pühapäev, 12. märts 2023

27.treeningnädal - 13-19.märts

Nädalavahetusel toimusid Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis Balti mitmevõistluse meistrivõistlused. Pühapäeval oli stardis ka Viola, kes teenis koondisekutse jaanuaris toimunud Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel, kus ta võitis esikoha uut isiklikku rekordit tähistava 3863 punktiga.

Seekord alustas Viola võistlust alavõiduga 60 meetri tõkkejooksus. Tema võiduaeg oli 8,69. Kõrgushüppes püstitas ta hooaja tippmargi 1.63, aga isikliku rekordini jäi veel 5 sentimeetrit. Kõrgushüpe on kindlasti ala, millega tuleb järgnevatel kuudel oluliselt rohkem tööd teha. Kõrgushüppes oli Viola paremuselt kolmas. Kuulitõukes sai Viola kirja igati korraliku 11.71, mis oli samuti paremuselt kolmas tulemus. Kolme ala järel oli Viola teisel kohal. Kaugushüppes parandas Viola igas voorus oma tulemust. Esimesel katsel oli hüppe pikkus 5.41, teisel 5.50 ja kolmandal 5.59. See tulemus tõi talle teise alavõidu nendel võistlustel. Enne 800 meetri jooksu oli Viola kindlalt juba võistluste liider. Teoreetiliselt oli veel võimalik püüda ka 4000 punkti ületamist. Selleks oli vaja joosta 800 meetrit ajaga 2.15,50. Kuna teadsime konkurentide isiklikke rekordeid, siis saime ka aru, et see aeg tuleb joosta üksinda, kuna keegi selle tempoga paraku kaasa tulla ei jõua. Esimesed 400 meetrit läbiski Viola 1.06ga, aga kolmandal ringil andis ta 4 sekundit ära ja sinna läks ka see tulemus. Sellegipoolest võitis Viola ka selle ala, saades võiduajaks 2.18,66.

Kokkuvõttes võitis Viola esikoha uut isiklikku rekordit tähistava 3957 punktiga, mis tõstab ta U18 vanuseklassi kõigi aegade edetabelis kuuendalt kohalt nüüd koguni teiseks! Euroopa U18 hooaja edetabelis hoiab Viola kaheksandat kohta.

Võistluse esimesed 6:

Sellega on Viola võistlushooaeg nüüd lõppenud. Ees ootab väike puhkus ja seejärel algab ettevalmistus suviseks võistlushooajaks. Et suvel ka millegi üle rõõmustada oleks, tuleb järgmised kuud korralikult trenni teha.

Uus nädal toob aga uue võistluse. Talve viimane võistlus on TV10 Olümpiastardi kolmas etapp. Pärnumaa eelvõistlus toimub reedel, 17.märtsil algusega kell 15.30. Finaaletapp on kavas 25.märtsil Tartus.