pühapäev, 11. oktoober 2020

Võistlushooaeg sai ilusa punkti

Väga pikale veninud võistlushooaeg sai täna läbi Järvakandil, kus toimusid Eesti meistrivõistlused murdmaajooksus.

Võistluste esimene ala oli tüdrukute U16 vanuseklassi 1,5 kilomeetri jooks, kust võttis osa 36 sportlast. Alguses läbiti 500 meetrine ja seejärel 1 kilomeetrine ring. Esimeselt ringilt tulles oli Viola koos kahe teise konkurendiga teistelt eest ära jooksnud. Ees oli ootamas aga raskem, kilomeetrine ring. Staadionile jõudis Viola teisena, liidrist maas paarikümne meetriga. Joosta oli siis veel ca 400 meetrit. Tugeva lõpuspurdiga püüdis ka liidri kinni, möödus temast ja enam võitjas kahtlust ei olnud. Viola võiduaeg oli 5.31

Väga tubli jooksu tegi ka Iiris, kes ajaga 5.59 saavutas 12.koha. Pilleriin sai ajaga 7.02 33.koha. Ka aasta tagasi toimusid murdmaa Eesti meistrivõistlused Järvakandis. Siis jooksis võitja välja aja 5.34 ja näiteks Iiris oleks oma ajaga olnud koguni viies. Seega tase oli sel aastal väga kõrge.

Neidude U20 vanuseklassi 3 kilomeetri jooksus saavutas Kelly neljanda koha. Läbiti kolm kilomeetrilist ringi ja suure osa ajast jooksis Kelly 5-6.kohal. Neljandaks tõusis ta viimasel 300 meetril. Kelly aeg oli 12.28.

Tüdrukute U14 vanuseklassi 1 kilomeetri starti asus 50 jooksjat. Egle tegi väga korraliku jooksu, saades ajaks 3.33. Selle ajaga sai ta 14.koha.