laupäev, 19. november 2022

TV10 Olümpiastarti alustab taas!

Käesoleval nädalal saatsin kõikidele AE 1-1, AE 1-2, AE 2 treeninggruppide lastevanematele välja infokirjad, mis puudutavad sisehooaja esimest võistlust - TV10 Olümpiastardi esimest etappi, mis toimub juba 21.novembril meie kergejõustikuhallis!

Ootan kõiki AE 1-1, AE 1-2, AE 2 gruppide noori sportlasi võistlema, kes mahuvad TV10 Olümpiastardi vanuseklasside alla! 

Esimese etapi osalejatele on ka mitu üllatust, millest ühe avaldame ka siin, teine jäägu üllatuseks. Alade tublimaid autasustab seekord Eesti tippsõudja Allar Raja, kes on tulnud neljal korral Euroopa meistriks ja kes võitis 2016.aasta olümpiamängudel pronksmedali!

Nüüd aga veelkord võistluste info:

Esmaspäeval, 21.novembril toimub meie kergejõustikuhallis TV10 Olümpiastarti võistlussarja esimene Pärnumaa etapp. TV 10 Olümpiastarti (TV 10 OS) on kaheastmeline üleriigiline individuaal-võistkondlik võistlussari, mis koosneb neljast üksikalade ja ühest mitmevõistluse etapist. Esimese astme moodustavad võistlused maakondades, kus arvesseminevalt tohivad osaleda ainult vastava maakonna koolide õpilased. Teise astme moodustavad üleriigilised üksikalade ja mitmevõistluse finaalvõistlused.  TV 10 OS finaalvõistlused on individuaal-võistkondlikud võistlused, kus saavad osaleda koolide võistkonnad, maakonna võistluste alavõitjad ja kehtestatud normatiivid täitnud individuaalvõistlejad. Normatiive saab täita TV 10 OS maakondade etappidel.

Sel aastal on TV 10 OS vanuseklassid järgmised:
Vanemad tüdrukud (TV) ja vanemad poisid (PV) - sünniaastaga 2009-2010
Nooremad tüdrukud (TN) ja nooremad poisid (PN) - sünniaastaga 2011 ja nooremad

Esimesel etapil kavas olevad alad:
Vanemad poisid - 60 meetri jooks ja teivashüpe
Vanemad tüdrukud - 60 meetri jooks ja kuulitõuge
Nooremad poisid - 60 meetri jooks ja kõrgushüpe
Nooremad tüdrukud - 60 meetri jooks ja kõrgushüpe

Võistluste ajakava (võib muutuda kohapeal, kuna täpset osalejate arvu me ette ei tea):
Registreerimine algab 14.30
15.00 60m eeljooksud TN vanusele
15.00 kõrgushüpe PN vanusele
15.25 60m eeljooksud TV vanusele
15.45 60m finaaljooks TN vanusele
15.50 60m finaaljooks TV vanusele
16.15 60m eeljooksud PN vanusele
16.15 kõrgushüpe TN vanusele
16.20 kuulitõuge TV vanusele
16.35 60m eeljooksud PV vanusele
16.55 60m finaaljooks PN vanusele
17.00 60m finaaljooks PV vanusele
17.30 teivashüpe PV vanusele

NB! Palun kõikidel võistlejatel olla kohal vähemalt 40 minutit enne oma algust, et jõuaks end ära registreerida ja saaks ka soojenduse ära teha enne võistluste algust.

* TV10 Olümpiastarti on kindlasti selline võistlus, kus uutel kergejõustikutrennis käivatel lastel on võimalik hankida oma esmased võistluskogemused, saada aimu, kuidas võistlustel asjad üldse käivad. Lisaks saab harjuda võistlusnärviga ja panna enda võimed tänasel päeval lihtsalt proovile. Neile, kes on kergejõustikutrennis käinud juba pikemalt, tähendab see esimene võistlus järjekordset võistlushooaja algust. Saab sihikule võtta oma isiklikud rekordid ja proovida jõudu teiste tublide noorte sportlastega. 

 * Kuna TV10 Olümpiastarti maakondlike etappide korraldamine on minu õlgadel, oleks mul väga suur rõõm näha kõiki enda trennis käivaid lapsi ka võistlemas. Seega loodan väga aktiivset osavõttu nii esimesest kui ka kõikidest järgnevatest Pärnus toimuvatest võistlustest.

* Võistluste osavõtutasu on igale sportlasele 2 eurot ja seda saab tasuda kohapeal sularahas!

* TV10 Olümpiastardi võistlustel esindab iga laps oma kooli, mitte spordiklubi ega spordikooli. Seega peaks iga kool lapse kindlasti ka võistlustele lubama juhul kui koolipäeva pikkus seda isegi ei võimalda. Kui kellelgi on kooliga probleeme ja last ei taheta võistlustele lubada, palun sellest mulle esimesel võimalusel teada anda.

* Võistlustele palun kaasa võtta võistlusriietus (lühike riietus kuna hallis on soe ja rahvast ka palju), veepudel ja kellel on olemas, siis naelikud. Naelikuid soovitan võimalusel kindlasti osta neil, kes on sünniaastaga 2009-2012. Noorematel ei ole need veel nii olulised. Pärnus müüb naelikuid Petersport. Hetkel müügis olevaid mudeleid saab vaadata siit:
https://pood.petersport.ee/collections/naelikud

* Autasustamine: iga ala esikolmikut autasustatakse medali ja diplomiga. Alavõitjad saavad omale TV10 OS erikujundusega särgi, teisele kohale on erikujundusega meene.

* Pealtvaatajad on halli lubatud ja muidugi ka oodatud. Seega tohivad vanemad oma lastele kaasa elama tulla. Küll peab arvestama sellega, et välisjalatsitega üles areenile ei lubata (administraator annab jalga kilesussid; tulete üles sokkides või võtate kaasa vahetusjalatsid).

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar