Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Pühapäev, 9. aprill 2017

Sisehooaeg sai lõpu

Kui algselt pidi meie pikk talvine võistlushooaeg läbi saama TV10 olümpiastardi etapiga 1.aprillil, siis pisut ootamatult otsustasime siiski hooaega veel pikendada ja võtsime vastu kutse osaleda laupäeval, 8.aprillil Võrus, kus toimus rahvusvaheline kergejõustikuvõistlus Võru Spordikooli auhindadele. Kaasa tegid seal kaks vanuseklassi: U16 ja U14. Osalemas oli ka palju lätlasi ning leedulasi. 

Meil võistlesid U16 vanuseklassis Karl-Martin ja Kätlin ning U14 vanuseklassis Carlyn. 

U14 tüdrukute arvestuses võitis Carlyn Võrus koguni kaks esikohta ning tuli oma kolmandal alal napilt teiseks. Võistlused algasid Carlynile 60 meetri tõkkejooksuga, kus ta võitis veenvalt oma eeljooksu 9,53ga, mis ühtlasi tähendas uut isiklikku rekordit! Talvel oma vanuseklassi Eesti meistriks tulles oli tema finaaliaeg 9,68. Finaalis tegi Carlyn seekord veel parema jooksu ning võitis esikoha ülekaalukalt 9,48ga! Lähimat konkurenti edestas ta aga lausa 67 sajandikuga! Teise esikoha võitis ta võistluspäeva lõpus 200 meetri jooksus, kui tema võiduaeg oli 29,01. Ka see tähistab tema uut isiklikku rekordit. Kaugushüppes oli Carlynil probleeme paku tabamisega, kuuest katsest viis sooritas ta paku tagant ja alles viimasel, kuuendal katsel sai ta ühe sentimeetriga jala paku peale. Nii sündis ka päeva parim tulemus 4.76, mis andis teise koha. Esikohast jäi lahutama vaid 4 sentimeetrit.


Tublilt esinesid ka Kätlin ja Karl-Martin. Kätlin võitis oma 60 meetri eeljooksu 8,55ga ning pääses paremuselt neljandana ka finaali. Väga tasavägises finaalis sai ta ajaks 8,54, mis andis neljanda koha. Ka kolmas koht jooksis välja sama aja, aga tuhandike võrdluses pidi Kätlin seekord konkurendi paremust tunnistama. Tema isiklik rekord sellest talvest on 8,48. 200 meetri jooksus sai Kätlin ajaks 29,53, mis andis kuuenda koha. 

Karl-Martini parim tulemus sündis 200 meetri jooksus, kus ta jooksis välja uue isikliku rekordi 26,89, mis andis neljanda koha.  Tema eelmise suve tippmark paranes 68 sajandikuga! Lisaks osales Karl-Martin 60 meetri tõkkejooksus. Sellest aastast peab ta jooksma pikema vahega kõrgemaid tõkkeid ning esmakordselt sai ta trennis neid proovida alles 2 päeva tagasi. Kuna ta sellega ootamatult hästi hakkama sai, otsustasin ta kohe proovile panna. Ning esimese võistlusjooksu kohta sündis ka igati korralik sooritus. Oma eeljooksu ta võitis 9,65ga. Kõikide jooksude peale kokku tähendas see 7.kohta ning kuna Võru spordihallis saavad finaali 6 paremat, tuli seekord esimesena finaali ukse taha jääda. Suvel jookseb ta neid tõkkeid aga juba hoopis teistmoodi, selles olen ma täiesti veendunud. 60 meetri jooksus oli Karl-Martin 8,38ga kaheksas.


Sellega on talvine võistlushooaeg ka lõppenud ning kaua ei peagi enam ootama, et suvine võistlushooaeg peale tuleks. Tänavune suvi tuleb kindlasti väga eriline, sest esmakordselt toimuvad mitu suurt võistlust meie uuel Rannastaadionil! Mai lõpus on seal kavas TV10 olümpiastardi neljas vabariiklik etapp ning Eesti teatejooksude meistrivõistlused. Juunis toimuvad Pärnus Eesti karikavõistlused ning juulis ka U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlused! Jääme põnevusega uut võistlushooaega ootama, et näha, kuidas meie noored suudavad areneda ning oma tulemusi parandada.

Aprillis toimuvad aga juba esimesed võistlused õues, Elvas selgitatakse välja Eesti meistrid murdmaajooksus ning ka Pärnu linna ja maakoolide õpilased selgitavad välja parimad murdmaajooksjad! Kõikidest nendest ja paljudest teistestki võistlustest räägime kindlasti ka siin meie kodulehel!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar