistleja Klarika Kaldmaa, kes ületas kõrguse 3.50. Ka meie tüdrukud hüppasid hästi. Carlyn sai jagu täpselt 3 meetrist, Ramona püstitas hooaja tippmargi 2.90 ja Martha-Liset püstitas samuti hooaja tippmargi 2.50.