neljapäev, 24. mai 2018

Pärnu koolinoorte meistrivõistlused

Kolmapäeval toimusid Rannastaadionil Pärnumaa koolinoorte meistrivõistlused, kus ka paljud meie sportlased püstitasid isiklikke rekordeid ja hooaja tippmarke. Kuna sportlasi osales meil seal palju ja tulemusi tehti samuti hulgaliselt, toon siinkohal esile kõige tublimad saavutused.

U18 vanuseklass
Poiste 1500 meetri jooksus saavutas teise kohe Herman, kelle aeg oli 5.08,26. Kettaheites püstitas Mikk uue rekordi 1,5 kilose kettaga - 31.67 ning saavutas selle tulemusega kolmanda koha. Rekordit uuendas ka Kristo, kes 30.37ga oli neljas. Odaviskes oli Kristo 40.84ga samuti neljas. Kahjuks ei olnud võistluse kohtunikud kursis sellega, et sellest aastast viskab U18 vanuseklass 700 grammist oda ning seetõttu visati kolmapäeval veel kergemat - 600 grammist.

Tüdrukute 100 meetri jooksus saavutasid meie sportlased kolmikvõidu. Finaaljooksu võitis Ramona 13,13ga. Isiklikust rekordist jäi lahutama vaid 1 sajandik. Väga suure rekordiparanduse tegi Cleer, kes lõpetas jooksu teisena, tema aeg oli 13,21. Isiklik rekord paranes lausa 39 sajandikku! Kolmanda koha saavutas Vanessa 13,66ga. Isiklikust rekordist jäi lahutama 5 sajandikku. Finaalis jooksid veel Pirgid (6.koht 14,55ga, eeljooksus 14,34) ja Merily (7.koht 14,83ga). Finaaljooksus puhus vastutuul 0,6 meetrit sekundis. Kaasa ei teinud meie sprindi esinumber Ann Marii, kes oli eelmised päevad kergelt haige.

800 meetri jooksus püstitas uue isikliku rekordi Merily - 2.34,92 andis teise koha. Rekord paranes 3,09 sekundit. Kaugushüppes võttis alavõidu Vanessa 5.03ga. Põneva duelli pidasid kõrgushüppes maha Cleer ja Vanessa, kes mõlemad ületasid 1.60. Lõpuks jäi parema katsete arvuga peale Vanessa. Kettaheites püstitas Vanessa isikliku rekordi 24.17, millega oli teine. Odaviskes saavutasid Vanessa ja Cleer kaksikvõidu. Vanessa püstitas 500 grammise odaga uue isikliku rekordi 41.16, Cleeri tulemuseks jäi seekord 36.47.

U16 vanuseklass
Kolm esikohta nendelt võistlustelt tõi Hanno. Ta võitis 100 meetri jooksu finaalis joostud 11,74ga, kaugushüppe 6.09ga ja kõrgushüppe 1.80ga. Lisaks oli ta kuulitõukes kolmas 12.06ga. Isikliku rekordid sündisid 100 meetri jooksus (20 sajandikuga) ja kuulitõukes (1 meetri ja 17 sentimeetriga).

5 medalit võitis Karl-Martin. Tema auhinnakapp täienes kolme kuldmedali, ühe hõbeda ja ühe pronksiga. Esikohad võitis ta heitealadel -  kuulitõukes 12.55ga, kettaheites 42.67ga ja odaviskes 50.03ga. Viimased kaks tähistavad ka uut isiklikku rekordit. Kuulitõukes jäi rekordist puudu 1 sentimeeter. Kettaheite isiklik rekord paranes aga lausa 11 meetri ja 8 sentimeetriga! Eelmine rekord oli heidetud täpselt aasta aega tagasi. Odaviskes sündis küll 500 grammise odaga isiklik rekord, ent ka siin ei suutnud kohtunikud jälgida seda, et käesolevast aastat visatakse juba 600 grammise odaga. 100 meetri jooksus oli Karl-Martin Hanno järel teine, saades finaalis ajaks 12,21. Eelmise suve lõpus joostud tippmark 12,86 sai suure paranduse (65 sajandikku!). Kaugushüppes veel kõige õnnestunumat hüpet välja ei tulnud, parimal katsel hüppas ta 5.52, mis andis kolmanda koha. Isiklikust rekordist jäi puudu 5 sentimeetrit.

Hästi esines nendel võistlustel ka Andry. Ta heitis kettaheites uue isikliku rekordi 34.04, millega tuli kolmandaks. 500 grammist oda viskas ta 46.25 (2.koht). Sellise odaga ta varem võistelnud ei olegi, seega püstitas ta isikliku rekordi. Ka kuulitõukes sündis isikik rekord 11.38, mis andis neljanda koha. Neljas oli ta ka kaugushüppes 5.48ga. Suur rekordiparandus tuli 100 meetri jooksus. Eelmise suve aja jooksis ta üle 78 sajandikuga. Ajaga 12,89 oli ta finaalis seitsmes.

Tüdrukute arvestuses võitis kaks esikohta Carlyn. Ta hüppas kaugust 5.14 (rekord 5.33) ja kõrgust 1.50(isiklik rekord 2 sentimeetriga). 100 meetri jooksu finaalis tuli ta neljandaks ajaga 13,52 (eeljooksus 13,17). Samas finaalis oli kolmas Kätlin, kelle aeg oli 13,35 (eeljooksus 13,34). Rekord paranes 42 sajandikku. Lisaks oli Kätlin kaugushüppes Carlyni järel teine 4.86ga. Ka see tulemus tähistas uut isiklikku rekordit. Tüdrukute 100 meetri finaali pääses veel Reena, kes seal oli 13,86ga viies (eeljooksus 13,60). Lisaks pääses finaali Kertu, kelle eeljooksu aeg oli 13,94. Finaali ta tervislikel põhjustel siiski jooksma ei läinud. Kaugushüppes oli viies Reena, kelle tulemus oli 4.63. Kõrgushüppes ületasid Kätlin, Martha-Liset, Annabel ja Emma kõik 1.35 (kohad 5-8).

Kuulitõukes võitis esikoha Greete-Liis, kelle võidutulemus oli 10.55. Meeri oli tulemusega 8.81 seitsmes.

U14 vanuseklass
Poiste arvestuses võitis kaugushüppes esikoha Tristan, kelle tulemuseks oli 4.26. Vaid ühe sentimeetriga kaotas talle treeningkaaslane Laur (4.25). Viiendaks tuli kaugushüppes Henri 3.96ga. Kõrgushüppes oli Henri samuti viies, ületades kõrguse 1.30. Johannes ja Tristan ületasid 1.25 ning olid kokkuvõttes kuues ja seitsmes. Henri oli viies veel 800 meetri jooksus 2.41,92ga. Medalist jäi lahutama pisut üle 3 sekundi. 100 meetri finaali jõudis Laur, kes tuli kaheksandaks 14,62ga. Palliviskes oli Tristan teine 57.01ga.

Tüdrukute 100 meetri finaali pääses Agneta, kelle eeljooksu aeg oli 14,30. Finaalis tegi Agneta aga suurepärase jooksu ja lõpetas selle kolmandana uue isikliku rekordiga 13,88. Rekord paranes 40 sajandikuga! 400  meetri jooksus tuli Agneta teiseks ajaga 1.08,24. Vapralt jooksis ka Iiris, kes oli kokkuvõttes kuues 1.12,87ga. Kaugushüppes oli meie edukaim Mirtel, kes tulemusega 4.40 saavutas teise koha. Kõrgushüppes püstitasid Mirtel ja Karolin uue isikliku rekordi - 1.40. Sellega oli Mirtel teine ja Karolin kolmas. Karolin püstitas aga palliviskes uue isikliku rekordi 44.82, millega ta võitis esikoha! Agneta oli viies 38.92ga.