Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Esmaspäev, 12. veebruar 2018

Eesti U18 ja U20 meistrivõistlused

Kui enne võistlusi tundus mulle, et tulemas on üle pika aja üsna rahulikud meistrivõistlused, kus säravaid tulemusi põhjust loota ei ole, tõestasid võistlustel käinud sportlased mulle vastupidist. 

U 20 vanuseklassis tegid meil kaasa ainult Anete ja Liisbet. Anete oli tervisega hädas kogu jaanuari kuu, seetõttu jäi tema ettevalmistus pisut lünklikuks ning see andis ka tulemustes kohe tunda. 60 meetri jooksu finaalis jooksis Anete välja ajaks 8,08, mis andis kuuenda koha. 200 meetri jooksus oli tema ajaks 26,53, millega ta sai viienda koha. Tühjade kätega Anete siiski võistlustelt ei lahkunud. Kaugushüppes võitis ta pronksmedali 5.47ga. Kergelt see aga talle ei tulnud, sest enne viimast, kuuendat katset oli ta tõrjutud neljandale kohale. Anete suutis end aga kokku võtta ja ühe korraliku hüppe teha! Kolmikhüppes tegi kaasa Liisbet, kes tulemusega 10.69 saavutas viienda koha. 

 Anete võitis kaugushüppes pronksmedali 5.47ga

U18 vanuseklassis võitsid meie sportlased mitmeid medaleid. Meie kõige edukamaks osutus seekord Ann Marii. Võistluste esimesel päeval tegi ta kaasa 60 meetri jooksus. Oma eeljooksu võitis ta kergelt 8,05ga. See aeg viis ta neljandana finaali. Finaalis õnnestus joosta koguni isiklik rekord 7,84, mis andis hõbemedali. Rekord paranes 7 sajandiku võrra. Teisel võistluspäeval tuli aga täistabamus, sest kavas oli 200 meetri jooks. Viimases jooksus kaasa teinud Ann Marii alustas jooksu väga võimsalt ning juhtis jooksu sisuliselt algusest peale. Finišijoone ületas ta kindlalt esimesena, aga suur oli meie üllatus, kui nägime tabloolt tema võiduaega - 25,03! Suvel joostud isiklik rekord paranes 29 sajandikuga ning mis veelgi rõõmustavam - selline aeg tähendas ka suvel toimuvate U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitmist! Normatiiv oli 25,25. Euroopa meistrivõistlused toimuvad 5-8.juulini Ungaris. Lisaks teenis Ann Marii kutse Eesti koondisesse Balti meistrivõistlusteks, mis toimuvad 3.märtsil Võrus! Seal teeb Ann Marii kaasa 60 meetri jooksus ja 4x200 meetri teatejooksus.

 Ann Marii 60 meetri eeljooksus

 Ann Marii 200 meetri jooksu finišis - isiklik rekord ja tiitlivõistluste normatiivi täitmine!

Võistluste esimesel päeval esinesid edukalt meie teivashüppe poisid. Mikk püstitas uue isikliku rekordi 4.10, millega võitis pronksmedali. Rekord paranes 5 sentimeetriga. Väga hästi hüppas ka Kristo, kes parandas oma isiklikku rekordit 15 sentimeetriga ja ületas 3.80! See tulemus andis tubli viienda koha. Herman ületas seekord 3.30. 

 Mikk võitis uue isikliku rekordiga pronksmedali teivashüppes!

 Kõrgusel 3.90 õnnestus Kristol pooleks hüpata ka hüppelatt!

U18 tüdrukute teivashüppes tegi kaasa Ramona, kes ületas täpselt 3 meetrit, millega ta kordas oma isiklikku rekordit. Selle tulemusega võitis ta pronksmedali! Sellega võitis ta oma viienda järjestikkuse medali Eesti meistrivõistlustelt teivashüppes. Lisaks tegi Ramona kaasa veel 60 meetri jooksus, kus ta jõudis finaali ja oli seal 8,26 sekundiga seitsmes. 400 meetri jooksus oli tema aeg 1.03,88. Selle tulemusega oli ta üheksas. 

 Ramona taas teivashüppes võistlemas ja taas medalit võitmas!

Cleer tegi kaasa 60 meetri jooksus. Oma eeljooksus oli ta kolmas 8,41ga. Sellega pääses ta B-finaali, kus joosti kohtadele 9-16. Seal parandas ta oma tulemust - 8,37 ning teenis 11.koha. Isiklik rekord paranes 1 sajandikuga! Teisel päeval tegi Cleer kaasa kõrgushüppes, kus ületas igati korraliku 1.55. Selle tulemusega jäi ta jagama 6-8.kohta. 

Vanessa osales kõrgus- ja kaugushüppes. Kõrgushüppes ületas ta 1.58. Selle tulemusega oli ta viies. Vanessa isiklik rekord on 1.61. Kaugushüppes pääses ta finaali, kui hüppas kolmandal katsel 5.05. Tulemus paranes viiendas hüppevoorus, kui katse pikkuseks mõõdeti 5.14. Kokkuvõttes tähendas see kaheksandat kohta. 

Üle pika aja oli võistlustules taas Merily, kes osales 400 ja 800 meetri jooksus. Esimesel päeval oli kavas lühem distants, kus Merily sai ajaks 1.06,83. 800 meetri jooks teisel võistluspäeval õnnestus juba oluliselt paremini, jooks oli julgem ja Merily ise ka enesekindlam. Kokku toimus 2 jooksu ning Merily jooksis esimeses jooksus, mille ta lõpetas kolmandana ajaga 2.41,16. Kahe jooksu kokkuvõttes saavutas ta tubli 10.koha.

Võistluste kõige viimase alana oli kavas tüdrukute U18 4x200 meetri teatejooks. Meie tüdrukud jooksid järjekorras - Vanessa, Ramona, Cleer, Ann Marii. Kõik tüdrukud tegid vägeva jooksu ning meie viimase vahetuse jooksja Ann Marii sai teatepulga kätte teisena, hakates püüdma Nõmme kergejõustikuklubi viimase vahetuse jooksjat. Poolel maal oli konkurent käes ja siis enam Ann Marii tagasi ei vaadanud. Meie võistkond võitis kuldmedali ajaga 1.46,85. Alles 28.jaanuaril jooksis sama võistkond Eesti karikavõistlustel 1.48,61, millega oldi teised. Seekord joosti peaaegu 2 sekundit kiiremini!

 Võidukas teatevõistkond: Vanessa, Cleer, Ramona ja Ann Marii

 Teise vahetuse jooksja Ramona saadab kolmanda vahetuse jooksja Cleeri teisena rajale!


 V Õ I T !

 Teatejooksu finišis ei olnud enam kahtlust, kes võitis! Ann Marii 200 meetri finiši järel, kui oli teada saanud oma võiduaja!

 Anete ärkas kaugushüppes viimases voorus, aga see korralik hüpe tõi talle ka medali!

 Cleer (nr 33) püstitas 60 meetri jooksu B-finaalis isikliku rekordi!

 200 meetri jooksu esikolmik

 Võitja treener lubati ka pildile :)

 Anete andis endast 200 meetri jooksus kõik. Vajalikku särtsu seekord kahjuks ei olnud

 Veel üks pilt 200 meetri jooksu finišist

 Teatejooksu viimane vahetus on ootamas teatepulka

Fotod: Marko Mumm

Järgmisena on ees ootamas Eesti talvised meistrivõistlused, mis toimuvad juba 17-18.veebruaril Tallinnas. Meil jookseb Ann Marii 200 meetri distantsil ja Karli saab jooksmas näha 1500 ja 3000 meetri distantsidel!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar