Alustame Balti meistrivõistlustega. Tüdrukute U16 vanuseklassi seitsmevõistluses tegi seal kaasa Greete-Liis, kes Eesti meistrivõistlustel võitis pronksmedali 4342 punktiga. Selle medalivõiduga teeniski ta kutse Eesti koondisesse.
Esimene ala - 100 meetri tõkkejooks (Eesti meistrivõistlustel 16,08). Kokku toimus siin 2 jooksu. Greete-Liis tegi väga hea jooksu, ületades finišijoone teisena. Aeg 15,63 tähistaks ka uut isiklikku rekordit, aga jooksu ajal puhus lubatust suurem taganttuul 2,3 meetrit sekundis. Ilus jooks tõi 56 plusspunkti võrres isikliku rekordi graafikuga. Esimese ala järel oli Greete-Liis viiendal kohal.
Teine ala - kõrgushüpe (Eesti meistrivõistlustel 1.53). Juba soojendushüpete ajal sai selgeks, et kergelt see ala seekord ei tule. Hüpped olid ebastabiilsed ja tehniliselt üsna kehvad. Algkõrgus 1.41 alistus teisel katsel ja 1.44 kohe esimesel. Suuri raskusi oli aga 1.47 peal, kus vaja läks kõiki kolme katset. Viimasel üritusel siiski see kõrgus alistus. Kõrguse 1.50 alistas Greete-Liis kohe esimesel katsel. See võttis suuremad pinged maha, sest see oli juba selline tulemus, millega võis seekord rahule jääda. 1.53 jäi seekord alistamata ja nii tuli isikliku rekordi graaafikuga 34 miinuspunkti.
Kolmas ala - kuulitõuge (Eesti meistrivõistlustel 12.23). Kahel proovikatsel tõukas Greete-Liis kuuli üle 13 meetri, üks tõuge maandus 13.30 kandis. Ootused olid seega kõrged. Esimesel katsel sündis kohe korralik tulemus 12.63, millele lisa kahjuks järgmise kahe katsega ei tulnud. Kuulitõukes sai Greete-Liis kindla alavõidu ning teenis rekordigraafikuga võrreldes 27 plusspunkti.
Neljas ala - 200 meetri jooks (Eesti meistrivõistlustel 28,75). Greete-Liis tegi taas väga tubli jooksu ja lõpetas jooksu ajaga 28,43. Taas oleks tegu isikliku rekordiga, aga seegi kord puhus jooksu ajal lubatust suurem taganttuul 2,4 meetrit sekundis. Rekordigraafikuga võrreldes teenis ta 27 plusspunkti.
Viies ala - kaugushüpe (Eesti meistrivõistlustel 4.81). Teist võistluspäeva alustas Greete-Liis üsna raskelt, sest kaugushüpe soovitud tulemust ei toonud. Teisel katsel hüppas ta oma parima tulemuse 4.65, mis rekordigraafikuga võrreldes andis 42 miinuspunkti.
Kuues ala - odavise (Eesti meistrivõistlustel 44.35). Oma teisel trumpalal teenis Greete-Liis võrreldes konkurentidega taas oluliselt suurema punktilisa. Parimal katsel viskas ta oda 44.54. Paremuselt järgmist edestas ta ligi 9 meetriga. Rekordigraafikuga võrreldes teenis ta 4 plusspunkti.
Seitsmes ala - 800 meetri jooks (Eesti meistrivõistlustel 2.48,92). Enne viimast ala oli Greete-Liis neljandal kohal, ent lähim jälitaja oli vaid paarikümne punkti kaugusel. Nii tuli kindlasti julgelt jooksma minna. Isiklik rekord siin sündiski - 2.43,67. Rekordigraafikuga võrreldes tõi jooks 56 plusspunkti.
Kokkuvõte - Seitsme alaga kogus Greete-Liis 4433 punkti, mis tähendas, et isiklik rekord paranes 91 punktiga. Kokkuvõttes saavutas ta selle tulemusega neljanda koha. Pronksmedal jäi lõpuks vaid 16 punkti kaugusele, viiendat kohta edestas ta ise omakorda 5 punktiga. Kokku teenis ta kaks alavõitu - kuulitõukes ja odaviskes. Kokkuvõttes saab öelda, et nendel võistlustel õnnestusid hästi jooksu- ja heitealad, kehvemini läks hüppealadel. Õnneks on jooksu- ja heitsealasid mitmevõistluses rohkem ja nii sündis ka ilus isiklik rekord. Rõõmu pakkus ka see, et kui võistlustele tuli Greete-Liis Eesti koondise kolmanda numbrina, siis võistluse lõpetas ta teise numbrina. U16 Eesti koondis teenis ka Läti ja Leedu ees esikoha! Nüüd saab Greete-Liis oma väljateenitud puhkuse ning seejärel tuleb juba alustada treeningutega, et uuel hooajal taas heas hoos olla.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar