pühapäev, 25. juuni 2023

Treeningud 26.juuni-2.juuli

Käesoleval nädalal toimusid Poolas, Silesias Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused. Meie spordiklubist kuulus Eesti koondisesse koguni kolm sportlast - Henri Sai, Ann Marii Kivikas ja Viola Hambidge

Minul õnnestus isiklikult kohapeal näha naiste 4x100 meetri teatejooksu kordusjooksu, Ann Marii 200 meetri jooksu ja 4x400 meetri segateatejooksu.

Naiste 4x100 meetri teatejooks lõppes uue Eesti rekordi püstitamisega 44,21! Eesti esimest vahetust jooksis Miia Ott, teist vahetust Diana Suumann, kolmandat Kreete Verlin ja viimast Ann Marii. Eesti koondis sai kordusjooksu, kuna Luksemburgi koondise viimase vahetuse jooksja takistas Kreete Verlini jooksu. Verlin jooksis konkurendile otsa, kaotas kiirust, mistõttu ei saanud ta enam vahetusalas Ann Mariid kätte. Ann Marii ja Kreete jooksid mõlemad vahetusalasse küll tagasi, kus vahetati teatepulk määrustepäraselt, aga viimasest kohast see muidugi ei päästnud. Eesti esitas apellatsiooni, mis rahuldati. Luksemburg diskvalifitseeriti, Eesti sai võimaluse kordusjooksuks järgmisel päeval. See võimalus kasutati hiilgavalt ära ja nii püstitati ka uus Eesti rekord. Teatevahetused olid seejuures üsna kehvad, seega on varu veel sellegi aja ülejooksmiseks. Kõigest 40 minutit pärast teatejooksu pidi Ann Marii startima juba naiste 200 meetri jooksus. Ta oli paigutatud tugevamasse jooksu, mille ta lõpetas kuuendana ajaga 23,55. Isiklikule rekordile kaotas ta vaid 4 sajandikku. Kahe jooksu kokkuvõttes andis see 8.koha!

Viola tegi kaasa naiste 400 meetri jooksus ja võistluste viimasel alal - 4x400 meetri segateatejooksus. Individuaalses 400 meetri jooksus saavutas ta 12.koha, püstitades uue isikliku rekordi 55,22. Segateatejooks oli ülipõnev ja lõppes Eesti rekordi püstitamisega! Uus Eesti rekord on 3.19,47. Eesti koondise avavahetust jooksis Lukas Lessel, kes andis teatepulga üle Violale neljandana. Viola tegi lõpusirgel võimsa spurdi, tõstis Eesti koondise teiseks ja saatis rajale Rasmus Mägi, kes tõstis Eesti juba liidriks. Viimast vahetust jooksis Marielle Kleemeier, kes pidas väga kenasti vastu ja nii võitis Eesti oma jooksu! Kahe jooksu kokkuvõttes andis see tubli 6.koha!

Henri tegi kaasa meeste 4x100 meetri teatejooksus ning jooksis seal avavahetust. Ta läbi avavahetuse kõige kiiremini. Eesti võitis oma jooksu ajaga 39,68. Eesti rekord jäi veel 16 sajandiku kaugusele.

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Uus nädal toob meile Eesti noorte meistrivõistlused. Rakveres võistlevad teisipäeval ja kolmapäeval U23, U20, U18 vanuseklassid! Nooremad ehk U16 ja U14 asuvad Rakveres võistlustulle 4-5.juulil! Seetõttu on AE 2 grupile lisatreening reedel algusega kell 11.00!

Esmaspäev, 26.juuni
11.00-13.00 AE 2 Rannastaadion
ÕT 1 + ÕT 2 Soojendustreening vahemikus 11.00-14.00. Need, kes ei võistle 27-28.juunil - treening samuti 11.00.