Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Reede, 28. november 2014

Võistlushooaeg edukalt avatud

Eile meie kergejõustikuhallis toimunud TV10 olümpiastardi esimesel Pärnumaa etapil tegid meie noored väga häid tulemusi. Järgmisel laupäeval Tartus toimuvale üle-eestilisele etapile pääses rekordarv noori.

Alustame vanemate tüdrukute etteastest 60 meetri jooksus. Eeljooksudest pääsesid kuue parema sekka finaaljooksu meil koguni 5 tüdrukut. Nii eeljooksus kui ka finaalis näitas kõige kiiremat jooksu Ann Marii, kelle ajaks märgiti 8,0! Suurepärase jooksu tegid Elisa ja Ramona, kes tulid vastavalt teiseks ja kolmandaks. Mõlemale tüdrukule märgiti ajaks 8,2 sekundit. Neljas oli Vanessa 8,3ga ja viies Janeli 8,4ga. Vanessa ei ole viimased poolteist kuud korralikult teistega trenni teha saanud ja tema ettevalmistus võistlusteks oli seetõttu tagasihoidlikum. Ent esimesed jooksud näitasid, et kiirus ei ole kuhugi kadunud. Kõik viis tüdrukut täitsid ka Tartu etapi normatiivi, seega näeme neid järgmisel laupäeval seal võistlemas! Anne-Mari tuli ajaga 9,0 11.kohale. Anett Maria ja Merily said kirja ümardamisel sama aja, aga nende kohtadeks oli 13 ja 14.

 Vanemate tüdrukute 60 meetri jooksu esikolmik- keskel Ann Marii, teisel astmel Elisa ja kolmandal Ramona
 Vanemate tüdrukute 60 meetri finaaljooksu esimesed meetrid!

Tüdrukute nooremas vanuseastmes üllatati mind positiivselt väga heade tulemustega. Finaaljooksu pääses meil siin kolm tüdrukut - Kätlin, Carlyn ja Victoria. Tasavägises finaaljooksus tuli teisele kohale just Kätlin ajaga 9,2! Carlyn oli sama ajaga kolmas! Esimestel kergejõustikuvõistlustel kaasa teinud Victoria tuli tublile kuuendale kohale 9,5ga. Kokku osales nooremate tüdrukute 60 meetri jooksus 38 võistlejat. Peaaegu kõik meie tüdrukud jooksid välja isikliku rekordi: 11.koha sai Kaili 9,7ga. 15.koha Martha 9,9ga, 16.koha Merly 9,9ga, 18.koha Ann-Mari 10,0ga, 21.koha Laura-Katriin 10,2ga, 23.koha Lisbeth 10,2ga, 31.koha Lisete 10,9ga, 32.koha Mia samuti 10,9ga. Tartu etapi normatiiv oli 9,0, seega jäi kahel meie tüdrukul normi täitmisest väga vähe puudu.

 Nooremate tüdrukute 60 meetri finaalis jooksevad äärmistel radadel Altiuse särkides Kätlin ja Carlyn, oma rajalt on pisut kõrvale kaldunud aga Victoria, kes peaks jooksma teisel rajal, aga on kogemata sattunud kolmandale rajale.
Nooremate tüdrukute 60 meetri esikolmikusse mahtusid Kätlin (teine koht) ja Carlyn (kolmas koht)!


Vanemate poiste 60 meetri jooks pakkus samuti väga kiireid aegu. Finaalist võttis osa kolm meie sportlast ning tulemuseks oli kaksikvõit ja tubli kuues koht. Võidu napsas Jürgen, kes jooksis finaalis välja suurepärase aja 7,8 sekundit. Tormi sai tulemusega 8,0 sekundit teise koha. Mikk oli kuues 8,4ga. Esimestena jäid finaaljooksu ukse taha Ramon (8,6) ja Rannar (8,7). Herman sai ajaks 10,0. Nii Jürgen kui ka Tormi saavad normitäitmise eest starti asuda ka Tartus.

 Vanemate poiste 60 meetri jooks oli samuti heal tasemel - välisrajal jookseb kuuendaks tulnud Mikk, keskmistel radadel tumesinistes särkides Jürgen ja Tormi, kes napsasid kaksikvõidu.
 Vanemate poiste 60 meetri esikolmik - kõige kõrgemal astmel Jürgen, talle järgnes Tormi!

Vanematel poistel oli kavas veel teinegi ala - kaugushüpe. Esikohale tuli siin Tormi 4.77ga. Mikk oli viies 4.26ga ja Rannar kuues 4.19ga. Ramon hüppas 4.07 ja Herman 3.60. Kuigi Tormil jäi seekord normatiivi täitmisest 13 sentimeetrit puudu, saab ta siiski ka kaugushüppes Tartus kaasa teha, kuna alavõitjad ei pea normatiivi täitma.

 Vanemate poiste kaugushüppe võitis Tormi 4.77ga

 Viiendale kohale hüppas end Mikk 4.26ga

32 jooksjat asusid starti aga nooremate poiste 60 meetri jooksudes. Meie edukaim oli Andry, kes tuli teiseks 8,9 sekundiga. Raimond oli viies 9,0ga. Henri tuli 19.kohale 10,3ga, Tristan 20.kohale 10,4ga. Egert sai ajaks 10,6. Nooremas vanuseastmes teevad tegusid 2003-2004 sündinud poisid. Meie Henri on sündinud 2005.aastal ja Tristan 2006.aastal. Kui vaadata nende eakaaslasi, siis olid nad 2005-2006 sündinud poiste arvestuses kolmas ja neljas. Nemad saavad veel mitu head aastat nooremas vanuseastmes kaasa teha. 60 meetri normatiivist sai jagu Andry, kes asub võistlema ka Tartus. 

Nooremate poiste 60 meetri finaaljooks! Teisel rajal paljajalu jooksis Raimond, kes tuli viiendaks. Viiendal rajal jooksis Andry, kes napsas teise koha!

Noorematel poistel oli kavas seekord veel kuultõuge, kus meile tuli esikoht. Andry võitis kuulitõuke 6.33ga. Raimond oli neljas 6.18ga. 

 Rammumehed kuuli tõukamas! Andry võidab esikoha 6.33ga!

 Teine rammumees - Raimond - pidi tihedas konkurentsis leppima seekord neljanda kohaga. Aga kaotust esimestele kogunes vähe.

Seega saavad järgmisel laupäeval Tartus üle-eestilisel etapil kaasa teha Jürgen, Tormi, Ann Marii, Elisa, Ramona, Vanessa, Janeli, Andry!

Veel pilte:

 Käib usin valmistumine 60 meetri jooksuks!

 Üks saab haiget, teised aitavad! Me hoiame kokku!

 Kuulitõuke võidumees hoiab käsi järgmisteks katseteks!

 Keskmisel rajal jooksev Lisete jookseb harukordselt hea jooksutehnikaga esimest osa 60 meetri jooksust. Pilk on suunatud maha, käed teevad aktiivselt tööd! Kiiduväärt!

 Vanemate tüdrukute 60 meetri üks eeljooksudest, mille võidab meie Anne-Mari. Tema kõrval jooksevad veel Anett Maria ja Merily!

 Treener on laste üle uhke! Oli hea võistluspäev!

Viimased soovitused enne 60 meetri finaaljooksu. Nooremate tüdrukute arvestuses teiseks tulnud Carlyn teeb finaalis suurepärase jooksu ja tuleb treeningkaaslase Kätlini järel kolmandaks!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar