pühapäev, 5. detsember 2021

TV10 Olümpiastarti 51.hooaeg on alanud

TV10 Olümpiastardi 51.hooaeg algas 26.novembril esimese maakondliku etapiga Pärnus. Esimene finaaletapp toimus 4.detsembril Võrus.

Võtame lühidalt kokku, kuidas esimene etapp meie sportlastel õnnestus. Alustame maakondlikust etapist ning võrdleme pisut tulemusi ka eelmise hooaja esimese etapiga, mis toimus piirangute tõttu alles käesoleva aasta juuni alguses.

Vanemate poiste teivashüppes saavutas alavõidu Karl-Martin, kes ületas kõrguse 2.31. Karl-Martin on teivast veel väga vähe harjutanud ja seetõttu oli see tulemus kindlasti tore üllatus. Väga vähe jäi poodiumile jõudmisest puudu Kauril, kes ületas kõrguse 2.11 kolmandal katsel ja saavutas sellega 5.koha.  Sama kõrguse ületamine esimesel katsel oleks andnud kolmanda koha.

60 meetri jooksus meie poisid finaali ei pääsenud, aga kaugele see finaalikoht ka ei jäänud. Kert oli meie parimana kaheksas, tema aeg oli 8,89. Karl-Martin oli kokkuvõttes üheksas ajaga 8,93. Finaali pääses veel ajaga 8,80. Karl-Martin jooksis juunikuus veel samal distantsil välja aja 9,13, seega oli tegu isikliku rekordiga.

Nooremate poiste kõrgushüppes jäi poodiumilt kõige napimalt välja Randor, kes saavutas neljanda koha, ületades kõrguse 1.25 teisel katsel. Sama kõrguse ületamine esimesel katsel oleks tähendanud juba teise koha jagamist. Elimar ületas kõrguse 1.15 ning see andis talle üheksanda koha. Elimar jõudis veel lisaks 60 meetri jooksu finaali. Eeljooksus oli tema ajaks 9,41. See aeg viis ta kuuendana finaali. Finaalis läbis Elimar sama distantsi 9,50ga, mis andis aga tubli viienda koha. Randor sai ajaga 10,02 17.koha. Kokku osales siin 30 võistlejat. Randori aeg eelmise hooaja esimesel etapil oli 10,31, seega on edasiminek olnud igati tubli.

Vanemate tüdrukute kuulitõukes võitis esikoha Kertrud, kes tõukas isiklikuks rekordiks 10,70. Finaali pääsesid veel Naomi (6.koht tulemusega 8.48), Eliise (7.koht tulemusega 8.12) ja Maribel (8.koht tulemusega 7.68). Kaisa-Maria tõukas 7.28 ja see andis 11.koha. Teiste tulemused: Analota 7.27 (12.koht), Kristella 6.84 (13.koht), Lorete-Maria 6.32 (14.koht), Kreteliis 6.28 (15.koht). Kertrud parandas oma isiklikku rekordit enam kui 2 meetriga (senine rekord oli 8.67). Isikliku rekordi tõukasid ka kõik teised tüdrukud.

60 meetri jooksus saavutasid tüdrukud kolmikvõidu. Kaisa-Maria võitis esikoha ajaga 8,66 (rekordiparandus 29 sajandikku!), Naomi oli teine 8,68ga (rekordiparandus 7 sajandikku), Kertrud kolmas 8,71ga (eeljooksus 8,66, rekordiparandus kokku 22 sajandikku). Esimesena jäi finaalist välja Ronja, kelle aeg oli 9,40 (rekordiaparandus 3 sajadikku). Finaali viis 5 sajandikku kiirem aeg. Lorete-Maria sai kokkuvõttes 11.koha (9,76, eelmise hooaja esimesel etapil 10,35), Eliise 12.koha (9,81), Analota 15.koha (9,86), Kreteliis 16.koha (9,97, eelmise hooaja esimesel etapil 10,38), Maribel 17.koha (10,05, eelmise hooaja esimesel etapil 10,12), Kristella 18.koha (10,06, eelmise hooaja esimesel etapil 10,63).

Nooremate tüdrukute kõrgushüppes jõudsid poodiumile Crystal-Eliis ja Nete Marii. Mõlemad tüdrukud ületasid kõrguse 1.25. Crystal sai selle kõrguse alistamisega hakkama esimesel katsel, Nete Marii kolmandal. Nii saavutasid tüdrukud vastavalt teise ja kolmanda koha. Neljanda koha sai Mirabel, kes ületas kõrguse 1.20. Kõik tüdrukud püstitasid isikliku rekordi. Maria ja Sofia said jagu 95 sentimeetrist ja said vastavalt 12 ja 13 koha.

60 meetri jooksust võttis selles vanuses osa lausa 32 sportlast. Finaali jooksis end Crystal-Eliis, kelle eeljooksu aeg oli 9,74. Finaalis parandas ta aega - 9,67 ning saavutas sellega kuuenda koha. Eelmise hooaja esimesel etapil jooksis Crystal ajaks 10,00. Nete Marii sai 20.koha (10,08), Mirabel 23.koha (10,22, eelmise hooaja esimesel etapil 10,61), Sofia 24.koha (10,40), Lisandra 28.koha (11,10), Maria 30.koha (11,27).

4.detsembril Võrus toimunud etapil nii säravaid tulemusi paraku ei näidatud. Vanemate tüdrukute 60 meetri eeljooksudes sai Kertrud ajaks 8,71 ja Kaisa-Maria 8,72. Tegelikult jooksid tüdrukud üsna rekordite lähedale. Kahju on sellest, et B-finaalist napilt välja tuli jääda. Sinna pääses veel ajaga 8,70. Kokkuvõttes Kertrudile 14.koht ja Kaisa-Mariale 15.koht. Kokku osales selles vanuses 68 võistlejat.

Kuulitõuge Kertrudil seekord välja ei tulnud. Tulemus 9.41 andis 61 võistleja hulgas 22.koha. Äsja tõugatud isiklik rekord 10.70 andnuks seekord 9.koha. Nooremate tüdrukute kõrgushüppes ei suutnud Crystal-Eliis ega ka Nete Marii nii lennukaid hüppeid näidata. Nete Marii ületas 1.16 ja jagas sellega 30-32.kohta. Crystal ületas kõrguse 1.06 kohe esimesel katsel, aga 1.11 seekord enam ei alistunud. Sellega jagas ta 55-58.kohta. Kokku osales 68 hüppajat.

Kuigi esimene finaaletapp tulemuste osas ootustele ei vastanud, ei tasu sellest ka pead norgu lasta. Ebastabiilsus on nii noorte võistlejate puhul siiski üsna tavapärane nähtus. Teeme trenni edasi ja proovime järgmistel võistlustel juba paremaid tulemusi näidata.

Järgmine suurem võistlus ootab meid ees 26.detsembril, kui meie kergejõustikuhallis toimub 13.Karel Leetsari mälestusvõistlus! Sellest võistlusest saab lugeda meie kodulehel https://skaltius.ee/leetsari-malestusvoistlus/ . Ning silma tasub peal hoida ka võistluste facebooki lehel https://www.facebook.com/leetsarimemoriaal

Mälestusvõistlusele ootan kindlasti kõiki võistlema! See on meie spordiklubile väga oluline võistlus. Täpsemat informatsiooni saan jagada juba uuel nädalal selle võistluse kohta.