pühapäev, 9. detsember 2018

TV10 Olümpiastarti I etapp on peetud

TV10 Olümpiastardi 48.hooaja I maakondlik ja vabariiklik etapp on tänaseks toimunud. Pärnumaa etapp oli kavas 29.novembril.

Vanemate poiste 60 meetri jooksus saavutas kolmanda koha Laur, kelle aeg oli 8,64. Finaali pääses veel Tambet, kes eeljooksus sai ajaks 8,67 ning finaalis 8,68, mis andis neljanda koha. Teivashüppes ületas Laur täpselt 2 meetrit ning oli sellega teine. Sama kõrguse ületas Henri, kes parema katsete arvuguga napsas esikoha. Nooremate poiste 60 meetri jooksu finaali pääses Ken, kes trennis käinud alles loetud kuud. Eeljooksus sai ta ajaks 9,50, finaalis saavutas kuuenda koha ajaga 9,64.

Vanemate tüdrukute 60 meetri jooksus saavutas kolmanda koha Greete-Liis, kelle finaali aeg oli 8,69. Finaali pääses ka Agneta, kes tuli kuuendaks ajaga 8,98 (eeljooksus 8,79). Kuulitõukes võitis esikoha Greete-Liis, kes püstitas isikliku rekordi 13.69. Kolmas oli Karolin 9.33ga. Viies oli Viola 8.49ga ja kuues  Pilleriin 8.31ga.

Nooremate tüdrukute 60 meetri jooksus tuli kolmandaks Martha, kelle aeg finaalis oli 9,36. Neljas oli Kaisa 9,50ga. Finaali jõudis ka Eliise, kes saavutas kuuenda koha 9,74ga (eeljooksus 9,58). Kõrgushüppes võttis alavõidu Martha, kes ületas 1.25. Kaisa sai jagu kõrgusest 1.20, mis andis talle kolmanda koha.

Vabariiklik finaaletapp toimus aga 8.detsembril Võrus. Seal võistlesid meil Greete-Liis (kuulitõuge) ja Martha (60m jooks ja kõrgushüpe).

Vanemate tüdrukute kuulitõukes võttis Greete-Liis kindla alavõidu, tõugates uueks isiklikuks rekordiks 13.79. Tehniliselt katsed väga head ei olnud ning varu on tulemuses veel kindlasti. Teist kohta edestas Greete-Liis 71 sentimeetriga. Võistlussarja edetabelis tõusis ta selle tulemusega teisele kohale. Kokku tegi kuulitõukes kaasa 75 võistlejat.

Fotod: Marko Mumm

Nooremate tüdrukute 60 meetri jooksus osales kokku 82 jooksjat. Martha, kes osales nii suurel võistlusel esmakordselt, jooksis välja uue isikliku rekordi 9,33, millega ta jäi jagama 15-16.kohta. B finaalist jäi lahutama veel 11 sajandikku.