esmaspäev, 4. september 2023

Alustame treeningutega 13.septembrist! Esimese nädala treeningud

Uus õppeaasta ongi algamas. On olnud väga tegus, edukas ja suuri väljakutseid pakkunud suvi. Meie suvise võistlushooaja kokkuvõtet saate lugeda paar postitust allpool. Kokkuvõttes saan öelda, et olen noorte tulemustega väga rahul. Oli neid, kelle medaleid eeldasin ja ootasin ja oli ka neid, kes tõsiselt üllatasid. Lisaks oli neid, kes veel medaliteni ei jõudnud, aga tegid väga suure sammu selles suunas.

Suurt rõõmu pakkus ka see, et sel suvel jäi arvuliselt kõige suurem grupp juulikuus iseseisvalt trenni tegema, et augusti võistlusteks valmistuda. Ja mitmed noored võtsid suviseid treeninguid väga tõsiselt, sest augustis näidati väga ilusaid tulemusi. See annab lootust, et meil on peale kasvamas seltskond noori, kes tahavad kuhugi jõuda, midagi saavutada. 

Minu jaoks on väga oluline, et noored saaksid aru, et kergejõustik on eelkõige suvine spordiala ja juuni lõpus/juuli alguses toimuvate Eesti noorte meistrivõistlustega ei tohiks küll võistlushooaeg kuidagi lõppeda. Teeme trenni ikka selle nimel, et võistlemas käia ja rekordeid püstitada. Ning alati ei peagi olema treener kõrval, sest kergejõustik on ka spordiala, kus peab iseseisvalt hakkama saama. Mina ise olen samuti üles kasvanud nii, et treener juhendas juunis ja ülejäänud suvi tegin iseseisvalt trenni. See õpetas ise hakkama saama ja seda tahan edasi anda ka oma sportlastele.

Uue õppeaastaga alustame 13.septembril. Meid ootab ees üsna pikk ettevalmistusperiood, mille edukus määrab paljuski ära, milliseid tulemusi suudame 2024.aastal näidata. Sellel perioodil on äärmiselt oluline järjepidevus treeningutest osavõtmisel. Sportlik areng toimub ikkagi järjepideva treeningu tulemusel. AE 2 ja ÕT grupid treenivad väljas nii kaua kui ilm vähegi võimaldab. Sellega loome ka eelduse, et sügis-talvisel perioodil ei tabaks meid haigustelaine. Õues treenimine on selle jaoks äärmiselt kasulik ja sobiv keskkond. Vajalik on vaid sobiv riietus valmis panna. 

* kõik treeninggrupid alustavad Rannastaadionil ja selle ümbruses oma õuetreeninguid.

* AE 1-1 ja AE 1-2 grupid jätkavad treeningutega kolmel päeval nädalas ning treeningud algavad alati 15.30.

* AE 2 grupp jätkab treeningutega kolmel päeval nädalas ning tublimatele pakutakse võistlusvälisel ajal ka lisatreeningu võimalusi nädalavahetustel. Arvestama peab muidugi ka sellega, et sügisel on palju koolitusi, millest treener osa võtab ja seega iga nädalavahetus treeningut toimuda ei saa. Nendel nädalavahetustel on sportlastel kavas iseseisev treening õues.

* ÕT grupid jätkavad treeningutega viiel päeval nädalas, millele lisandub sügisel üks iseseisev treening nädalavahetusel. Alates oktoobrist toimub kolmapäeviti treening Rannastaadioni jõusaalis ja reedeti treening Raja ujulas. Osad ÕT grupi sportlased teevad reedeti enne ujulat ära ka oma põhitreeningu, millele järgneb pigem taastavama iseloomuga treening ujulas. ÕT grupiga liituvad mõned sportlased AE 2 grupist ja gruppi on tulemas ka mõned uued sportlased. Nende koormuse paneme paika jooksvalt.

* Talvine võistlushooaeg algab TV10 etapiga novembris, tõsine võistlushooaeg läheb lahti aga detsembri lõpus. Talvisele võistlushooajale eelneb ka krossijooksu hooaeg. Tulemas on Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused, Balti murdmaajooksu meistrivõistlused, kadrijooks.

* Kevadel toimub järjekordne välislaager. Laagri kohale saab ÕT grupi sportlane kandideerida 5-15.septembrini. Laager toimub aprillis 2024. 


Treeningud esimesel nädalal:

Kolmapäev, 13.september
15.30-16.30 AE 1-1 ja AE 1-2 Rannastaadion
16.30 ÕT 1 ja ÕT 2 Rannastaadion

Neljapäev, 14.september
16.00-17.30 AE 2 Rannastaadion
17.15 ÕT 1 ja ÕT 2 Rannastaadion

Reede, 15.september
15.30-16.30 AE 1-1 ja AE 1-2 Rannastaadion
16.50 ÕT 1 ja ÕT 2 Raeküla terviserajad (kogunemine parklas)

Laupäev, 16.september
Iseseisev krossijooks AE 2 + ÕT 1 + ÕT 2 gruppidele (täpne info treenerilt)

Pühapäev, 17.september
PUHKUS

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar