Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Pühapäev, 17. september 2017

Kevadine treeninglaager

Viimased 6 aastat oleme kevadel käinud treeninglaagris kuskil soojas ja mõnusas kliimas. Eesmärgiga ikka suviseks pikaks võistlushooajaks parimasse võimalikku vormi saada. Oleme kahel korral käinud Hispaanias, korra Küprosel ja viimased kolm aastat Portugalis. Laager on oma eesmärki alati täitnud (eelkõige ikka nende puhul, kes on läinud sinna ikka trenni tegema).

2018.aastal on tulemas järjekorras seitsmes välislaager. Seekord aga muudatustega, millest lähemalt nüüd juttugi teen.  

Esimene suur muudatus on laagri toimumise aeg. Viimased aastad oleme laagris käinud alati märtsis, sest siis on olnud koolivaheaeg. Sel aastal on koolivaheaegu aga muudetud ning kevadine vaheaeg toimub 21.aprillist 1.maini. Seega kolib ka meie laager aprilli teise poolde. Kuigi täpsed kuupäevad on veel selgumas, siis kõige suurema tõenäosusega algab laager 14-16.aprill. Laager kestab endiselt 2 nädalat. Viimati toimus meil laager aprillis aastal 2012, kui olime laagris Hispaanias. Siis olid treeninggrupis Rait, Jarmo, Ranno ja Risto. Rait jooksis laagrile järgnenud hooajal muideks 100m 10,75, 200m 21,85 ja 400m 50,05.

Teine suur muudatus on laagri toimumise koht. See muudatus on otseselt seotud esimese muudatusega, kuna aprillis on vaja juba tegeleda tehniliste treeningutega (vajalik on staadion!). Meie viimased kaks laagrit on toimunud Portugalis, Falesias. Seal oleme saanud tegeleda kõige sellega, millega ikka ettevalmistusperioodil tegelema peab (jooksud ja hüpped mäkke, jooksud ja hüpped liivas, üldkehaline ettevalmistus jne). Sel korral peame leidma uue laagripaiga ning suur osa laagrist toimub juba staadionil! Laagri asukoha paika panemisega ma juba tegelen. Viimati oli meil staadionilaager 2014 Portugalis, Monte Gordos ja 2015 Küprosel, Larnacas. Ka need asukohad on võimalikud laagripaigad 2018.aastaks.

Kolmas suur muudatus on see, et sel korral tuleb kõikidel laagrisse minna tahtvatel sportlastel täita avaldus, mille järel otsustan, kes on need sportlased, kes sõidavad aprillis laagerdama. Avalduse täitmisel on mitu eesmärki. Esiteks - tahan veenduda, et laagrisse sõidaksid need noored, kellele on laagrit eriti vaja. Teiseks - kuna mõnel aastal on grupp väga suureks läinud, siis tahan grupi suuruse hoida sellisena, et treeningute kvaliteet ei langeks. Kolmandaks - saan avalduse kaudu kätte kohe vajaliku informatsiooni, mida laagri planeerimisel ja piletite broneerimisel juba on vaja.

Ja nüüd avaldusest. Avalduse saab alla laadida siit: https://www.upload.ee/files/7468208/AVALDUS.docx.html . Avaldus tuleb täidetult tagasi saata mulle hiljemalt 29.septembriks! Laagrisse minekuks saavad soovi avaldada 1998-2004 sünniaastaga sportlased!

Aprillis toimuva laagri peamised plussid on: 1) oluliselt soojemad ilmad kui märtsis 2) mitmekülgsed ja tehnilised treeningud staadionil. Võimalik miinus on pisut kallim hind laagrile. Ent seda ei saa veel kinnitada, kuna nii kaugele veel asjadega jõudnud ei ole.
Laagrisse võiksid ja peaksid kindlasti tulema need sportlased, kes: a) tahavad järgmisel suvel teha väga häid tulemusi ja parandada isiklikke rekordeid (2018 on tulemas U20 maailma meistrivõistlused Soomes ja U18 Euroopa meistrivõistlused Ungaris, lisaks muidugi Eesti ja Balti meistrivõistlused erinevatele vanuseklassidele); b) pole veel välislaagris käinud ja tahavad end proovile panna.

Laagris olevat treeningkoormust kindlasti karta ei ole vaja. Eesmärk on siiski sportlase oluliselt parem ja kvaliteetsem ettevalmistus suveks kui seda on võimalik teha Eestis samal ajal. Teiseks on välislaagri suur eesmärk kindlasti ka keskkonna muutus ning rahulikult ainult trennitegemisele keskendumine. Saab võtta päikest, ujuda ning treeninggrupiga aega veeta. See punkt on vähemalt sama oluline kui see, et treeningud on palju kvaliteetsemad soojal maal kui Eestis.

Väga heade tulemustega sportlastel on võimalik taotleda ka toetusi laagrisse sõiduks. Selleks palun kindlasti minuga ühendust võtta, et võimalikud variandid läbi käia! Kui arvad, et laagri jaoks ei ole lihtsalt raha, siis enne uuri minult, kas on võimalik saada ka mingit toetust ja katta vähemalt osa kulusid!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar