kolmapäev, 31. juuli 2019

U18 Balti meistrivõistlused

Sel reedel ja laupäeval toimuvad Leedus, Vilniuses Balti U18 vanuseklassi meistrivõistlused. 

Meie sportlastest võistlevad seal Ann Marii (200m, 400m, 4x400m segateatejooks) ja Mikk (teivashüpe). Koondise koha oleks saanud kaugushüppes ka Elisa, aga kahjuks sai ta hiljuti trennis vigastada.

Ära sõidame Leetu juba neljapäeva hommikul 10.45. Sportlastel kaasa isikut tõendav dokument!

esmaspäev, 29. juuli 2019

Treeningud 29.juuli-2.august

Sel nädalal saavad I ja II grupi sportlased teha iseseisvalt trenni rannastaadionil vahemikus 11.00-14.00. Praeguse seisuga ei ole staadionil selles vahemikus ühtegi teist üritust tulemas. Viimasena lahkujad peavad kindlasti treeningu toimumise kirja panema ka administraatori juures, kus lisaks ajavahemikule tuleb kirja panna ka sportlaste arv, kes trennis käisid. I grupi sportlased võivad staadionil käia kõigil viiel päeval esmaspäevast reedeni. II grupi sportlased võivad käia kuni 3 korda.

Kui kasutad inventari, pead selle trenni lõpuks ka tagasi viima; kui hüppad kõrgust, teivast või kaugust, tuleb matt/liivakast pärast korda teha ja kate peale tõmmata jne. Jälgime staadioni kodukorda. Head treenimist!

reede, 19. juuli 2019

Treeningud 22-26.juuli

Ka järgmisel nädalal saavad I ja II grupi sportlased teha iseseisvalt trenni rannastaadionil vahemikus 11.00-14.00. Praeguse seisuga ei ole staadionil selles vahemikus ühtegi teist üritust tulemas. Viimasena lahkujad peavad kindlasti treeningu toimumise kirja panema ka administraatori juures, kus lisaks ajavahemikule tuleb kirja panna ka sportlaste arv, kes trennis käisid. I grupi sportlased võivad staadionil käia kõigil viiel päeval esmaspäevast reedeni. II grupi sportlased võivad käia kuni 3 korda. 


Kui kasutad inventari, pead selle trenni lõpuks ka tagasi viima; kui hüppad kõrgust, teivast või kaugust, tuleb matt/liivakast pärast korda teha ja kate peale tõmmata jne. Jälgime staadioni kodukorda. Head treenimist!


pühapäev, 14. juuli 2019

Treeningud ja võistlused 15-21.juuli

Esmaspäeval ja teisipäeval toimub Pärnus U18 Eesti koondise kogunemine. Osa võtavad sellest 16 sportlast ja osad treenerid, kes sõidavad 19.juulil Bakuusse Euroopa noorte olümpiafestivalile. Meie sportlastest võistleb seal Ann Marii. Lisaks koondise riietuse ja varustuse kättesaamisele toimuvad ka mõned loengud, mis aitavad sportlastel kohapealsete tingimustega paremini toime tulla.

I grupi sportlased saavad rannastaadionil igapäev esmaspäevast reedeni teha trenni vahemikus 11.00-14.00. Tingimusel, et jälgitakse staadioni kodukorda (kui kasutad inventari, pead selle trenni lõpuks ka tagasi viima; kui hüppad kõrgust, teivast või kaugust, tuleb matt/liivakast pärast korda teha ja kate peale tõmmata jne). Lisaks tuleb trenni tegemised staadioni administraatori juures kirja panna, kirjutades lehele spordikool, märkides sportlaste arvu ja ajavahemiku, millal trenni tehti. Seda peaks tegema keegi viimastest, kes trenni lõpetavad. Trenni ei saa selles vahemikus staadionil teha juhul, kui seal on mingi muu üritus või võistlus. Selle nädala kalendris ühtegi sellist päeva ei ole. Soovi korral saavad II grupi sportlased (ainult 2004-2005 sündinud sportlased) samadel aegadel teha iseseisvalt trenni kahel päeval nädalas esmaspäevast reedeni. Heitealasid II grupp teha ei tohi!

Esmaspäeval, 15.juulil toimub Eesti koondise sportlaste treening rannastaadionil 17.00. Selleks ajaks ootan trenni ka Carlynit ja Mikku, et nendega teivast hüpata. Esmaspäevaks lubab kuiva ilma ja kuna ma ise sõidan reedel juba minema, kasutame võimalust ja hüppame teivast.

Pühapäeval, 21.juulil toimuvad Rannastaadionil Eesti Karikavõistlused, kus meil võistlevad Anete (100m ja 200m), Ramona (400m tõkkejooks), Elisa (kaugushüpe), Kätlin (100m). Paljud teised sportlased on sellel võistlusel kohtunikud.




Greete-Liis Balti meistrivõistluste kolmas!

Laupäeval toimusid Võrus U16 ja U20 vanuseklassi Balti meistrivõistlused

U16 vanuseklassi kuulitõukes tegi kaasa Greete-Liis. Enne võistlust stardiprotokolli vaadates jäi silma, et Greete-Liis on ainus 2005 sünniaastaga võistleja, kõik konkurendid olid aasta vanemad. Proovikatsetel näitas Greete-Liis häid tõukeid, kuul maandus kahel järjestikkusel katsel 12 ja poole meetri kanti. Enne võistlust oli tema isiklik rekord 12.39, mille ta tõukas Eesti noorte meistrivõistlustel juuni lõpus. Võistlus algas aga pisut ärevalt. Esimene tõuge ebaõnnestus ning Greete-Liis seda ära mõõta ei lasknudki. Teinegi katse oli tehniliselt vilets, ent seekord sai ta tulemuse siiski kirja - 11.95. Järgmine katse ebaõnnestus taas täielikult ning kolme katse järel oli ta paremuselt viies. Esimene korralik tulemus sündis neljandas voorus, kui kirja läks 12.31. Kohta selle tulemusega aga ei parandanud. Lähimad konkurendid olid kirja saanud selleks hetkeks 12.35 ja 12.47. Et kolme parema hulka jõuda, tuli tõugata juba isiklik rekord. Ning just seda Greete-Liis viiendas voorus tegigi, tulemus 12.48 tõstis ta kolmandaks. Viimases voorus keegi enam oma tulemust parandada ei suutnud ning nii saavutaski Greete-Liis Balti meistrivõistlustel kolmanda koha!

U20 vanuseklassi 400 meetri tõkkejooksus tegi kaasa Ramona. Kui jooksu esimene pool oli enam-vähem korralik, siis teine pool läks Ramonal seekord raskeks. Aeg 1.08,41 tõi Eesti koondisele viienda koha punktid, isiklikule rekordile jäi tulemus aga 2 sekundiga alla.  

Kokkuvõttes saavutas Eesti U20 koondis Läti ja Leedu ees esikoha, U16 koondis oli Läti järel ja Leedu ees teine.





Päev varem, reedel olid mõned meie sportlased võistlustules Tartus, kus toimusid Eestimaa suvemängud

Neidude U18 vanuseklassi odaviskes saavutas teise koha hooaja tippmargiga Vanessa, kelle tulemus oli 37.86. Kätlin püstitas isikliku rekordi kaugushüppes, kui sai kirja 4.90. 100 meetri jooksus oli Kätlini tulemus 13,14. Naiste 100 meetri jooksu finaali pääses Anete, kes eeljooksus sai kirja aja 12,95. Finaalis andis aeg 12,97 neljanda koha. Kuulitõukes oli Anete tulemus 9.45 ning odaviskes 24.78. 

Vanessa, Kätlin, Carlyn ja Anete osalesid ka naiste 4x100 meetri teatejooksus. Kokku osales koguni 23 võistkonda. Toimus 5 jooksu. Meie tüdrukud olid paigutatud teise jooksu. Ajaga 50,93 lõpetati jooks teisena ning viie jooksu peale kokkuvõttes saavutati viies koht. Medalitest jäi lahutama 30 sajandikku. 



kolmapäev, 10. juuli 2019

30.Rukkilillemängudel tehti häid tulemusi

Eile ja täna Pärnu Rannastaadionil toimunud 30.Rukkilillemängudel võitsid meie sportlased kokku 12 medalit: 7 kulda, 2 hõbedat ja 3 pronksi.

U18 vanuseklass
Kõige vanemas vanuseklassis võitis kaks esikohta Ann Marii. Esimesel päeval võitis ta neidude 100 meetri jooksu 12,40ga ja teisel päeval 200 meetri jooksu 24,99ga. 100 meetri distantsil tegi ta oma hooaja teise jooksu, maikuus jooksis ta Paikusel 13,03. 200 meetri jooksus alistas ta 25 sekundi piiri sel suvel teist korda, hooaja tippmark on endiselt 24,79. 



Kolmanda esikoha selles vanuseklassis tõi meile Elisa. Kahe aastase võistluspausi järel juuni lõpus taas kaugushüppevõistlustele naasnud Elisa parandas oma hooaja tippmarki 45 sentimeetriga ning võttis kaugushüppe võidu 5.43ga. Ta alustas võistlust kahe üleastutud katsega, ent mõlemad hüpped olid väga pikad. Finaali pääsemiseks tuli kindlasti tulemus kolmandal katsel kirja saada. See ka õnnestus - 5.05 viis neljandana finaali. Viiendas voorus sündis päeva pikim hüpe - 5.43. Isiklik rekord jäi küll veel 17 sentimeetri kaugusele, aga kaks esimest hüpet tänasel võistlusel näitasid selgelt ära, et selline tulemus on tal jalas juba praegu. Kuulitõukes oli Elisa kümnes 10.09ga. 



Neljanda esikoha U18 vanuseklassis võitis Mikk, kes noormeeste teivashüppes sai jagu kõrgusest 4.05. Esikoha võitis Mikk klubikaaslase ees alles ümberhüpete järel, sest enamat 4 meetri alistamisest kumbki Altiuse poiss esialgu ei suutnud. Seejärel algasidki ümberhüpped, mis sisuliselt tähendab seda, et hüpatakse niikaua kuni üks võistleja eksib. Nii ületaski Mikk 4.05 ja teine Altiuse poiss Madis sellel kõrgusel eksis. Nii oligi esikoht võidetud. Lisaks pääses Mikk finaali odaviskes, kus ta kolme esimese katsega sai kirja tulemuse 46.73. Finaalkatsetest aga loobusime, kuna jalg teeb pisut haiget ja ees on ootamas veel Balti meistrivõistlused. Kuulitõukes oli ta kümnes tulemusega 11.23.



Kätlin osales seekord lisaks tavapärastele 100 ja 200 meetri jooksudele esimest korda elus ka 400 meetri jooksus ning tegi seda väga edukalt. Aeg 1.03,11 andis kokkuvõttes teise koha ja hõbemedali! 100 meetri jooksus sai ta 13,28ga kümnenda koha ja 200 meetri jooksus andis tulemus 26,78 neljanda koha. Isiklikust rekordist jäi lahutama vaid 2 sajandikku, hooaja tippmark paranes aga 12 sajandiku võrra. 



Kõige napimalt jäi poodiumilt välja Andry. Noormeeste odaviskes püstitas ta isikliku rekordi 49.47, mis andis neljanda koha. Juuni lõpus Eesti meistrivõistlustel visatud tulemusele lisas ta koguni 7 meetrit. Kolmandast kohast jäi seekord puudu 2 sentimeetrit. Kettaheites jõudis ta samuti finaali, kui tuli kaheksandaks tulemusega 31.19. Kuulitõukes jäi tulemuseks täpselt 11 meetrit. See tulemus andis 11.koha. 

Kui Andry kaotas odaviskes kolmandale kohale 2 sentimeetriga, siis Karl-Martin jäi kolmandast kohast 11 sentimeetri kaugusele ning saavutas viienda koha. Kuuendat kohta edestas Karl-Martin aga 1 sentimeetriga. Seega oli odaviske võistlus väga tasavägine ja vahed poiste vahel väikesed. Karl-Martinile oli see aga selle suve esimene võistlus ning seetõttu oli teda üldse oda viskamas näha väga meeldiv. Küll tulemus ka sinnamaani jõuab, mis juba endale rahuldust pakub. Praegu on ikkagi peamine, et tervis lubab taas vaikselt võistlustele tagasi tulla. 

Oma hooaja parima odaviske võistluse tegi ka Vanessa. Neidude odaviskes sai ta kirja 37.26, millega saavutas viienda koha. Hooaja tippmark paranes pea 4 meetriga. 

U16 vanuseklass 
Selles vanuseklassis võideti 2 kuldmedalit ja 1 pronksmedal. Carlyn võitis esikoha teivashüppes 3.40ga, saades magusa revanši Eesti meistrivõistlustel saadud napi ja valusa kaotuse eest. Carlyn tegi kokku 4 õnnestunud katset - algkõrgus 3 meetrit, 3.20, 3.30 ja 3.40 alistusid kõik esimesel katsel. 3.50 alistamiseks oleks seekord vaja olnud järgmist teivast. Teisel päeval osales ta kaugushüppes, kus 5.29ga teenis kolmanda koha. Carlyn astus üle koguni 4 katset, millest viimased kolm olid kõik ka väga head hüpped. Isiklik rekord 5.33 oleks kindlasti ka paranenud, ent seekord ei õnnestunud sammu väga hästi paika saada. Sellegipoolest väga hea võistlus ka Carlyni poolt. Kuulitõukes pääses ta finaali, kus oli lõpuks kaheksas tulemusega 10.30. 


Kuulitõuke esikoha võitis Greete-Liis, kes seekord piirdus tulemusega 11.55. Võiduks sellest aga piisas. Loodetavasti näitab Greete-Liis juba paremaid tõukeid laupäeval Balti meistrivõistlustel, kuhu ta pääses esimest korda Eesti koondist esindama. Odaviskes tuli Greete-Liis seitsmendaks tulemusega 37.20. Märkimist väärib tema puhul kindlasti aga see, et ta on U16 vanuseklassis esimest aastat ning seega võistleb ta sel aastal aasta vanemate tüdrukute vastu!



Väga tublilt võistlesid ka teised meie U16 vanuseklassi sportlased. Pilleriin jõudis kolmikhüppe finaali ning hüppas lõpuks 10.15. Sellega oli ta kokkuvõttes kuues. 100 meetri tõkkejooksus toimus kokku 3 jooksu ja kõikide jooksude peale kokku oli Pilleriin 16,76ga üheteistkümnes. 200 meetri jooksus oli ta tulemuseks 29,21. Sellega võitis ta oma jooksu ja sai 4 jooksu peale kokku 15.koha. Veel talvistel Eesti meistrivõistlustel läbis ta 200 meetrit 30,67ga. Seega on edasiminek olnud väga suur. Seekord puhus küll jooksu ajal lubatust suurem taganttuul, aga selget arengut näitab see aeg sellegipoolest. Esimest korda 200 meetri jooksus kaasa teinud Emma sai ajaks 29,83, mis andis 20.koha. 100 meetri jooksus püstitas Emma aga isikliku rekordi 14,43. Maikuus joostud isiklikku rekordit parandas ta 41 sajandikuga. 

Uue isikliku rekordi püstitas 800 meetri jooksus startinud Mirtel. Kui Eesti meistrivõistlustel läbis ta distantsi 2.48,48ga, siis seekord ületas ta finišijoone 2.42,29ga. Väga tubli isikliku rekordi parandus andis 9.koha. 100 meetri jooksus parandas isiklikku rekordit Iiris, kelle aeg oli 14,57. Rekord paranes 45 sajandikuga. 

Poistest tegi kaasa vaid Henri, kes 800 meetri jooksus sai ajaks 2.37,59 ning 400 meetri jooksus 1.10,86. Usina trennitegijana hakkab Henri oma isiklikest rekorditest sekundeid ja sajandikke maha lihvima juba õige pea.

U14 vanuseklass
Kõige nooremas vanuseklassis võitsid meie noored 4 medalit: ühe kulla, ühe hõbeda ja kaks pronksi. 
Laur võttis Eesti meistrivõistluste 80 meetri tõkkejooksu finaalis saadud valusa kaotuse eest magusa revanši ning teenis kindla esikoha uue isikliku rekordiga 11,63. Hiljuti toimunud Eesti meistrivõistluste finaalis kaotas Laur mäletatavasti esikoha ühe sajandikuga, seekord edestas ta lähimat konkurenti 12 sajandikuga ning valitsevat Eesti meistrit 23 sajandikuga. Kaugushüppes võitis ta pronksmedali 5.04ga. Teise võistluspäeva lõpetas Laur järjekordse isikliku rekordiga 200 meetri jooksus - 26,72ga võitis ta pronksmedali. Talvel jooksis ta seda distantsi 27,60ga, areng on märkimisväärne.  Seekord puhus jooksu ajal veel kerge vastutuul 0,5 meetrit sekundis. 




Viola võitis hõbemedali tüdrukute 800 meetri jooksus ajaga 2.28,22. Kaotust esikohale oli vähem kui 1 sekund. Hästi esines Viola ka teistel aladel. 200 meetri tõkkejooksus oli ta ajaga 30,46 neljas. Kolmas koht jäi vaid 7 sajandiku kaugusele. 400 meetri jooksus oli Viola viies ajaga 1.05,52. Eelmisel suvel jooksis ta seda distantsi veel 1.11,43ga. 



Tristan tegi kõigepealt kaasa teivashüppes. Ta ületas algkõrguse 2.20, aga enamaks seekord jaksu ei olnud. Selle tulemusega oli ta viies. Kaugushüppes andis tulemus 4.49 10.koha. Kettaheites jäi tal parimaks 26.57. Sellega oli ta kokkuvõttes üheteistkümnes. 

Esimesel suurel võistlusel osales aga esimest aastat U14 vanuseklassi kuuluv Eliise. Esimesel päeval osales ta 400 meetri jooksus ning saavutas seal ajaga 1.12,87 14.koha. Teisel päeval proovis ta oma võimeid 200 meetri jooksus - tulemus 31,53 andis 17.koha. Märk on maha pandud ja siit on hea nüüd edasi minna. Eliise on üks usinamaid trennitegijaid oma grupis ning sügisest hakkab ta trenni tegema juba vanemas grupis. Hoiame tema tegemistel ka kindlasti pilku peal!


Kokkuvõttes võib võistlustega igati rahule jääda. Võideti palju medaleid, püstitati mitmeid isiklikke rekordeid ja hooaja tippmarke. Ning muidugi oli kodustaadionil ka väga mõnus võistelda. Väga tore on, et kaks meie sportlast on vigastuspausilt tagasi - Elisa ja Karl-Martin. Ootame nende esituses kindlasti häid tulemusi veel käesoleval suvelgi. 

Meie sportlastel jätkub aga väga tihe võistluskalender. Juba reedel toimuvad Tartus Eestimaa suvemängud, kus teevad kaasa Anete (100m, kuulitõuge, odavise ja 4x100m teatejooks), Kätlin (100m, kaugushüpe, 4x100m teatejooks), Vanessa (kaugushüpe, kõrgushüpe, odavise, 4x100m teatejooks) ja Carlyn (4x100m teatejooks). Laupäeval võistlevad Ramona ja Greete-Liis Võrus Balti U16 ja U20 meistrivõistlustel. Ramona teeb kaasa 400 meetri tõkkejooksus ja Greete-Liis kuulitõukes. Ning juba 19.juulil sõidame Ann Mariiga Bakuusse Euroopa olümpiafestivalile.

pühapäev, 7. juuli 2019

Trennid ja võistlused 8-14.juuli

Esmaspäev, 8.juuli
I grupp + II grupp 12.00 Rannastaadioni peaväljak (Soojendustrenn Rukkilillemängudel osalejatele, tavaline treening teistele)

Teisipäev, 9.juuli
30.Rukkilillemängud, esimene võistluspäev

Kolmapäev, 10.juuli
30.Rukkilillemängud, teine võistluspäev

Neljapäev, 11.juuli
I grupp 11.00 iseseisev treening Rannastaadioni peaväljakul (võistlejad puhkavad)
  
Reede, 12.juuli
Eestimaa suvemängud Tartus, esimene võistluspäev
Teistel I grupi sportlastel 11.00 iseseisev treening Rannastaadioni peaväljakul

Laupäev, 13.juuli
U16 ja U20 vanuseklassi Balti meistrivõistlused Võrus
Eestimaa suvemängud Tartus, teine võistluspäev

Pühapäev, 14.juuli
PUHKUS

Rukkilillemängud

9-10.juulil toimuvad Pärnu Rannastaadionil 30.Rukkilillemängud. Meil asub võistlema palju sportlasi, kellelt ootame häid tulemusi nende kahe päeva jooksul.

Meil võistlevad:

U18 vanuseklass: Ann Marii (100m ja 200m), Kätlin (100m, 200m, 400m), Kelly (800m, 1500m), Karl-Martin (odavise), Elisa (kuulitõuge, kaugushüpe), Mikk (teivashüpe, kettaheide, odavise, kuulitõuge), Vanessa (odavise, kaugushüpe), Andry (kettaheide, odavise, kuulitõuge, 200m).

U16 vanuseklass: Greete-Liis (odavise, kuulitõuge), Carlyn (teivashüpe, kuulitõuge, kaugushüpe või 200m), Emma (100m ja 200m), Pilleriin (100m tõkkejooks, kõrgushüpe, kolmikhüpe, 200m), Karolin (odavise), Henri (400m ja 800m), Iiris (100m ja 200m), Mirtel (800m).

U14 vanuseklass: Tristan (teivashüpe, kaugushüpe, kettaheide), Laur (80m tõkkejooks, 200m, 400m, kaugushüpe), Eliise (200m ja 400m),Viola (400m, 800m, kolmikhüpe või 200m tõkkejooks).


Võistleme klubi riietuses! Jälgige ajakava ja olge õigel ajal kohal, et jõuaks ära teha soojenduse!

teisipäev, 2. juuli 2019

Eesti noorte meistrivõistlustest

Neljapäevast pühapäevani toimusid Rakveres Eesti noorte meistrivõistlused. Esimesel kahel võistluspäeval võistlesid U23, U20 ja U18 vanuseklassi sportlased, nädalavahetusel olid võistlustules U16 ja U14 vanuseklass. Tegu oli esimese korraga, kui kõik vanuseklassid võistlesid neljal järjestikkusel päeval. Sportlaste jaoks oli kõik tegelikult väga tavapärane, iga vanuseklass võistles kahel päeval, aga treenerite ja kohtunike jaoks oli tegemist paraja väljakutsega.

Meie sportlased võitsid Eesti meistrivõistlustelt kokku 9 medalit, millest üks oli kuldne ja koguni 8 hõbedased. Pronksmedalid seekord meie sportlased ei võitnudki. Lisaks saavutati mitmeid kohti esikaheksas. Arvestades, et mõned meie väga tublid sportlased olid erinevatel põhjustel seekord eemal, siis võib tulemusega enam-vähem rahulegi jääda. Meie spordiklubi võitis üldse kokku 14 medalit.

Tingimused olid võistlustel ka väga erinevad. Neljapäeval oli ilm väga külm, tuuline ja sadas ka vihma. Esimest korda kandsin juunikuus õhemat jopet ja ka sellega oli staadionil terve päev külm olla. Järgnevatel päevadel olud paranesid ja ilm soojenes. 


U23 vanuseklass
Kõige vanemas vanuseklassis tegi meil kaasa ainult Anete. 100 meetri eeljooksus sai ta ajaks 12,78. See aeg viis ta viiendana finaali. Finaalis oli Anete aeg 12,82, mis andiski lõpuks viienda koha. 200 meetri jooksus andis aeg 26,26 kuuenda koha. Kõikide jooksude ajal puhus lubatust suurem taganttuul, nii et edetabelikõlbulikud need tulemused siiski ei olnud. Kuna tegu oli Anete hooaja avastardiga, siis loodan, et tulemused suve jooksul siiski veel paranevad.



U20 vanuseklass
Selles vanuseklassis olid võistlemas Ramona, Cleer, Kristo ja Herman. Ramona võistlused algasid avapäeval 100 meetri jooksuga, kus ta sai oma eeljooksus neljanda koha ajaga 13,07. Kahe jooksu kokkuvõttes andis see 10.koha. Finaali oleks viinud veel tulemus 12,97. Ramona senine isiklik rekord oli 13,13. Sama päeva õhtul tuli jooksma minna 400 meetri jooksu, mis valmistas meile kõigile aga suure pettumuse. Jooks kulges väga raskelt juba esimestest meetritest peale. Tulemuseks tuli 1.04,06. Ramona isiklik rekord on 59,69 ja hooaja tippmark 1.00,72. Suurest pettumusest tuli aga kiiresti üle saada, sest teise võistluspäeva hommikul ootas ees Ramona põhiala 400 meetri tõkkejooks. Õnneks oli seisund selleks jooksuks hoopis teistsugune, aeg 1.06,81 andis teise koha ning hõbemedali. Isiklik rekord jäi 0,4 sekundi kaugusele. Sellega teenis ta ka Eesti koondise kutse Balti meistrivõistlustele.



Cleer tegi kaasa odaviskes ja kõrgushüppes. Odaviskes sai ta 33.61ga neljanda koha. Kõrgushüppes alistusid kõrgused 1.45, 1.50 ja 1.55 kõik esimesel katsel. 1.60 jäi seekord ületamata. Kokkuvõttes andis 1.55 ületamine viienda koha.


Väga keerulistes ilmastikuoludes toimunud poiste teivashüppes ületas Herman 3.45, mis andis neljanda koha, Kristo oma algkõrgusest 3.45 jagu ei saanud.

U18 vanuseklass
U18 vanuseklassis tegid meil kaasa Ann Marii, Elisa, Vanessa, Kätlin, Kelly, Mikk ja Andry. Ann Marii osales esimesel võistluspäeval 400 meetri jooksus. Ilm oli kehv ning ainus tõsine konkurent võttis oma nime osalejate nimekirjast maha. See kõik tegi eesmärgi korralik aeg kirja saada väga keeruliseks. Nii ka läks. Kõik konkurendid olid juba esimese 100 meetriga selja taha jäänud ja edasi tuli üritada üksinda head rütmi ja kiirust hoida. See osutus keeruliseks, ent esikoha võitis Ann Marii kindlalt ajaga 58,10. Lähim konkurent jäi enam kui kahe ja poole sekundi kaugusele. Kuna eesmärk oli joosta olümpiafestivali normatiiv 57,00, oli võidutulemus muidugi pettumus, ent antud tingimustes oli see ka väga keeruline ülesanne. Selleks peaks vorm olema tunduvalt parem, et üksinda külmas ja tuulises ilmas see aeg ära joosta. Teisel võistluspäeval võitis Ann Marii hõbemedali 200 meetri jooksus ajaga 25,00.  Suurepärane uudis tema jaoks saabus meile aga teise võistluspäeva õhtuks, kui selgus, et ka ajaga 57,03 mahub ta kindlalt Eesti koondisesse Euroopa olümpiafestivaliks, mis toimuvad 21-28.juulil Bakuus, Aserbaidžaanis.




Poiste teivashüppes pidi keerulistes oludes hakkama saama Mikk. Võistlus algaski väga närviliselt, kui algkõrgus 3.80 alistus alles kolmandal katsel. 3.90, 4.00 ja 4.10 alistusid aga juba esimesel üritusel. 4.20 käis seekord siiski üle jõu. Sellega võitis Mikk hõbemedali ja teenis Eesti koondise kutse Balti meistrivõistlustele. Hästi esines Mikk ka odaviskes, kus sündis isiklik rekord 47.04. See viis ta ka finaali ja andis lõpuks 7.koha.



Tohutu oli rõõm Elisa tagasituleku üle. Viimati hüppas Elisa kaugust võistlustel 23.augustil 2017.  Nüüd, 22 kuud hiljem, pärast pikka vigastuspausi on ta tagasi ja kuigi võistlus ise ei läinud kindlasti nii nagu Elisa ise lootis, siis see on hetkel täiesti teisejärguline asjaolu. Kuna oleme saanud veel ka trennis vähe hüpata, siis Elisa hoojooks on väga ebastabiilne, puudub tunnetus ja kindlus. Nii hüppaski ta kaks esimest hüpet kaugelt paku tagant - 4.98 ja 4.80. Kolmas hüpe oli juba hoopis teisest klassist, aga kahjuks astus ta selle üle. Nii jäi finaali uks suletuks. Kolmas hüpe oli aga pikk ning seega pole kahtlustki, et suve jooksul saab ta kirja juba hoopis teistsuguse tulemuse. Ootame igatahes suure huviga! Seekord tuli siis leppida 13.kohaga. Kuulitõukes sai Elisa 10.72ga 9.koha. Kettaheites andis tulemus 24.60 12.koha.





Kätlin tegi kaasa 100 ja 200 meetri jooksudes ning kaugushüppes. Lühemal distantsil sai ta oma eeljooksus neljanda koha 13,20ga. Kolme jooksu peale kokku andis see 12.koha. Pikemal distantsil sai Kätlin ajaks 26,84, mis andis 8.koha. Kaugushüppes jäi Kätlinil kirja 4.73 ning see tulemus andis 20.koha.



Vanessa osales odaviskes, kaugushüppes ja kettaheites. Odavise soovitult ei õnnestunud. Tulemus 33.31 andis 12.koha. Finaali viis tulemus 35.10. Kaugust hüppas Vanessa 4.89. See andis 16.koha. Ning kettaheites jäi tal kirja 21.78 ning 15.koht.



Kelly jooksud 1500 ja 3000 meetri distantsidel kulgesid raskelt. 1500 meetri jooksus oli ta seitsmes ajaga 5.44,42 ja 3000 meetri jooksus üheksas 13.08,63ga.
Andry tegi kaasa odaviskes ja kettaheites. Odaviskes sai ta kirja korraliku 42.62, mis andis 9.koha. Kettaheites oli ta 28.22ga kaheteistkümnes. Kettaheide toimus nii poistel kui tüdrukutel vihma käes.

U16 vanuseklass
Greete-Liis tegi kaasa nii kuulitõukes kui odaviskes. Kuulitõukes sündis isiklik rekord 12.39. See tõi hõbemedali ja Eesti koondise kutse Balti meistrivõistlustele. Ka odaviskes sündis isiklik rekord 38.57. Sellega oli ta kokkuvõttes kuues. Medalist jäi lahutama ligi 2 ja pool meetrit. Mõlemal alal on vaja veel tehniliselt tööd teha, sest katsed on praegu veel ebastabiilsed. Mõlemal alal on Greete-Liisil praegu varu veel olemas. Loodame, et järgmistel võistlustel õnnestub tulemusi veelgi parandada.




Carlyn tegi kaasa teivashüppes, kuulitõukes ja 200 meetri jooksus. Teivashüppes ületas ta kõik kõrgused esimesel katsel ning nii juhtis ta pikalt ka võistlust. Ta ületas esimesel katsel ka kõrguse 3.50. Uut isiklikku rekordit oleks tähistanud 3.55, kus lisaks temale oli hüppama jäänud veel üks konkurent. Kui Carlyn kolmandal katsel lati maha ajas, juhtis ta ikka veel võistlust. Ootama tuli jääda konkurendi viimast katset. Selle viimase katse kasutas konkurent aga edukalt ära ning nii tuli seekord leppida hõbemedaliga. Kuulitõukes sündis isiklik rekord 10,88, mis andis 8.koha. Ka 200 meetri jooksus püstitas Carlyn isikliku rekordi 26,66. Senine rekord paranes 56 sajandikuga. Selle ajaga oli Carlyn seitsmes.





Pilleriin osales kõrgushüppes ja kolmikhüppes. Kõrgushüppes kordas ta oma isiklikku rekordit 1.45. Kuna ta ületas 1.45 kolmandal katsel, siis tuli kokkuvõttes leppida 18.kohaga. Sama kõrguse ületamine esimesel katsel andnuks juba 13.koha. Elu esimeses kolmikhüppe võistluses hüppas ta kohe esimesel katsel kaugemale kui isegi trennis - 10.40. See tulemus andis lõpuks tubli 10.koha. Finaali viis tulemus 10.57.
Mirtel osales kaugushüppes ja 800 meetri jooksus. Kaugushüppes ei klappinud samm kohe kuidagi ning kirja läks tulemus 4.44. Elu esimeses 800 meetri jooksus sai Mirtel kenasti hakkama - aeg 2.48,48 andis 17.koha.
Emma ja Iiris tegid kaasa kaugushüppes. Emma hüppas isiklikuks rekordiks 4.46. Iirise tulemuseks jäi 4.22. Karolin tegi kaasa odaviskes, kus parimal katsel lendas oda 22.28.

U14 vanuseklass
Laur tegi kaasa 200 meetri tõkkejooksus, 80 meetri tõkkejooksus, kaugushüppes ja 4x100 meetri teatejooksus. Esimesel päeval oli kavas 200 meetri tõkkejooks ja teatejooks. Ta lõpetas küll oma jooksu kolmandana ajaga 29,05, aga kolme jooksu peale kokkuvõttes andis see neljanda koha. Medalist jäi lahutama 20 sajandikku. 4x100 meetri teatejooksus osalenud Laur ja Tristan tulid seitsmendaks ajaga 55,71. Teisel päeval olid kavas Lauri tugevamad alad - kaugushüpe ja 80 meetri tõkkejooks. Oma tõkkejooksu eeljooksu Laur võitis, ajaks 11,82. Kõikide jooksude peale kokkuvõttes viis see ta ka parima ajaga finaali. Finaalis aeg küll paranes - 11,65, aga leppida tuli teise koha ja hõbemedaliga. Kaotus esikohale oli 1 sajandik! Kaugushüppes algas võistlus väga vaevaliselt. Esimese kolme katsega oli kirjas vaid 4.92. Finaali läks ta paremuselt viienda tulemusega. Siis hakkas Laur vaikselt ärkama ja tulemusedki paranesid - neljandas voorus 5.10, viiendas 5.18 ja kuuendas 5.13. Kokkuvõttes tähendas see hõbemedalit ja teist kohta. Esikoht jäi 16 sentimeetri kaugusele.





Viola tegi kaasa kolmikhüppes ning 600 ja 1000 meetri jooksudes. Esimesel päeval oli kavas kolmikhüpe ja 1000 meetri jooks. Kolmikhüppe viiendas hüppevoorus sai Viola esimest korda jagu 10 meetri piirist - uus isiklik rekord 10.17 andis lõpuks viienda koha. Neljas koht jäi 1 ja kolmas koht 26 sentimeetri kaugusele. Teine isiklik rekord sündis 1000 meetri jooksus - aeg 3.11,21 andis teise koha ja hõbemedali. Kuldmedalist jäi lahutama aga kõigest 1 sajandik! Isiklik rekord paranes aga enam kui 8 ja poole sekundiga. 600 meetri jooksus sai Viola ajaks 1.45,97. Isiklikust rekordist jäi puudu 1,5 sekundit. Kolme jooksu peale kokkuvõttes andis see aeg neljanda koha. Medalist jäi lahutama 2,26 sekundit.





Tristan osales kolmikhüppes, teivashüppes ja kaugushüppes. Teivashüppes ületas ta 2.40 ning see tähendas 6-7.koha jagamist. Tristani isiklik rekord on 2.50. Kolmikhüppes sai Tristan kirja 10.26, mis andis viienda koha. Isiklikust rekordist jäi puudu vaid 4 sentimeetrit. Kaugushüppes sai ta kirja 4.41, mis andis 14.koha.




Mis oli nelja päeva jooksul positiivne?
1. Ann Marii teenis koha Eesti koondisesse Euroopa olümpiafestivaliks. Bakuus jookseb ta nii 400 meetrit kui väike-rootsi teatejooksus 400 meetri etappi.
2. Kokku teenisid 4 meie sportlast Eesti koondise kutse Balti meistrivõistlustele. Greete-Liis U16 vanuseklassi kuulitõukes, Ann Marii U18 vanuseklassi 200m ja 400m jooksudes, Mikk U18 vanuseklassi teivashüppes ja Ramona U20 vanuseklassi 400 meetri tõkkejooksus. Kahjuks ei ole U16 vanuseklassi Balti meistrivõistlustel kavas teivashüpet, muidu oleks koondisesse arvatud ka Carlyn. U16 ja U20 Balti meistrivõistlused toimuvad 13.juulil Võrus, U18 vanuseklassi võistlused 2-3.augustil Leedus, Vilniuses.
3. U14 ja U16 vanuseklassi sportlased tegid oma hooaja parimad etteasted just Eesti meistrivõistlustel. Püstitati mitmeid isiklikke rekordeid ja osadel aladel jõuti oma rekordile väga lähedale või korrati seda.
4. Elisa tagasitulemine võistlussporti. 2017.aastal U16 vanuseklassi kaugushüppes Balti meistriks tulnud Elisa on 22 kuulise pausi järel taas kaugust hüppamas. Muidugi võtab aega, et kõik paika loksuks, aga selle aja jooksul on Elisa väga usinalt trenni teinud, oluliselt usinamalt kui paljud need sportlased, kellel tervisega mingeid probleeme pole olnud. Põnevad ajad on ees!

Mis nelja päeva jooksul kripeldama jäi?
1. Kuigi isiklikke rekordeid püstitati, siis mitu valusat kaotust tuli nendelt meistrivõistlustelt vastu siiski võtta: U14 tüdrukute 1000 meetri jooksus kaotas Viola kuldmedali 1 sajandikuga, samasuguse kaotuse sai Laur poiste U14 80 meetri tõkkejooksus. U16 vanuseklassi tüdrukute teivashüpet kogu võistluse juhtinud Carlynilt võeti kuldmedal kõige viimase katsega. Samas on kõik kolm tulemust kõrgest klassist. Loodame, et järgmine kord on õnne ka rohkem.
2. Mitmete vanema vanuseklassi sportlaste tulemused olid oodatust kehvemad. Osadel olid viimaste nädalate treeningutest osavõtt ka oluliselt tagasihoidlikum kui eeldada võiks. Hooaja kõige olulisema võistluse eel eeldaks, et eelnevatel kuudel tehtud tööd raisku ei lasta ning valmistutakse nendeks võistlusteks täie tõsidusega. Kõigi kohta seda aga öelda ei saa. On kummaline ja arusaamatu, miks sügisest suve alguseni tehakse korralikult trenni, aga suve saabudes lastakse rihm lõdvemaks. Järelikult puuduvad ambitsioonid, tahtmine, eesmärgid. Õnneks on ka neid sportlasi, kelle kohta seda öelda ei saa. Lootus püsib, et nooremast grupist sirgub neid veelgi rohkem välja.









Fotod: Marko Mumm, Raul Mee, Tiina Annamaa