neljapäev, 13. juuli 2017

Eesti U14 meistrivõistlused

Kõige noorema ehk U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused tõid meile kaks medalit, ent lisaks veel mitmeid isiklikke rekordeid ja eneseületusi.

Meie kõige edukamaks osutus Carlyn, kes võitis hõbemedali nii 80 meetri tõkkejooksus kui ka teivashüppes. Enne eilset võistlust oli Carlyn sel suvel jooksnud tõkkeid 12,64ga. Juba eeljooksus parandas ta tublisti oma rekordit, võites oma eeljooksu 12,34ga. Finaali pääses ta paremuselt teise ajaga. Finaalis tegi Carlyn veelgi parema jooksu ja parandas taaskord rekordit - 12,26! Sellega võitis ta hõbemedali, isiklik rekord paranes selle võistlusega seega kokku 38 sajandikku! Teivashüppes ületas Carlyn sel suvel teist korda 3 meetri piiri, võites 3.05ga hõbeda! Esikoha võitmiseks tulnuks hüpata 5 sentimeetrit kõrgemale.

Odaviskes tegi kaasa Greete-Liis, kelle rekord enne eilset oli 28.52. Oma rekordit parandas ta eile koguni kolmel korral, kuniks neljandas viskevoorus sündis päeva parim 33.91! Üle 32 meetri kandus lausa neli katset. Kokkuvõttes tähendas see väga tubli neljandat kohta. Medal jäi 1 meetri ja 16 sentimeetri kaugusele. Odaviskest jooksuga kuulitõukesse siirdunud Greete-Liis tõukas 2 kilost kuuli 9.13, mis andis 11.koha.

Odaviskes tegi kaasa ka Karolin, kes tegi samuti väga hea võistluse ja viskas uue isikliku rekordi 27.61. Selle tulemusega jäi ta esimesena finaalist välja, aga saavutas kokkuvõttes 9.koha. Kõrgushüppes jäi Karolinil kirja 1.25.

Kõrgushüppes osales veel Mirtel, kes alistas kõrguse 1.30. Mirtel oli väga lähedal ka 1.35 alistamisele, kui kolmandal katsel latt napilt siiski maha kukkus.  200 meetri jooksus oli tema ajaks 30,86.

Väga hea võistluse tegi Reena, kes osales 80 meetri tõkkejooksus ja 200 meetri jooksus. Tõkkejooksus püstitas ta uue isikliku rekordi 13,48. Rekord paranes lausa 38 sajandikku. Selle tulemusega tuli Reena 9.kohale, finaalipääsust jäi puudu vaid 4 sajandikku. Ka 200 meetri distantsil tegi Reena suure rekordiparanduse, ajaga 28,73 saavutas ta tubli kuuenda koha. Rekord paranes peaaaegu poole sekundiga.

100 ja 200 meetri jooksudes osales Agneta. Lühemal distantsil oli tema aeg 14,28 (21.koht, osales 42 jooksjat) ja pikemal distantsil 29,66 (15.koht, osales 33 jooksjat).

Martha-Liset jooksis välja isikliku rekordi 80 meetri tõkkejooksus - 14,06. Teivashüppes sai ta jagu 2.40st, millega tuli 7.kohale.

Nendel meistrivõistlustel tegi kaasa ka meie treeninggrupiga alles mõned nädalad tagasi liitunud Kertu, kes seni tegi trenni Vändras. Kertu tegi samuti väga hea võistluse. 80 meetri tõkkejooksus jõudis ta finaali ja oli seal kuues 13,19ga. 800 meetri jooksus võitles ta vapralt ja saavutas 7.koha ajaga 2.41,71.

Lisaks osales meie võistkond ka tüdrukute 4x100 meetri teatejooksus. Agneta, Reena, Carlyn ja teise treeneri Rauno õpilane Mari Silvia harjutasid teatevahetusi vaid ühes trennis. Sellegipoolest tehti väga korralik jooks ja võideldi lausa medalite eest. Ajaga 55,58 saavutati igati tubli 4.koht! Medalist jäi lahutama 27 sajandikku. Kokku osales 13 võistkonda.

Jään tüdrukute esinemisega igati rahule, mõningad ebaõnnestumised käivad paraku spordi juurde. Eks tuleb ikka ise palju trenni teha ja tugevamaks saada, siis on ka õnnestumisi edaspidi rohkem. U14 vanuseklassis võistlevad järgmisel aastal veel Greete-Liis, Agneta, Mirtel, Karolin. Carlyn, Reena ja Martha-Liset on aastapärast juba U16 vanuseklassis!

Fotod: Marko Mumm