pühapäev, 19. mai 2019

TV10 Olümpiastardi etapist

Täna toimus Tallinnas, Kadrioru staadionil TV10 Olümpiastardi neljas vabariiklik etapp. Meie sportlaste võistlusega võib igati rahule jääda.

Alustan kokkuvõtet vanemate tüdrukute palliviskega, sest siin võistles väga edukalt Greete-Liis. Kokku oli viskamas koguni 74 sportlast ning eelvõistlus kestis ligi 2 ja pool tundi. Greete-Liis sai kolme esimese katsega kirja 48.08. See tulemus viis ta kuuendana finaali. Tuletan meelde, et teisipäeval toimunud Pärnumaa etapil jäi tema parimaks 49.45. Kohe esimesel finaali katsel viskas Greete-Liis aga isikliku rekordi 51.94! See tulemus tõstis ta koheselt võistluste liidriks. Viies katse ebaõnnestus, aga kuuendal katsel viskas ta veelkord sama tulemuse - 51.94. Nüüd tuli veel viie konkurendi viskeid jälgima hakata. Lähim jälitaja viskas tulemuse 51.91, aga enamat keegi ei suutnud ning nii oligi Greete-Liisil alavõit käes! Konkurents oli äärmiselt tihe. Nagu juba öeldud, siis teine koht viskas 51.91 ja kolmas 51.75.  Kokku kestis võistlus ligi 3 tundi, õues paistis päike ja sooja oli staadionil 28 kraadi. Lisaks vaevas Greete-Liisi hüppeliigese vigastus, mille ta nädala alguses kooli kehalise kasvatuse tunnis sai. Enne võistlust teipisime aga jala tugevalt kinni ning kokkuvõttes tegi ta ikka vägeva võistluse küll!

Seejärel ootas ees kettaheide, kus maakondlikul etapil oli Greete-Liisi tulemuseks 27.78. Nüüd heitis ta kolmandal katsel 31.04, mis andis talle kolmanda koha! Esimesed kaks heitsid üle 33 meetri, paremuselt neljandat võistlejat edestas Greete-Liis lõpuks ühe sentimeetriga. Kokku osales siin 63 sportlast.

Suurepärase jooksu tegi Viola vanemate tüdrukute 600 meetri distantsil. Teisipäeval toimunud maakondlikul etapil viis ta oma rekordi sel distantsil 1.47,83ni (eelmine suvi 1.49,86). Täna sai ta joosta väga tugevate konkurentidega ning see aitas rekordit veelgi parandada. Viola viis oma rekordi nüüd 1.44,46ni, mis kuue jooksu kokkuvõttes andis viienda koha ja viis samuti autasustamisele! Sel distantsil tegi kaasa 68 võistlejat.

Väga hea võistluse tegi veel nooremate tüdrukute vanuseklassi 600 meetri jooksus Kaisa-Maria, kes pääses esimest korda TV10 Olümpiastardi vabariiklikule etapile. Maakondlikul etapil läbis ta distantsi 1.59,05ga. Täna asusid omavahel mõõtu võtma 69 sporditüdrukut. Kaisa-Maria jooksis oma jooksu algusest lõpuni väga julgelt. Finišis tuli tunnistada vaid ühe konkurendi paremust, aga veelgi suuremat rõõmu pakkus aeg - 1.54,34! Isiklik rekord paranes rohkem kui 4,5 sekundiga. Kokku toimus 6 jooksu ja kõikide jooksude kokkuvõttes oli Kaisa-Maria selle ajaga 16.kohal. Kaisa-Maria saab nooremas vanuseklassis kaasa teha veel ka järgmisel aastal!

Vanemate poiste vanuseklassi palliviskes ja kettaheites tegi kaasa Tristan. Kettaheites oli Tristani tulemus maakondlikul etapil 28.90. Seekord õnnestus heita 28.52, mis andis 59 võistleja hulgas 25.koha. Palliviskes oli Tristani tulemus Paikusel toimunud võistlusel 56.44. Tallinnas võtsid sellest alast osa 59 sportlast ning Tristan sai tulemusega 55.57 23.koha.

Vanemate tüdrukute palliviskes tuli 29.kohale Karolin, kelle tulemus oli 40.30. See tulemus jäi peaaegu 7 meetriga alla maakondlikul etapil püstitatud isiklikule rekordile. Ka Viola pallivise ei õnnestunud päris nii nagu soovinuks - tulemus 38.63 andis 37.koha.

TV10 Olümpiastardi erisaade on ETV2 ekraanil 26.mail 19.30!

TV10 Olümpiastardi 48.võistlushooajal on pidada veel 1 etapp - mitmevõistlus. Pärnumaa etapp toimub 4-5.juunil Audrus ja vabariiklik etapp 15-16.juunil Tartus.