Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Pühapäev, 15. november 2015

Sportlik nädalavahetus pakkus elamusi

Laupäeval tegid Hanna, Liisbet, Jakob, Lucas, Henri ja Silver trenni Jõulumäel. Ilmataat oli meie vastu helde ja kogu trenni saime teha kuiva sügisilma saatel. Silver tutvus Jõulumäe metsaradadega, sest temal oli kavas pikk krossijooks. Teistel oli aga 2,5 tunnine treening saepururajal! Tegime hea trenni ja kõik trennis osalenud väärivad kiitust.

Pühapäeval asusime aga Tartu poole teele. Kaasa tulid meie grupist Ramona ja Ann Marii ning teise meie spordiklubi treeneri Rauno trennist Kätlin. Ramonale ja Kätlinile meeldib väga teivashüpe ning seetõttu hakkas mul mitu nädalat tagasi peas idanema mõte viia tüdrukud Tartusse, kus teivashüppajaid treenib selle ala üks suuremaid eksperte Eestis - Hendrik Lindepuu. Nii võtsin ma temaga ühendust ja meie suureks rõõmuks oli ta kohe nõus meid vastu võtma. 

Selline koostöö vorm ei ole meile esmakordne. Mitmed aastad tagasi käisime me Raidiga Tallinnas Eesti kiirjooksu spetsialisti treener Valter Espe juures madalstardi tehnikat parandamas. Mulle selline koostöö tegemine väga meeldib. Meil on Eestis olemas teatud alade spetsialistid ning nendelt tuleb nõu küsida.

Tänane treening nägi välja selline, et 13.30-15.00 tegelesid tüdrukud Tartu Ülikooli spordihoones teivashüppe tehnika täiustamisega, uute harjutuste õppimisega. 15.30-16.45 toimus treeningu teine osa kehakultuuriteaduskonna hoones, täpsemalt selle maadlus- ja võimlemissaalis. Sooritati väga palju harjutusi batuudil. Kui spordihoone treeningu ajal sai Ann Marii oma sprinditreeningut sooritada (treeningu sees jooksis ta muide 30 meetrit lendlähtest 3,52ga!), siis võimlemistunnis pandi ka tema harjutusi kaasa tegema. 

Tüdrukud olid täna väga tublid ja väärivad kahtlemata kiitust! Suurem osa harjutustest olid neile täiesti uued, aga kõik läksid neid julgelt alati sooritama. Saime palju harjutusi ja nippe juurde, mida nüüd Pärnus treeningutel üritame ellu viia. Tänane treening ei jää ainsaks, mõne nädala pärast läheme uuesti Tartusse, et näidata oma arengut ja minna harjutustega veelgi edasi. Kogu tänane treening sai võetud ka video peale, nii saame oma tegevust ka paremini analüüsida.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar