Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Esmaspäev, 28. jaanuar 2019

Eesti U14 ja U16 meistrivõistlused

Laupäeval ja pühapäeval toimusid Tallinnas Eesti talvised meistrivõistlused U14 ja U16 vanuseklassidele. Meie sportlasti tabas vahetult enne võistlust haigustelaine, mistõttu mitmed sportlased ei saanud võistlustele sõita. Tagantjärele tulemusi vaadates jäi nii mõnigi medal seetõttu võitmata.

Kahel võistluspäeval võitsid meie sportlased sellegipoolest 8 medalit: 3 kulda, 2 hõbedat ja 3 pronksi.

U14 vanuseklassis oli meie kõige edukamaks sportlaseks Viola, kes võitis kokku 3 medalit. Esimesel võistluspäeval tegi Viola kaasa 1000 meetri jooksus, kus tema rekord oli eelmise aasta suvest 3.27,58. Seekord paranes isiklik rekord peaaegu 8 sekundiga - aeg 3.19,67 tõi talle esimese Eesti meistrivõistluste medali ja kohe kuldse! Lähimat konkurenti edestas Viola sisuliselt 6 sekundiga. 
Teisel võistluspäeval osales Viola kolmikhüppes ja 600 meetri jooksus. Kolmikhüppes paranes isiklik rekord 67 sentimeetriga ning tulemus 9.72 tähendas pronksmedalit. Oma kolmanda medali võitis ta 600 meetri jooksus, kus tema aeg oli 1.50,42. Selle ajaga võitis ta taas pronksmedali. Isiklikust rekordist jäi puudu 56 sajandikku.
 Fotod: Marko Mumm

U14 vanuseklassis esinesed edukalt ka meie poisid - Laur ja Tristan. Laur pidi esimesel võistluspäeval osalema kaugushüppes, aga võistluseelsel päeval haigestus ta ootamatult ja nii tuli mõru pill alla neelata, sest esikoht võideti seal 5.03ga. 2 päeva enne võistlust hüppas Laur treeningul veel oluliselt kaugemale.  Teiseks võistluspäevaks oli Laur aga kohal, sest tervisehädad möödusid õnneks kiiresti. Kõigepealt ootas ees 60 meetri tõkkejooks. Oma eeljooksu ta võitis, püstitades isikliku rekordi 9,30. Sama kõrgeid ja sama vahega tõkkeid jooksis Laur 2.jaanuari võistlusel veel 10,05. See eeljooksu aeg viis ta täna parima ajaga finaali, kuigi lähim konkurent kaotas eeljooksude põhjal vaid 1 sajandikuga. Finaalis pidas närv kenasti vastu ja taas sündis uus isiklik rekord - 9,16. Selline suurepärane aeg tõi ka Laurile esimese Eesti meistrivõistluste medali ja samuti kohe kuldse! 


Ees ootas veel 200 meetri jooks. Kokku toimus 5 jooksu ning paremus selgitati välja kõikide jooksude aegade tulemusena. Laur jooksis kohe esimeses jooksus, kus ühtegi head konkurenti paraku ei olnud. Nii võitis ta jooksu ülekaalukalt 27,60ga. Oma lähimat jälitajat edestas ta finišis enam kui 2 sekundiga. Tema isiklik rekord pärines eelmise aasta märtsist, kui ta jooksus Võrus 30,40. Rekord paranes seega peaaegu 3 sekundit! Nüüd tuli aga järgmiste jooksude aegu ootama jääda. Kui kõik jooksud olid peetud, sai selgeks, et seekord täienes auhinnakapp Eesti meistrivõistluste pronksmedaliga. 

Tristan võitis oma esimese Eesti meistrivõistluste medali U14 vanuseklassi poiste kolmikhüppes. Ta püstitas isikliku rekordi 10.30 ning võitis sellega hõbemedali. Esikohast jäi lahutama 14 sentimeetrit. Tulemuse 10.30 hüppas ta lausa kahel korral - teises ja kuuendas hüppevoorus. Lisaks tegi Tristan kaasa kuulitõukes, kus ta oli 9.25ga viies. Kaugushüppes ei olnud Tristanil õnne. Ta sai parimal katsel kirja 4.57. Kaks poissi tema ees hüppasid 4.58 ja veel kaks poissi 4.59 ning nemad said kõik viimastena finaali. Seega tuli seal leppida üheksanda kohaga.

U16 vanuseklassis tõi meile kuldmedali Carlyn, kes kaitses edukalt oma eelmise talve teivashüppe meistritiitlit. Seekord tõi kuldmedali tulemus 3.30. Oma algkõrguse 2.85 alistas ta teisel katsel, kõrgused 2.95, 3.05, 3.20 ja 3.30 aga esimesel. 3.40 jaoks jäi täna teivas juba pehmeks. Kahjuks ei saanud teivashüppes kaasa teha Martha-Liset, kes haigestus. Sel talvel on ta hüpanud täpselt 3 meetrit. Täna piisas medali võitmiseks 2.90 alistamisest, hõbemedali hinnaks oli 2.95.

Carlyn tegi kaasa veel 60 meetri jooksus ja kuulitõukes. Oma 60 meetri eeljooksu ta võitis 8,29ga. A-finaalist jäi ta paraku esimesena välja. Nii tuli joosta B-finaalis kohtadele 7-12. B-finaali ta võitis 8,28ga ning nii tuli kokkuvõttes seitsmes koht. Kuulitõukes pääses ta aga finaali ning tõukas viimases voorus täpselt 10 meetrit. Selle tulemusega oli ta ka siin seitsmes. Isiklikust rekordist jäi puudu 4 sentimeetrit. 

 Foto: Marko Mumm

Sama vanuseklassi kuulitõukes oli meil võistlemas ka Greete-Liis, kes tulemusega 12.08 võitis hõbemedali. Sel talvel on ta 3 kilose kuuliga tõuganud oma rekordiks 12.11. Greete-Liisile on see esimene aasta võistelda U16 vanuseklassis, seega tunneme suurt rõõmu kohe võidetud medali üle.

 Foto: Marko Mumm

U16 vanuseklassis tegi kaasa veel Agneta, kes osales 60 meetri jooksus ja 200 meetri jooksus. 60 meetri jooks kõige paremini ei õnnestunud - tulemuseks 8,71 (isiklik rekord 8,56). Isiklik rekord sündis aga 200 meetri jooksus - 28,50 andis 61 jooksja hulgas tubli 14.koha. Eelmisel talvel joostud isiklik rekord paranes 52 sajandikuga. 

Kahjuks ebaõnnestus meie tüdrukute U16 4x200 meetri teatejooks, kus meie võistkond valestardi tõttu diskvalifitseeriti. Võistkond pidi jooksma koosseisus Agneta, Greete-Liis, Mari Silvia, Carlyn.

Tüdrukute U16 vanuseklassi kõrgushüppes tegid kaasa ka Pilleriin ja Emma. Nende võistlus sel korral küll välja ei tulnud, aga kogemusi tuli kindlasti juurde ning olen veendunud, et  paremad võistlused on neid veel ees ootamas!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar